Molla Zeyrek Cami Otelleri

En uygun Molla Zeyrek Cami otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Molla Zeyrek Cami Otelleri

Genel Bilgi

Cami, Zeyrek Sinanağa Mahallesi, İbadethane Sokağında bulunmaktadır. Bizans dönemine ait ünlü büyük Pantokratoras Manastırı’nın Hz. İsa’ya sunulmuş kilisesi iken, Fatih Sultan Mehmet tarafından önce medrese haline getirilmiştir. Fatih Medreseleri yapılınca Zeyrek Medresesi lağvedilip cami olarak kalmıştır. İlk müderrisi Zeyrek Mehmed Efendi olduğu

İstanbul Cibali Hotel

Unkapanı / Fatih,İstanbul
Bir otelden fazlası... Her odasında tuvalet – banyo – televizyon bulunan ve Wi-fi hizmeti olan, yöresel lezzetler sunan lavanta kokulu köy evi butik otelimiz. Sultanahmet yakınlarında, lavanta kokularıyla dolu otelimiz dört mevsim misafirlerini bekliyor.

Camellia Otel

Balat / Fatih / İstanbul
Camellia Otel İstanbul Balat semtindedir. Camellia Otel toplam 20 odasıyla hizmet vermektedir.

Grand Konak Hotel

Fatih / İstanbul
Kapalıçarşı otele 3 km. uzaklıktadır. En yakın havalimanı olan İstanbul Havaalanı 39 km. mesafededir ve tesis ücretli bir havaalanı servisi sunmaktadır.

My Boutique Hotel

Eminönü / Fatih / İstanbul
Otelimiz tarihi yarımadada Eminönü'nde yer almaktadır. Metro ve otobüs duraklarına 5 dakika yürüme mesafesinde, Taksime 2 durak uzaklıktadır. Kadıköy, Üsküdar ve Adalar iskelelerine de yürüme mesafesindedir. Terasımız Haliç ve Boğaz manzaralıdır.

Farina Hotel by Cigno

Unkapanı / Fatih,İstanbul
Farina Hotel by Cigno, konumu, şık dizaynı ve ev sıcaklığındaki hizmeti ile misafirlerine keyifli bir konaklama sunmaktadır.

Rodion Hotel

Fatih / İstanbul
Rodion Hotel İstanbul, İstanbul'un Fatih semtinde bulunmaktadır. Odalarda; W,-Fi, TV, klima mevcuttur.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Molla Zeyrek Cami Hakkında

Molla Zeyrek Cami Otelleri Cami, Zeyrek Sinanağa Mahallesi, İbadethane Sokağında bulunmaktadır. Bizans dönemine ait ünlü büyük Pantokratoras Manastırı’nın Hz. İsa’ya sunulmuş kilisesi iken, Fatih Sultan Mehmet tarafından önce medrese haline getirilmiştir. Fatih Medreseleri yapılınca Zeyrek Medresesi lağvedilip cami olarak kalmıştır. İlk müderrisi Zeyrek Mehmed Efendi olduğu içen Zeyrek Medresesi ve Cami olarak şöhret bulmuştur. Kendisi bitişiğindeki zaviyede medfundur. İsmide Vakfiye ye Zeyrek Medresesesi olarak geçmiştir. Caminin kapısı üzerindeki kitabede (1124)1118 tarihinde başlanılıp (1136)1143 tarihinde bitirildiği ve 1453 yılında da camiye çevrildiği yazılmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır