Teşvikiye Cami Otelleri

Bu yerdeki 1137 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Teşvikiye Cami Otelleri

Genel Bilgi

Şişli İlçesi`nde, adını aldığı semtte, Teşvikiye Caddesi`ndedir. Buradaki ilk cami 1209/1794-95`te III. Selim tarafından yaptırılmıştır. Mevcut kitabesi de 1209 tarihlidir. Cami, harap olduğu için 1271/1854`te Abdülmecid tarafından olasılıkla yeniden yaptırılmıştır. Bu yenilemeye ilişkin kitabedeki “Eser-i Avâtıf- ı Mecidiyye Mahallei Cedide-i Teşv

Grand Krone Hotel

Çinarcik / Yalova
rand Krone Hotel, Çınarcık Merkez'de 2019 yılında açılmış olup,yaz kış her mevsimi ayrı güzelliklerle dolu olan güzel beldemizin, restoran, plaj, cafe eğlence mekanlarına yürüme mesafesinde olmaktadır, Güler yüzlü personeli temiz mutfağı ile size ve se

The Stay Nişantaşı

Nişantaşı / Şişli / İstanbul
İstanbul’un en zarif Art Nouveau apartmanlarına ve dünyanın en prestijli markalarının mağazalarına ev sahipliği yapan Nişantaşı bölgesi, 18. yüzyıla dayanan tarihine sadık kalırken, şehrin en popüler ve gözde eğlence merkezi haline gelmiştir.

Nişantaşı Deluxe 2 + 1 Daire

Nişantaşı / Şişli / İstanbul
Oldukça modern tasarımlarla ve sanat eseriyle dekore edilmiş dairemizde konforlu bir konaklama deneyimi sunmaktayız. Ihlamur yolu Migrosun tam karşısındadır. City's alışveriş merkezine yürüyerek 3 dakika (200m) mesafededir.

Mas Suites Nisantasi

Harbiye / Şişli / İstanbul
MAS Suites Nisantasi A Royal life-style, more than a hotel. Feel the difference with MAS Suites Nisantasi which offers you modern & luxuriest life-style.

Sofa Hotel Istanbul Autograph Collection

Nişantaşı / Şişli / İstanbul
izmete girdiği günden itibaren 24 saat kişiye özel hizmeti ve kaliteli personeli ile otelciliğe yepyeni bir boyut getiren Sofa Hotel Nişantaşı 17’si suit olan toplam 82 odası, misafirlerin günlük yaşamını kolaylaştırmak amacıyla en yeni teknolojik olan

Nish Palas Istanbul

Nişantaşı / Şişli / İstanbul
Nish Palas İstanbul, İstanbul'da Nişantaşı'na 2 dakikalık yürüme mesafesinde yer almakta olup fitness merkezi, teras ve bar sunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Teşvikiye Cami Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Teşvikiye Cami Hakkında

Teşvikiye Cami Otelleri Şişli İlçesi`nde, adını aldığı semtte, Teşvikiye Caddesi`ndedir. Buradaki ilk cami 1209/1794-95`te III. Selim tarafından yaptırılmıştır. Mevcut kitabesi de 1209 tarihlidir. Cami, harap olduğu için 1271/1854`te Abdülmecid tarafından olasılıkla yeniden yaptırılmıştır. Bu yenilemeye ilişkin kitabedeki “Eser-i Avâtıf- ı Mecidiyye Mahallei Cedide-i Teşvikiyye” yazısı caminin Teşvikiye`nin gelişmesiyle eşzamanlı olduğuna işaret eder. Cami, son olarak 1309/1891-92`de yenilenmiştir. Bu yenilemenin Yuvan Efendi tarafından yapıldığı bilinmektedir. Teşvikiye Camii, diğer birçok 19.yy camii gibi yalnızca bir dış avlusu ve eğimli bir arazide inşa edildiği için güney kesiminde bir alt katı olan fevkani bir camidir. Plan şeması ve üslup açısından III. Selim döneminden çok, bir 19.yy yapısı olarak yorumlanabilecek özelliklere sahiptir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır