Yardım

Loading...
Sırala

Hotel Tatvan Kardelen

Müthiş
9.0
Merkez, Tatvan, Bitlis
Zumbara ile Sonra Öde
Taksitli Ödeme Seçeneği
Kredi Kartı Gerekmiyor
Tesisimiz 24 saat hizmet vermekte olup, tüm odalarında Uydu TV, minibar ve elektirikli su ısıtıcısı vardır, banyoları özel olup saç kurutma makinası banyo malzemeleri ücretsizdir.
Müthiş
9.0

Tatvan Karaman Otel

Çok iyi
8.2
Tatvan, Bitlis
Zumbara ile Sonra Öde
Taksitli Ödeme Seçeneği
Kredi Kartı Gerekmiyor
Van gölünün hemen kıyısında, bölgedeki çoğu şehirden daha modern görünüme sahip Tatvan'da misafirlerini ağırlayan Otel Karaman, Van Gölü'nün cömertçe sunduğu doğal güzelliklere yürüyüş mesafesinde konumlanıyor.
Çok iyi
8.2

The Crater Hotel

Müthiş
9.5
Merkez, Tatvan, Bitlis
Zumbara ile Sonra Öde
Taksitli Ödeme Seçeneği
Deneyimli mimarların proje sorumluluğunda vücut bulan ve fore kazık sistemi ile deprem gibi etkenlere karşı maksimum mukavemetle inşa edilen The Crater Hotel, konuklarının rahatını, konforunu, huzurunu ve gündelik hayatın stresinden sıyrılarak güne dinç
Müthiş
9.5

Taşar Royal Hotel

Müthiş
9.4
Tatvan, Bitlis
Zumbara ile Sonra Öde
Taşar Yapı Turizm Sağlık Ve Eğitim Sanayi Ticaret Ltd Şirketi Bünyesinde Bulunan Taşar Royal Hotel Yapımına 2013 Yılında Başlanmış Ve Ekim 2014 Yılı İtibari İle Hizmete Başlamıştır.
Müthiş
9.4

Tatvan Park Hotel

Müthiş
9.3
Merkez, Tatvan, Bitlis
Zumbara ile Sonra Öde
Taksitli Ödeme Seçeneği
Tatvan şehir merkezinde yer alan Tatvan Park Hotel, Van Gölü'ne sadece 350 metre mesafededir. Otel 24 saat resepsiyon hizmeti ve ücretsiz Wi-Fi erişimine sahip modern odalar sunmaktadır.
Müthiş
9.3

Derbysoft Test Otel

Tatvan, Bitlis
Zumbara ile Sonra Öde
Taksitli Ödeme Seçeneği
Kredi Kartı Gerekmiyor
fgghrtyeasdsad

Dinç Otel

Çok iyi
8.2
Merkez, Tatvan, Bitlis
Zumbara ile Sonra Öde
Taksitli Ödeme Seçeneği
Tatvan’da konaklayacak bir yer arıyorsanız doğru yerdesiniz.
Çok iyi
8.2

Tatvan İşletme Oteli

Tatvan Merkez, Tatvan, Bitlis
Taksitli Ödeme Seçeneği
Tatvan İşletme Oteli, tesis doğa ve göl manzarası ile misafirlerine keyifli bir konaklama sunmaktadır.

Güngör Omesyus Otel

Müthiş
9.4
Merkez, Tatvan, Bitlis
Zumbara ile Sonra Öde
Kredi Kartı Gerekmiyor
Bitlis'te bulunan GÜNGÖR OMESYUS OTEL, kayak kapılarına giriş imkanı, otel bünyesinde yemek yeme ve ücretsiz Wi-Fi erişimi sunmaktadır. Bu 4 yıldızlı otel, 24 saat resepsiyon hizmeti ve vale park hizmeti sunmaktadır.
Müthiş
9.4

Lavanta Suit's

Müthiş
9.6
Tatvan Merkez, Tatvan, Bitlis
Zumbara ile Sonra Öde
Taksitli Ödeme Seçeneği
Lavanta Suit Beach 10 adet suit odadan oluşmaktadır. Oda kahvaltı konseptinde hizmet veren tesisin bütün odaları göl manzaralıdır.
Müthiş
9.6

Tatvan Dilek Otel

Tatvan, Bitlis
Dilek Butik Otel 15 odalı butik bir işletmedir. Kahvaltı dahil veya sadece oda konseptinde hizmet vermektedir.

Tatvan

Dünyanın en önemli ve en eski yollarından biri olan İpek Yolu üzerinde bulunmuş Tatvan ilçesi, camileri, kiliseleri, kervansarayları, kaleleri, türbeleri, manastırları, kaya mezarları gibi birçok tarihi güzelliği içinde barındırmakla beraber; özellikle güneyinde eşsiz manzaralara tanıklık edebileceğiniz Van Gölü, doğusunda güneşin en güzel doğduğu yer olan Nemrut Dağı gibi doğal güzellikleriyle de mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Köklü geçmişi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra birçok doğu illerinin karayolları kavşağında bulunan Tatvan gelişmiş bir ilçe ve bağlı olduğu Bitlis'ten nüfus ve yüzölçümü olarak daha büyüktür.

 

Nemrut Dağı'nın doğu eteklerine kurulu ve Van Gölü'ne kıyısı olan Tatvan, bir sahil kentini andırmakta. Kış aylarında yoğun bir kar yağışına maruz kalan Tatvan'ın doğal ve tarihi güzelliklerine tanıklık etmek için bahar aylarını tercih edebilirsiniz. Kış aylarında ziyaret etmek isterseniz de bünyesinde bulundurduğu Van Gölü manzaralı kayak merkezine mutlaka uğramalısınız. Tatvan'a ziyaretinizin esas nedeni Tarihi bir yolculuk ise enteresan süslemeleriyle Urartulardan kalan Kaya mezarlarını, Tatvan Tuğ Kilisesi'ni Hz. Ömer döneminde yaşayan önemli isimlerden Abdülcelil Behtani Türbesi’ni, Tatvan panoraması sunan Kalekıran Kalesi'ni ziyaret edebilirsiniz.

 

Tatvan Otel ve Tatil Önerileri

Doğal ve tarihi güzellikleriyle her yıl yerli ve yabancı turistleri misafir eden bütçe dostu Tatvan Otelleri sunduğu pek çok konaklama alternatifleriyle sizleri beklemekte. Her zevke ve bütçeye hitap eden otellerin erken rezervasyon fırsatlarını takip edip çok daha uygun fiyatlara yararlanma şansı elde edebilirsiniz. Doğal güzellikleri ve köklü geçmişi ile dikkat çeken Tatvan'ın hem turistik olması, hem de merkezi konumu nedeniyle iş seyahati amacıyla da tercih edilmesiyle birlikte neredeyse tüm Tatvan otelleri, göl, orman ve dağ manzarasıyla çevrili, kaliteli hizmet vermekte.

 

Tatvan’a Ulaşım

Batısında Bitlis il merkezi, güneyinde Hizan, kuzeyinde Ahlat ve kuzeybatısında Güroymak bulunan Tatvan'a karayolu, demiryolu, havayolu ve Van Gölü üzerinden deniz yolu ulaşım alternatifleri bulmakta. Doğu Anadolu Bölgesi'nde önemli bir kavşak noktası olan ve Bitlis'e 25 kilometre uzaklıkta bulunan Tatvan'a uçak ile seyahat edecekseniz Van Ferit Melen Havalimanı alternatifini kullanıp feribot ile Van Gölü’nün muhteşem görüntüsü eşliğinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Muş veya Batman havalimanlarından birinde iniş yaptıktan sonra otobüsler ile de Tatvan'a geçiş yapabilirsiniz. Haydarpaşa-İran demiryolu üzerinde bulunan Tatvan'a Anadolu hattını kullanarak da demir yolu ulaşımı sağlamak da mümkün.

 

Kalekıran Kalesi

Tatvan'a bağlı Çekmece köyünde, Nemrut Dağı kraterindeki göl ile paralel konumda Kalekıran Kalesi, Tatvan manzarasını ayaklar altına seren tepedeki konumuyla ziyaretçilerine eşsiz bir manzara sunmakta. Siz de yaşadığı tahriplerden sonra günümüze surları ulaşan kaleyi ziyaret edip tarihi atmosferi soluyabilir ve sunduğu manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

 

Tatvan El-Aman Kervansarayı

Anadolu'nun en büyük kervansarayı olma özelliğiyle ve döneminde önemli yolların kesişim noktasında bulunmasıyla büyük bir öneme sahip olan Tatvan El-Aman Kervansarayı, günümüzde Tatvan'ı Bitlis'e bağlayan yol üzerinde, Rahva düzlüğünde ve karayolunun hemen yanında bulunmasıyla kolay ulaşım imkanına sahiptir. 16. yüzyılda Van Beylerbeyi Hüsrev Paşa tarafından inşa ettirilen ve büyük bir alana yayılan yapı, restorasyon çalışmaları neticesinde günümüzde sosyal tesis olarak kullanılmakta. Hem modern hem de tarihi bir atmosfere sahip kervansaray bünyesinde cami, hamam, havuz ve 160 adet oda bulundurmakta. Sosyal tesis bünyesinde bulunan oyun salonları, kahvaltı salonları, kütüphanesi sayesinde hoş vakitler geçirebilirsiniz.

 

Urartu Kaya Mezarı

Süs ve işlemeleriyle dikkatleri üzerine çeken Urartular zamanında kalan kaya mezarına, Tatvan'ın Van Gölü feribot iskelesinin yakınında bulunan konumu ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda Kale Tepe olarak bilinen bölgede yer alan Urartu Kaya Mezarı, iki odacıktan oluşmakta.

 

Tatvan Tuğ Kilisesi

Yapıldığı dönem veya tarihe ait kesin bir bilgiye ulaşılamayan Tatvan Tuğ Kilisesi, bölgedeki kilise mimarisine uygun olarak yapılmış ve kitabesi ile birlikte günümüze kadar ulaşmıştır. Çağlayan Mahallesi'nde Hekim Tepe'de bulunan yapı kısmen sağlam bir görüntü vermekte.

 

Abdulcelil Behtani Türbesi

Hz. Ömer zamanında yaşamış ve İslam'ı yaymak için bölgeye gelen Abdulcelil Behtani’ye ait türbe, Tatvan'ın Yelkenli(Reşadiye) Köyü'nde yer almakta. Türbe, zaviye ve camiyi yan yana bulunduran alanda huzur verici bir tarihi atmosfer sizleri bekliyor. Ayrıca türbenin yanında bulunan cami günümüzde de kullanıma açıktır.

 

St. George Manastırı

Döneminde Karçıkan Piskoposluk Merkezi burada bulunan ve Tatvan-Van karayolunun 35. kilometresinde bulunan manastır, kalın ve yüksek duvarlarla çevrilidir. 900'lü yıllarda inşa edilen yapı, 1760 yılında da onarımdan geçirilmiş ve günümüzde de kitabesini üzerinde bulundurmaktadır.

 

Nemrut Dağı ve Krater Gölü

Bitlis'in Tatvan ilçesinde ve Van Gölü'nün batısında yer alan Nemrut Dağı dillere destan heybetiyle ziyaretçilerine eşsiz bir manzara sunmakta. 1400 yılında aktif olduğu bilinen ve Tatvan'ın bir tarafının yaslandığı Nemrut Stratovolkanı, ilçe merkezine 12 kilometre mesafede bulunmakta. Dağın eteklerine vardıktan sonra zirveye tırmanabilir ve yorgunluğunuza değecek olan muhteşem manzarasına tanıklık edebilirsiniz. Ayrıca kış aylarında burada bulunuyorsanız kayak merkezinde Van Gölü manzarası eşliğinde dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz.

Ülkemizin en büyük, dünyanın en büyük ikinci krater gölü olan Nemrut Gölü, Büyük İskender'in keşfettiğine inanıldığından dolayı “Büyük İskender'in Cenneti” olarak da bilinmekte. Sönmüş bir volkan olan Nemrut Dağı'nın 2.935 metrelik zirvesinde yer alan Nemrut Krater Gölü, Türkiye'nin çeşitli illerinden kente gelen doğaseverlerin göl çevresinde buz manzarasının sunduğu mükemmel manzara eşliğinde yürüyüş yapmak, kamp kurmak, ateş yakmak, piknik yapmak gibi aktivitelerine hizmet etmekte. Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Nemrut Krater Gölü, Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi (EDEN) kapsamında "Mükemmeliyet Ödülü"ne layık görülmüş ve doyumsuz manzarasıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakmakta. 150 metre kadar doğusunda çeşitli hastalıklara iyi geldiğine inanılan sıcak buhar yarıkları bulunduran bu saklı cenneti Tatvan gezi rotanıza mutlaka eklemelisiniz.

 

Tatvan Mutfak Kültürü

Bitlis, tarihi güzellikleri, kültürel mirası, eşsiz doğal güzelliği ile göz kamaştıran yerlerden olmasının yanında özellikle Osmanlı kültürünün etkisiyle oluşmuş lezzetleriyle de misafirlerini büyülemekte. Birbirinden farklı lezzetlerin bir araya gelmesiyle geniş bir mutfak kültürü sunan Bitlis'in Tatvan ilçesi, et yemekleri, sebze yemekleri, salataları, tatlıları ile hem göze hem de mideye hitap etmekte. Bol çeşitli malzemesiyle doyurucu turşu aşı çorbası, su böreği, içli köfte, yöre halkının daha çok kış aylarında tercih ettiği çorti aşı, iskender kebabına benzeyen keledoş, tutmanç aşı,  düğünlerde ve bayramlarda tüketilen halise yemeği, kına gecelerinde kız evinde yapılan ciğer taplaması, baklalı pilav, kabaklı pilav, cevizli fetir vazgeçilmez lezzeti büryan kebabı, oğlak kebabı, katıklı dolma, gari aşı yörenin özel ve müstesna tatları arasında.

 

Tatvan'da Yapılabilecek Aktiviteler

Pek çok doğal ve tarihi güzelliği bünyesinde bulunduran Tatvan'da dolu dolu bir gezi rotası oluşturabilir, göl manzarası eşliğinde aile çay bahçesinde keyifli vakit geçirebilir, mesire alanlarında piknik yapabilir, kamp kurabilir, doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Yaz aylarında gölde serinleyebilir, vapur seferleriyle adaları gezebilir, sahilde yürüyüş yapabilirsiniz. 6 ay süren kış sezonu ise bünyesinde bulundurduğu dört adet kayak merkezi ile hareketlenmekte ve eşsiz manzaralara tanıklık edebileceğiniz kayak merkezleri sizlere bembeyaz örtü üzerinde kayak sporu yapma imkanı sunmakta. Ayrıca tatilinizi Tatvan Doğu Anadolu Kültür ve Sanat Festivali ve Nemrut Krater Gölü Şenliği tarihlerine göre ayarlayabilirseniz renkli görüntülere şahitlik edebilirsiniz.

 

Alışveriş

Tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış Tatvan gezinizde kültürel zenginliğini yansıyan pek çok ürün satın alabilirsiniz. Kök boyalı rengarenk kilimler, el emeği göz nuru halılar, toprak çanak-çömlekler, Ahlat İlçemizde yapılan her biri sanat eseri olan bastonlar ve daha birçok yöresel üründen kendinize ve sevdiklerinize Bitlis hatırası olarak satın alabilirsiniz. Ayrıca yöresel Köyceğiz balı, Hizan fındığı, Adilcevaz cevizi , Mutki karakovan balı ve küp peyniri hediyelik gıda ürünleri arasında en önde gelenleridir.

Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor