Sultan Hamamı Otelleri

Bu yerdeki 15 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Sultan Hamamı Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

Sultan Hamamı'nın kim tarafından inşa edildiği ve yapım tarihi bilinmemektedir.Hamam kesme taştan, kuzey-güney doğrultusunda dikdörtgen planlı olup, soğukluk, ılıklık ve sıcaklık bölümlerinden meydana gelmiştir. Kuzey cephesindeki merdivenli ve üzeri beşik tonozlu bir girişten sonra soğukluk kısmına girilmektedir. Burası kare planlı olup, üzeri trompl

Hanehan Butik Otel

Merkez / Merkez / Sanliurfa /
Hanehan Butik Otel yaklaşık 650 yıllık bir yapı olup tarihi Urfa tas evi mimarisi özelliği göstermektedir.

Hanımağa Konağı Butik Otel

Ulu Camii / Merkez / Şanliurfa /
Şanlıurfa'nın tarihi ve kültürel dokusunu yerinde görüp taş odalarda dinlenmenin keyfini yaşamak istiyorsanız sizleri de bekleriz.

Paşa Sarayı Butik Otel

Merkez / Şanliurfa /
rihi Butik Otelimize Gelen Misafirlerize Kendi Evlerinde Hissetmeleri Açısından Sunduğumuz Hizmetlerimizden Başlıca Olanları Odalarımızda Kişiye Özel Ürünlerimiz Fön Makinesi, Klima, Wifi Sistemi, Mini Bar Olup Dinlenmek İçin İçeceklerini Keyifle Yudum

Yıldız Saray Otel

Merkez / Şanliurfa /
Otelimiz 2010 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Otelimiz şehir merkezi'nde olup Balıklıgöl ve tarihi mekanlar'a yürüme mesafesindedir. Odalarımız cadde üzeri olup havadardır. Odalarımızda tv, klima, duşa kabin, buzdolabı mevcuttur.

Gülizar Otel

Merkez / Şanliurfa /
Gülizar Hotel, Şanlıurfa'da Balıklı Göl'e 600 metre uzaklıkta yer almaktadır. Konuklar, tesis bünyesindeki restoranın keyfini çıkarabilirler. Bazı odalarda konforunuz için oturma alanı mevcuttur. Odalar özel banyoludur.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Sultan Hamamı Hakkında

Sultan Hamamı'nın kim tarafından inşa edildiği ve yapım tarihi bilinmemektedir.Hamam kesme taştan, kuzey-güney doğrultusunda dikdörtgen planlı olup, soğukluk, ılıklık ve sıcaklık bölümlerinden meydana gelmiştir. Kuzey cephesindeki merdivenli ve üzeri beşik tonozlu bir girişten sonra soğukluk kısmına girilmektedir. Burası kare planlı olup, üzeri tromplu, aydınlık fenerli kasnaksız büyük bir kubbe ile örtülüdür. Bu bölümün ortasında 1,50 m. çapında kalker taşından etrafı bezemeli bir havuz bulunmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır