Tabak Hamamı Otelleri

En uygun Tabak Hamamı otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Tabak Hamamı Otelleri

Genel Bilgi

Bostancı Mahallesi’nde bulunan Tabak Hamamın ne zaman yapıldığı konusunda herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde adı geçmesinden dolayı XVII. Yüzyıldan önce yapılmış olabileceği sanılmaktadır.Hamam oldukça iri kesme taştan yapılmıştır. Soyunmalık soğuklu ve sıcaklık bölümlerinden meydana gelen hamam haç planlı ve eyv

Ali Bey Konağı

Şahinbey / Gaziantep
Odaların tümünde; minibar, banyo, klima, kablosuz internet, kasa, televizyon, WC, buklet banyo ürünleri ve saç kurutma makinesi bulunuyor. Tesiste; lobi, otopark, resepsiyon hizmeti, kablosuz internet gibi olanaklar da mevcut.

Asude Konak

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Osmanlı döneminde yapılmış bir konağın, restore edilmesi ve yeniden bir fonksiyon kazandırılması ile hizmet vermeye başlayan Asude Konak, Gaziantep şehir merkezinde hizmet veriyor. Tesiste 5 oda mevcut.

Butik Hantep Konağı

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Osmanlı döneminde yapılmış bir konağın yeniden restore edilmesi ve yeniden bir fonksiyon kazandırılması ile hizmet vermeye başlayan BUTİK HANTEP KONAĞI, Gaziantep şehir merkezinde hizmet veriyor

Efebey Konağı

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Efebey Konağı Butik Oteli Gaziantep Kalesinin girişine 50m, Gaziantep Kültür Yoluna 20m mesafede olup Kır Kahvesi ve Medusa Cam Eserleri Müzesinin hemen yanı başındadır.

Rahmi Bey Konağı Otel

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Gaziantep'in merkezinde yer alan Rahmi Bey Konağı Hotel, 1755 yılından kalma yenilenmiş Osmanlı tarzı taş konakta hizmet vermektedir. Otelde mağara bar, geleneksel avlu ve tarihi sarnıç vardır. Tesisin tüm alanlarında ücretsiz WiFi erişimi mevcuttur.

Şirvani Konağı Butik Otel

Şahinbey Merkez / Şahinbey / Gaziantep
1950’li yıllarda yapılmış ve Gaziantep taş işçiliğinin önemli mimari eserlerinden olan Şirvani Konağı Butik Otel toplam 6 odadan oluşmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tabak Hamamı Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Tabak Hamamı Hakkında

Tabak Hamamı Otelleri Bostancı Mahallesi’nde bulunan Tabak Hamamın ne zaman yapıldığı konusunda herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde adı geçmesinden dolayı XVII. Yüzyıldan önce yapılmış olabileceği sanılmaktadır.Hamam oldukça iri kesme taştan yapılmıştır. Soyunmalık soğuklu ve sıcaklık bölümlerinden meydana gelen hamam haç planlı ve eyvanlıdır. Bölümlerin üzerleri basık kubbelerle örtülmüştür.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır