Nevşehir Müzesi Otelleri

En uygun Nevşehir Müzesi otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Nevşehir Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Çevreden toplanan eserlerin Damat İbrahim Paşa Külliyesi’nin kütüphanesinde depolanması sonucu 1967 yılında Nevşehir Arkeoloji ve Etnografya Müzesi burada açılmıştır. Müze 20 yıl burada işlevini sürdürdükten sonra 1987 yılında yeni yerine taşımıştır. Müzede arkeolojik ve etnoğrafik eserler sergilenmektedir. Arkeoloji bölümünde Nevşehir ili çevresinde

Kapadokya Pansiyon

Kapadokya / Nevşehir
Nevşehir Merkezde bulunan pansiyonumuz ulaşım olarak çok kolay ulaşılacak bir yerde, Nevşehir Hükümet Konağı'nın hemen arkasındadır. Pansiyonumuz güler yüzlü personelimizle temiz, rahat ve aile sıcaklığında bir konaklama imkanı sunmaktadır.

Cappadocia Safir Hotel

Kapadokya / Nevşehir
Nevşehir kent merkezindeki Safir Hotel'in bünyesinde 24 saat açık bir resepsiyon, ücretsiz Wi-Fi erişimi ve ücretsiz özel otopark bulunmaktadır. Göreme Açık Hava Müzesi 700 metre uzaklıktadır.

Hotel Business Han

Kapadokya / Nevşehir
Hotel Business Hyatt, Nevşehir'de merkezi bir konumda yer almaktadır. Otel minibar ve klima bulunan konaklama birimleri sunmaktadır. Tesis bünyesindeki konsiyerj masasından yararlanabilirsiniz. Tesis genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimi mevcuttur.

Crowne Plaza Cappadocia Nevşehir

Kapadokya / Nevşehir
Crowne Plaza Cappadocia Nevşehir 159 superior, 16 Club, 2 Süit, 6 Junior Süit, 5 Executive Süit ve 1 King Süit oda olmak üzere toplam 189 odası ile misafirlerimizi evinde hissettirecek konforlu bir konaklama deneyimi sunar.

Ramada by Wyndham Cappadocia

Ürgüp / Kapadokya,Nevşehir
Ürgüp'te yer alan Ramada Kapadokya'nın SPA-sağlıklı yaşam merkezi ve alakart restoranı vardır. Wi-Fi erişimi ve ücretsiz otopark ücretsizdir. Göreme Açık Hava Müzesi tesise 2 km uzaklıktadır. Odalar düz ekran TV, klima ve minibar ile donatılmıştır.

Nar Cave House

Nar / Kapadokya,Nevşehir
Tüm odalar düz ekran TV ile donatılmıştır. Bazı odalarda yoğun bir günün ardından dinlenebileceğiniz oturma alanı vardır. Odalarda su ısıtıcısı bulunmaktadır. Odalar duşlu özel banyoya sahiptir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Nevşehir Müzesi Hakkında

Nevşehir Müzesi Otelleri Çevreden toplanan eserlerin Damat İbrahim Paşa Külliyesi’nin kütüphanesinde depolanması sonucu 1967 yılında Nevşehir Arkeoloji ve Etnografya Müzesi burada açılmıştır. Müze 20 yıl burada işlevini sürdürdükten sonra 1987 yılında yeni yerine taşımıştır. Müzede arkeolojik ve etnoğrafik eserler sergilenmektedir. Arkeoloji bölümünde Nevşehir ili çevresinde ele geçen Neolitik, Kalkolitik, Tunç Çağları, Frig, Urartu, Hellenistik, Roma, Bizans dönemine ait eserler ve İran, Mezopotamya ve Kıbrıs kökenli eserleri de sergilenmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır