Yardım

Karaburun Otelleri

En uygun Karaburun otel fiyatlarını bulun.

Loading...
Sırala

North Wind Hotels Karaburun

Çok iyi
8.0
Mordoğan, Karaburun, İzmir
North Wind Hotels Karaburun, merkezi konumu, sade ve modern konaklama birimleri ile misafirlerine ev sıcaklığında keyifli bir konaklama sunmaktadır.
Çok iyi
8.0

Üzüm İskelesi Butik Hotel

Çok iyi
8.5
Mordoğan, Karaburun, İzmir
Mordoğan iskelede konumlanan Üzüm İskelesi Butik Otel, denizin dinlendirici sesini dinleyebileceğiniz sessiz ve sakin konumu ile misafirlerine huzurlu bir konaklama alternatifi sunuyor.
Çok iyi
8.5

Tayfun Otel Mordogan - Yetiskin Oteli

Çok iyi
8.8
Mordoğan, Karaburun, İzmir
Otelimizin konumu itibariyle hem denize yakın,hem de doğanın içerisinde oluşu misafirlerimizin huzur dolu vakit geçirmesinde büyük rol oynamaktadır.
Çok iyi
8.8

Rota Otel

Çok iyi
8.3
Karaburun Merkez, Karaburun, İzmir
İzmir'in az keşfedilmiş bölgelerinden biri olan Karaburun da konuklarını ağırlayan Rota Otel, Karaburun Merkez'de konaklama olanağı sunmaktadır.
Çok iyi
8.3

Dilek Ağacı Butik Otel

Müthiş
9.0
Karaburun Merkez, Karaburun, İzmir
1983 yılından itibaren hizmet veren Dilek Ağacı Butik Otel, yenilenmiş konsepti ve odaları ile misafirlerine keyifli bir tatil sunmaktadır. Tesiste, açık yüzme havuzu, çocuk havuzu, cafe bar, teras, güneşlenme terası ve bahçe bulunmaktadır.
Müthiş
9.0

Grand Avci Otel

İyi
7.1
Karaburun, İzmir
Grand Avci Otel, dünyada oksijen yoğunluğu bakımından en iyi bölgelerden biri seçilen Karaburun'da mavi bayraklı akvaryum koyu ile güzel bir tatil sizleri bekliyor.
İyi
7.1

Vera Otel

Çok iyi
8.3
Karaburun Merkez, Karaburun, İzmir
Karaburun’un İncisi Vera Otel geniş odaları, deniz manzaralı balkonları ve zengin yiyecek içecek çeşitleri ile sizleri misafir etmeye hazır.
Çok iyi
8.3

Barbun Pansiyon

Müthiş
9.3
Mordoğan, Karaburun, İzmir
Profesonel hizmet anlayışı ve amatör bir ruh ile sizleri pansiyonumuzda ağırlamak, bu güzel tatil cennetini sizlere tanıtmaktan mutluluk duyacağız.
Müthiş
9.3

Kıyı Butik Pansiyon

Çok iyi
8.3
Karaburun Merkez, Karaburun, İzmir
Karaburun Yalı Pansiyon, sade dekorasyonlu odaları, deniz manzaralı terası ve A la Carte restoranında sunduğu lezzetleri ile tesis, keyifli bir Ege tatili vadediyor.
Çok iyi
8.3

Arya Karaburun

Çok iyi
8.0
Karaburun Merkez, Karaburun, İzmir
Doğanın yeşiline saklanıp, denizin maviliğinde kaybolmak istiyorsanız Arya_ Karaburun tam da aradığınız adres. Arya_Karaburun Ege denizinin tertemiz mavi sularına nazır bir otel.
Çok iyi
8.0

Calaberno Otel

Müthiş
9.6
Kaynarpınar, Karaburun, İzmir
Pandemi sürecine uygun olan birbirinden bağımsız odalarımızla siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz
Müthiş
9.6

Mordoğan Otel & Restaurant

Çok iyi
8.0
Mordoğan, Karaburun, İzmir
Deniz manzaralı ve kara manzaralı toplam 8 odalı olan Mordoğan Otel & Restaurant, konumu, sade ve şık dizaynı ve ev sıcaklığındaki hizmeti ile misafirlerine keyifli bir konaklama sunmaktadır. Tesisin kendine ait alkollü restoran bölümü bulunmaktadır.
Çok iyi
8.0

Ardıç Deniz Otel

İyi
7.0
Mordoğan, Karaburun, İzmir
Ardıç Deniz Otel, deniz manzaralı 3 suit, 15 standart oda bulunmaktadır.
İyi
7.0

Mimas Marine Hotel

Karaburun Merkez, Karaburun, İzmir
Tarihi Ege kasabası Karaburun’un sıcak ve huzurlu atmosferinde misafirlerini ağırlayan Mimas Marine Hotel, denize sıfır konumu ve özel konsepti ile hizmet veriyor.

Karaburun Köy Evi Pansiyon

Müthiş
10.0
Karaburun Merkez, Karaburun, İzmir
Şehrin kalabalık ve gürültüsünden uzaklaşıp doğa ile baş başa kalmak isteyenler için ideal bir noktada konumlanan Karaburun Köy Evi Pansiyon, misafirlerine dinlendirici bir tatil vadediyor.
Müthiş
10.0

Hayalbaz

İyi
7.2
Karaburun Merkez, Karaburun, İzmir
Hayalbaz, Karaburun eşsiz manzarasına sahip, konaklama restoran ve bar hizmeti sunan ayrıcalıklı işletmedir.
İyi
7.2

Karaburun'daki Eviniz

Karaburun Merkez, Karaburun, İzmir
Evimiz kendine ait bir bahçeye ve 180 derece deniz manzarasına sahiptir. Bir ailenin kendi evlerinde tatil yapıyor gibi hissetmesi için donatılmıştır.

Aren Butik Otel

Çok iyi
8.9
Mordoğan, Karaburun, İzmir
Aren’ de Güzel anılar biriktirin...
Çok iyi
8.9

Tasada Otel

Müthiş
9.0
Karaburun Merkez, Karaburun, Izmir
zmir, Foça ve Urla’ya göz kirpan koyumuz , kuzeyden esen sert rüzgarlara karsi korunakli , büyük dalgalara kapali, adeta bir havuzu andiran sakin bir plaja sahiptir.
Müthiş
9.0

Mordogan Zeytinli Konak Otel

Mordoğan, Karaburun, İzmir
Dağ ve deniz manzaralı odalarında keyifli bir konaklama sunan Zeytinli Konak Otel, Mordoğan’ın muhteşem manzarasını sunuyor.

Karaburun

Karaburun konumu itibari ile açık denize baktığı için, suyun devirdaim içinde olması nedeniyle, temiz bir denize sahiptir.Turizm sayfiye ağırlıklı olsa da, bahar aylarında açan yüzlerce çeşit çiçekler temiz hava ve doğa meraklılarını kendine çeker. Özellikle kelebek ve çiçek fotoğrafçılığı ve trekking ile ilgilenen yerli turistlerin vazgeçilmez ziyaret noktalarından biridir Karaburun yöresi.skele mevkiinin kuzeybatısında yaklaşık yarım mil açığında bulunan Büyük Ada turizme açık olup, ancak tekne kiralama ile sağlanabilir.

Karaburun, Karaburun Yarımadası’nda bulunan şirin bir İzmir ilçesi. İzmir’in en az nüfusa sahip ilçelerin başında geliyor. İzmir’in en doğal yerlerinden biri olan Karaburun birbirinden güzel köylere, koylara, denizlere ev sahipliği yapıyor. Tarihi ve doğal güzellikleri aynı anda içinde barındırıyor. İklimi ve bulunduğu konum nedeniyle oldukça temiz denizlere ve havaya sahip.

Tarihte bilinen en eski adı Mimas olarak kayıtlara geçmiştir. Ancak ilçenin son haline ulaşana kadar aldığı pek çok isim var. Capo Calaberno ya da Kömür Burnu eski adı ne olursa olsun en son Karaburun olarak adlandırılmış. Körfezin yanında Mordoğan, karşı kıyısında Foça, Küçükbahçe, Çeşme ilçeleri yer alırken Urla ilçesiyle de güneyde komşu sayılabilir.

Karaburun’un Caleberno adından bozularak geldiğini söyleyenlerin yanında coğrafi olarak doğrudan kara ve burun kelimelerinin birleşmesiyle oluştuğunu söyleyen yerli halk, kararı size bırakıyor.

Karaburun ilçe merkezi Kaza, İskele, Burgaz ve Bodrum olarak ayrılmış. Karaburun sahilden görebileceğiniz yerleşimi olmayan iki ada var, Büyük Ada ve Küçük Ada. Ege’nin bir köşesinde kalabalıktan uzak, huzurlu bir tatil sunan Karaburun İzmir’e ise 1,5 saat uzaklıkta.

Doğal zenginlikleri, tarihi ve tertemiz havası ile tatil turizminin tüm imkanlarına sahip olan ilçe turistler tarafından doğal kalmış bakir bir yer olması nedeniyle tercih ediliyor. Sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek için seçilebilecek bir yer. Karaburun’da tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz konaklama hizmetlerine Otelz.com ile ulaşabilirsiniz.

İzmir ilinin doğal ambiansını yaşatan yerlerinden biri olan Karaburun'da tatil planınız varsa, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak, en uygun fiyatlar eşliğinde Karaburun Otelleri'nde konaklayabilirsiniz.

Karaburun’a Nasıl Gidilir?

Karaburun yarımadası oldukça engebeli bir yeryüzü yapısına sahip olduğu için virajlı yollardan geçilmesi gerekiyor. Çok sayıda uçurum ve keskin virajların olduğu yolu tercih edebileceğiniz gibi daha paralel giden sahil yolunu da tercih edebilirsiniz. İzmir merkez ile Karaburun yaklaşık 100 km mesafededir. İzmir – Çeşme Otoyolu’nu tercih ederseniz sahil yolundan ilçeye ulaşabilirsiniz.

Urla üzerinden de Karaburun’a yol bulunuyor. Hava yolu, kara yolu ya da deniz yolu hangisini tercih ederseniz İzmir’den Karaburun’a kara yolu ile gelmek oldukça kolay. Ayrıca İzmir Mordoğan arası vapur seferleri yazın düzenleniyor. Gittiğiniz dönemde denk gelirseniz Mordoğan’a vapurla gelerek, ardından minibüs veya otobüs ile aktarma yaparak Karaburun’a geçebilirsiniz.

Karaburun’a Şehir İçi Ulaşım

Vapur, otobüs, dolmuş ve minibüs ile şehir içi ulaşım sağlayabilirsiniz. Karaburun’un kendi içinde de oluşturulmuş bir servis ağı mevcut. Merkezden çevredeki köylere de bu dolmuşlar ile ulaşarak çevreyi keşfedebilirsiniz.

Karaburun Çevresindeki Popüler Yerler

Eski adıyla Mimas olan Karaburun’un Yunan mitolojisinde sıkça yer alıyor ve çok da uzak olmadığımız konularla ilişki kurabiliyor. Antik dönemde bu alanda yaşayan ve İliada ve Oddise’nin yaratıcısı ünlü Homeros, bir eserinde buradan rüzgarlı Mimas olarak bahsediyor. Bahsedilen Mimas Dağı bugün Bozdağ olarak bilinen coğrafi yapıdır.

Bozdağ'da yer alan otellerde konaklamak için Bozdağ Otelleri sayfamızı ziyaret ederek rezervasyon yapabilirsiniz.

Bu dağda mitolojik savaşların olduğu ve Zeus’u çok zorlayan dev Mimas’ın üzerine demir, çelik, bakır gibi erimiş madenlerin döküldüğü ve dağın altına gömüldüğü hikayeleri anlatılıyor.

Karaburun’da Gezilecek Yerler

Karaburun yarımadası açık denize bakması ve suyun sürekli devirdaim içinde olması nedeniyle temiz bir denize ve koylara sahip. Yaz aylarında da öğleden sonradan hava kararana kadar her gün esen imbat rüzgârına sahip olan Karaburun bunaltmayan bir havasıyla ünlü. Gezmek için ihtiyacınız olan tüm imkanları size sunan bir coğrafya.

Karaburun İskelesi

Karaburun ilçe merkezinde yer alan Karaburun İskelesi’nde rengarenk balıkçı teknelerini izleyebilir, Büyükada manzarasının tadını çıkarabilir, yeme içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Merkezde bol yokuşlu sokaklarda yürüyüş yapabilirsiniz.

Karaburun Mordoğan Mahallesi

İsmini muhteşem morumsu gün doğumundan alan 20 km uzaklıktaki Mordoğan Mahallesini gezebilirsiniz. Karaburun merkeze göre daha hareketli olan bu mahalleyi gezerken, balık lokantalarına, kafelere uğramadan dönmemelisiniz.

Karaburun’un Tarihi Yerleri

Karaburun Sarpıncık Feneri

Sarpıncık Feneri, Sarpıncık Köyü’nde yer alıyor. Sahilden fenere doğru yürüyerek mükemmel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Karaburun Dilek Pınarı

Mitolojiden tanınan ve su birikintisinde yansımasını görüp kendisine aşık olan Narcissos‘un, aşkından yemeyi içmeyi unutup, eriyerek nergis çiçeğine dönüştüğü yerin burası olduğu düşünülüyor. Muhteşem kokulu nergis çiçeğinin en güzelleri bu çevrede yetişiyor.

Karaburun Ayşe Kadın Cami

İlçede yaşayan Ayşe Kadın öldükten sonra annesi onun adına bu camiyi yaptırmış. Caminin üzerindeki resimler de Ayşe Kadın’ın kendi çeyizine işlediği motiflerden oluşuyor. Karaburun seyahatinizde mutlaka bu camiyi görmelisiniz.

Karaburun’un Doğal Güzellikleri

Karaburun İris Gölü

Ayrıca Hera kocası Zeus’un ölümlü kadınlar ve tanrıçalarla ilişkilerini gözetlemesi için yüksek tepelere, iki gözcü yerleştirmiş ve  bunlardan biri olan haberci İris’i de Mimas’a  göndermiş. Bugün ilçede bulunan İris Gölü’nün de adını buradan aldığı düşünülüyor. 

Göl çevresi, nesli tükenme tehlikesi altındaki kuş türlerinin üreme ve konak noktalarından.

Karaburun Tarihi Sazak Köyü

Tarihi Sazak Köyü de burada görmek isteyeceğiniz doğal yerlerden. Bugün terk edilmiş durumda olan Sazak, eski bir Rum köyü. 

Karaburun’un Popüler Plajları ve Koyları

Karaburun Bodrum Plajı

Sahili çakıllı olan plaj, ilerledikçe derinleşiyor. Bu sebeple çocukların ebeveyn kontrolünde yüzmesi gerekiyor. 

Plajda şezlong ve şemsiye kiralama hizmetleri mevcut.

Karaburun Ardıç Plajı

Kumluk olan plaj son derece sığ deniziyle yüzme bilmeyenlere bile uygun. Ancak, rüzgarlı bir mevkiide olduğu için deniz biraz dalgalı.

Karaburun Ayıbalığı Koyu

Karaburun’un en güzel koylarından birisi. Aynı zamanda koy Akdeniz Fokları’nın üreme yerlerininin arasında. 

Koy yamacın hemen altında yer aldığı için gölgelik bir bölüme de sahip.

Karaburun Mimoza Koyu

Koy, Karaburun’un merkezinde bulunuyor. Denizi son derece sığ olduğu için çocuklu aileler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Plaj çevresinde yemek yiyip içebileceğiniz işletmeler mevcut. Ancak şezlong ve şemsiye kiralama hizmeti verilmemekte.

Karaburun Dolungaz Koyu

Dolungaz Koyu, kamp alanlarıyla ünlü. Tertemiz ve berrak bir denizi olmasına rağmen Karaburun’un birçok koyuna göre oldukça sakin. 

Karaburun Badembükü

Kara yoluyla yaklaşık yarım saatte ulaşabileceğiniz bükte, herhangi bir tesis bulunmamakta bu sebeple ihtiyacınız olabilecek eşyaları, yiyecek ve içecekleri yanınızda getirmelisiniz. Deniz ise son derece temiz ve berrak.

Karaburun’da Aileniz İle Yapabileceğiniz Aktiviteler

Karaburun’da gezme ve keşfetme aktiviteleri haricinde yapabileceğiniz pek çok aktivite var. Dağlarda yürüyüş,  trekking ve engebesiz bisiklet rotaları hakkında çevreden bilgi alabilirsiniz. Karaburun’da denizle dalış ve balık avı gibi sportif faaliyetler de sıklıkla yapılmakta. 

Karaburun’a Ne Zaman Gidilir?

Karaburun'a bahar aylarından sonbahar aylarına kadar turistik amaçlı gidebilirsiniz.

Görmeden Dönme

Yaz aylarında gidecekseniz nergislerle dolu kırları ve tarlaları görmeden ve mis kokusunu içinize çekmeden dönmemelisiniz. Karaburun’a özel olan nergisleri görmek, fotoğraflamak ve koklamak size harika bir anı bırakacaktır. Eğer kış ayında giderseniz de oldukça şanslısınız demektir. Nergis Festivali Karaburun ilçe merkezinde yapılıyor.

Nergis hasadına denk gelen bu dönemi görmeden dönmemelisiniz. Nergis çiçeği ve nergis ürünleriyle yapılan ürünleri satın alabilir yerel ürünler pazarını gezerek alışveriş yapabilirsiniz.

Yapmadan Dönme

Narcissos Dilek Pınarı’ndaki akarsu çevreye adını veriyor. Küçük su birikintilerinin oluşturduğu havuz ve etrafındaki dilek ağaçlarına dileğinizi dileyip bağlamadan dönmemelisiniz. Bu mitolojik alana gitmişken dilek dileyip ağaca bağlamak zihninizi dinlendirmenize yardımcı olacaktır.

Tatmadan Dönme

Karaburun’da özel olarak yetiştirilen hurma zeytini, enginar, yeşil otlar ve keçi sütünden yapılan ürünleri mutlaka denemelisiniz. 

Sağlıklı ve lezzetli Ege mutfağının en güzel örneklerini burada bulabilirsiniz. Kekik, adaçay, turp otu, bağ sarımsağı, arapsaçı, karabaşotu ve onlarca otla beslenen keçilerden elde edilen süt ile yapılan Kopanisti peynirini ve Karaburun’a özel olarak yapılan enginar reçelini tatmadan dönmemelisiniz.

Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor