Taşucu Amphora Müzesi Otelleri

Bu yerdeki 8 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Taşucu Amphora Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Mersin Silifke ilçesi, Taşucu’nda bulunan Amphora Müzesi XIX.yüzyılın başlarına tarihlenen taş bir yapıda kurulmuştur. Bu yapı 1800’lü yıllarda deniz ticareti ve ihracatında kullanılmak üzere ambar olarak yapılmış kemerli bir yapıdır. Taşucu Eğitim ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın yönetimindeki müzede yaklaşık 300 adet amphora sergilenmekte olup, müze

Kaptan Suit Otel

Taşucu / Silifke / Mersin
Siz değerli misafirlerimize evinizdeki huzuru ve rahatlığı sağlamak için modern bir şekilde tasarlanmış lüks odalarımızla günün yorgunluğunu üzerinden atacağınız tesisimiz 7/24 hizmetinizde.

İskele Otel

Taşucu / Silifke / Mersin
Mersin, Silifke'de hizmet veren İskele Otel, misafirlerine huzurlu bir konaklama alternatifi sunuyor.

Limon Inn Hotel

Taşucu / Silifke / Mersin
Limon Inn Hotel, 2018 yazında Taşucu'nda alternatif bir tatil mekanı yaratmak amacıyla kapılarını açmıştır. Lobisinde ve bahçe terasında deniz ve kahve kokusunun birleştiği nezih bir kahve dükkanı hizmet vermektedir.

Lotus Boutique Hotel

Silifke / Mersin
Mersin Taşucu'nda hizmet veren Lotus Boutique Hotel; konforlu bir konaklama alternatifi sunan tesis eğlenceli vakit geçirebileceğiniz havuzu ve sunduğu olanaklar ile keyifli bir tatil vadediyor. Tesis plaja 3 dk yürüme mesafesinde yer alıyor.

Zeus Hotel

Silifke / Mersin
Taşucu ilçesi kıyı şeridinde, deniz kıyısında yer alan otel, kendi özel plajına sahiptir. Yeşil bir bahçeye sahip olan otelin konforlu odaları klima ve ücretsiz Wi-Fi ile donatılmıştır. Zeus Hotel'in odaları farklı renklerde dekore edilmiştir.

Altınkum Tatil Köyü

Silifke / Mersin
Bulunduğumuz mevkide yapılaşma çok sınırlı olup az sayıda yazlık konutlar yer almaktadır. Otelimiz oldukça sakin ve doğal alanların korunduğu bir bölgededir. Tesisimizde iki türlü hizmet verilmektedir. Otel hizmeti ve kiralama hizmeti...

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Taşucu Amphora Müzesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Taşucu Amphora Müzesi Hakkında

Taşucu Amphora Müzesi Otelleri Mersin Silifke ilçesi, Taşucu’nda bulunan Amphora Müzesi XIX.yüzyılın başlarına tarihlenen taş bir yapıda kurulmuştur. Bu yapı 1800’lü yıllarda deniz ticareti ve ihracatında kullanılmak üzere ambar olarak yapılmış kemerli bir yapıdır. Taşucu Eğitim ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın yönetimindeki müzede yaklaşık 300 adet amphora sergilenmekte olup, müze eser sayısı ve çeşitliliği yönünden dünyanın en zengin koleksiyonlarından oluşmuştur. Müzede Taşucu merkez olmak üzere Mersin ve Antalya yörelerinde bulunan ve sualtı arkeoloji kazılarında ele geçen amphoralar sergilenmiştir. Bu amphoralar MÖ.VI.-MS.XII.yüzyıla tarihlendirilmektedir. Bunların yanı sıra müzede çeşitli çapalar, sütunlar, sütun başlıkları, pişmiş topraktan kaplar ve küçük figürinler de bulunmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır