Mersin Antik Tiyatro Otelleri

En uygun Mersin Antik Tiyatro otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Mersin Antik Tiyatro Otelleri

Genel Bilgi

Diocaesarea tiyatrosu iki kademelidir. Güneydoğuya bakar. Sahne binasının yığıntı taşları arasındaki yazıdan Roma İmparatoru Marcus Aurelius ( M.S 161-180 ) ile Lucius Verus ( M.S 161-169 ) dönemlerinde yapıldığı anlaşılmaktadır. Aynı dönemde, sahildeki Elaiussa - Sebaste tiyatrosu da bu iki yöneticinin desteği ile tamamlanmıştır. Yer olarak, doğal çu

VM Resort

Tömük / Erdemli / Mersin
Otelimizde açık büfe kahvaltı hizmetimiz mevcuttur. Ayrıca hamam sauna hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilirsiniz. 1 adet açık havuzumuz ve 1 adet çocuk havuzumuz vardır. Havuz başında bar mevcuttur. Ayrıca lobide de barımız mevcuttur.

Denizkumu Hotel

Erdemli / Mersin
Mersin-Antalya kara yolunun hemen yanında yer alan Denizkumu, ücretsiz şezlong ve şemsiyeler bulunan özel bir plaj alanına sahiptir. Açık yüzme havuzu bulunan tesis, klima ve düz ekran TV ile donatılmış odalar sunmaktadır.

Paperon Butik Otel

Erdemli / Mersin
Tarihi Lamos şehrinde yeni adı ile Limonlu Kasabası'nda yer almaktadır. Limonlu adını Lamos olarak Mersin'in Erdemli ilçesinden Silifke arasındaki bu alanın eski adı olduğu söylenmektedir. Limonu ve muzu ile de meşhur bir kasabamızdır.

Liparis Resort Hotel & SPA

Erdemli / Mersin
2016 yılında yapılan Liparis Resort Hotel Spa Mersin, Erdemli bölgesinde bulunmaktadır. Liparis Resort Hotel Spa denize sıfır konumuyla dikkat çekmektedir. Tesisin kendine özel kum plajı bulunmaktadır.

Sun Rice Otel

Ayaş / Erdemli / Mersin
Temiz ve huzurlu bir tatil konaklaması arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Odalarımız, sizin konforlu bir tatil konaklaması geçirmeniz için tasarlanmıştır.

Royal Sebaste Hotel

Erdemli / Mersin
Royal Sebaste Hotel ,unutulmaz bir tatil geçirmenizi sağlayacak özelliklere sahip 11 Suit,5 Family Suit,1Engelli odası,91 Delüxmodern oda, restoran, barlar, açık havuz, özel plaj, toplantı salonu, açık otopark ,Hamam,Sauna, doktor ofisi gibi alanlar ve g

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Mersin Antik Tiyatro Hakkında

Mersin Antik Tiyatro Otelleri Diocaesarea tiyatrosu iki kademelidir. Güneydoğuya bakar. Sahne binasının yığıntı taşları arasındaki yazıdan Roma İmparatoru Marcus Aurelius ( M.S 161-180 ) ile Lucius Verus ( M.S 161-169 ) dönemlerinde yapıldığı anlaşılmaktadır. Aynı dönemde, sahildeki Elaiussa - Sebaste tiyatrosu da bu iki yöneticinin desteği ile tamamlanmıştır. Yer olarak, doğal çukur bir arazi seçilerek oturma basamakları arazinin meyilinden faydalanılarak yapılmıştır. Kademeler arasındaki orta yolu altı ayak 10 parmak genişliğindedir. Orta yolun çentik etkisine karşı, sesin düzgün yayılması için bu yolun önüne sırtlıklı bir sıra boydan boya konulmuştur. Tonozlu 3 adet giriş bu orta yola açılır. Ortadaki girişin kemeri ile sağ ve soldaki girişlerin yan duvarları ayaktadır. 1. kademede 18 sıra, 6 ışınsal merdivenli yol vardır. İkinci kademede 10 sıra sayılabilmektedir. Orkestranın yarıçapı 26 ayaktır. Yaklaşık 3.100 kişiliktir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır