Nusrat Mayın Gemisi Otelleri

Bu yerdeki 72 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Nusrat Mayın Gemisi Otelleri

Genel Bilgi

Nusrat Mayın Gemisi 1912 yılında Almanya’da Kiel’de yapılarak denize indirilmiştir. Çanakkale Savaşları sırasında, 7-8 Mart gecesi Gemi Komutanı Tophaneli Yzb. Hakkı ve Yzb. Nazmi beyler komutasında 7 subay ve 54 er, gemiye 26 adet mayın yüklemiş ve Karanlık Limandan gece hareket ederek, daha önce itilaf devletleri tarafından döşenmiş mayın hatlarının

Konak Hotel Çanakkale

Merkez‎ / Çanakkale
Ücretsiz WiFi ve bir restorana sahip, Konak Otel Çanakkale Saat Kulesi 100 metre, Çanakkale konaklama imkanı sunmaktadır. Tüm odalarda TV vardır. tesiste 24 saat açık resepsiyon bulunmaktadır.

Kervansaray Hotel Çanakkale

Merkez‎ / Çanakkale
çık büfe sabah kahvaltı hizmetinin verildiği Kervan Restaurant (50 pax), rahatlatıcı yemyeşil ortamı ve tarihi havuzlu şadırvanı ile adeta şehrin içinde bir gizli bahçe havası estiren Kervan Bahçe (45 pax), tarihi lobby, ücretsiz kablosuz internet hizm

Degirmenlik Casamia Suit

Aynali Çarsi / Merkez? / Çanakkale
Degirmenlik Casamia hizmet verilen yapinin zemin katinda kafe ve üst katlarinda ise suit odalar bulunmaktadir. 23.00-08.00 saatleri arasinda rezervasyon hizmeti verilmemektedir.

Anzac Hotel

Merkez‎ / Çanakkale
ntik Truva ve IDA (Kaz Dağları ) taş motifleriyle kaplanan yüzeyi ve kolonları, Truva Savaşlarını simgeleyen muhteşem sanat eserleri, Gelibolu Savaşını konu alan sanat çalışmaları, Gelibolu Savaşından günümüze kadar gelen bazı objelerin sergilendiği bö

The City Residence

Merkez‎ / Çanakkale
Çanakkale'de yer alan The City Residence, mutfaklı konaklama birimleriyle hizmetinizdedir. Tesis genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimi mevcuttur. Tesis, Aynalı Çarşı'ya 250 metre ve Çanakkale Deniz Müzesi'ne 750 metre mesafededir.

Adakale Pansiyon

Merkez‎ / Çanakkale
2018 yılı Ekim 15’de ailemize ait olan binada, temiz bir aile pansiyonu anlayışı ile müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışmaya başladık.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Nusrat Mayın Gemisi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Nusrat Mayın Gemisi Hakkında

Nusrat Mayın Gemisi Otelleri Nusrat Mayın Gemisi 1912 yılında Almanya’da Kiel’de yapılarak denize indirilmiştir. Çanakkale Savaşları sırasında, 7-8 Mart gecesi Gemi Komutanı Tophaneli Yzb. Hakkı ve Yzb. Nazmi beyler komutasında 7 subay ve 54 er, gemiye 26 adet mayın yüklemiş ve Karanlık Limandan gece hareket ederek, daha önce itilaf devletleri tarafından döşenmiş mayın hatlarının arasından geçerek Anadolu tarafındaki Akyarlar önünde taşıdıkları mayınları belirli aralıklarla denize dökmüşlerdir. Bu mayınlara çarpan Bouvet,Ocean ve İrresistible batmış, Gaulois ve Inflexible isimli zırhlılar başta olmak üzere 10 gemi de ağır hasara uğramıştır. İtilaf Devletleri donanması Nusrat Mayın Gemisinin döktüğü mayınlar ve karadan açılan ateş sonucunda donanmanın %35’i saf dışı kalmış ve Çanakkale’den çekilmişlerdir. Çanakkale Deniz Savaşları’na katılan ve bu savaşta önemli rol oynayan Nusrat Mayın Gemisinin 1982 yılında aynı ölçüde bir maketi yapılmış olup, gemi Çimenlik Kalesi’ndeki müzede bulunmaktadır. Nusrat Mayın Gemisinin kendisi Tarsus Belediyesi tarafından satın alınmış ve kentin merkezinde bulunmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır