Kalesi ve Arkeoloji Müzesi Otelleri

Kalesi ve Arkeoloji Müzesi otelleri, en uygun Kalesi ve Arkeoloji Müzesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Kalesi ve Arkeoloji Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Marmaris Arkeoloji müzesi,Marmaris Kalesin de hizmet vermektedir.M.Ö. III. binde yapıldığı bilinmektedir. Kale'nin ana kaya üzerine dört tabyalı olarak inşa edildiği, düzgün taşlardan örülmüş 400 ayak duvarı olduğu, giriş kapısı üstünde bir kitabe, içerde dizdar, imam, kayyum ve nöbetçiler için birer oda bulunduğu söylenmektedir. Marmaris Kalesi 1980-

Yasmin Butik Otel

Marmaris Merkez / Marmaris / Muğla
Yasmin Butik Otel, merkezi konumda bulunmaktadır. Ulaşım, alışveriş merkezlerine yakınlığıyla misafirlerimize kolaylık sağlamaktadır. Kapalı Çarşı'da olan otelimiz barlar sokağına ve marinaya da yakın konumdadır.

Two Stone Homes(Asteria)

Merkez / Marmaris / Muğla
Teraslı ve ücretsiz Wi-Fi erişimli Marmaris Yat Limanı'na 11 kilometre uzaklıktaki tesiste özel otopark mevcuttur. Villada 1 yatak odası, düz ekran uydu TV ve buzdolabı ile set üstü ocak içeren tam donanımlı mutfak vardır.

Two Stone Homes (Metis)

Merkez / Marmaris / Muğla
Metis Stone Home, villa konseptiyle hizmet vermektedir.

Mets Boutique Hotel

Merkez / Marmaris / Muğla
Marmaris'in tarihi kent merkezinde, 19. yüzyıldan kalma yenilenmiş bir binada yer almaktadır. Mets Boutique Hotel, stresten uzak dinlendirici bir manzara sunar ve Marmaris yat limanının panaromik deniz manzarasına sahiptir.

Grand Hotel Faros

Marmaris / Muğla
Açık bir havuzun etrafında inşa edilmiş ve 2012 yılında yenilenmiş olan Marmaris'teki bu 4 yıldızlı otelde sauna, Türk hamamı ve spor salonu bulunmaktadır. Tüm odaların havuza veya civar dağlara bakan özel balkonları vardır.

8 Oda Boutique Homes Marmaris

Marmaris Merkez / Marmaris / Muğla
Marmaris kalesinde eski kale evlerinin dokusuna sadık kalınarak restore edilen evler, Marmaris’in merkezinde misafirlerine sessizlik ve konfor vadediyor.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Kalesi ve Arkeoloji Müzesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Kalesi ve Arkeoloji Müzesi Hakkında

Kalesi ve Arkeoloji Müzesi  Otelleri Marmaris Arkeoloji müzesi,Marmaris Kalesin de hizmet vermektedir.M.Ö. III. binde yapıldığı bilinmektedir. Kale'nin ana kaya üzerine dört tabyalı olarak inşa edildiği, düzgün taşlardan örülmüş 400 ayak duvarı olduğu, giriş kapısı üstünde bir kitabe, içerde dizdar, imam, kayyum ve nöbetçiler için birer oda bulunduğu söylenmektedir. Marmaris Kalesi 1980-1990 yılları arasında, restore edilmiş ve 1991 yılında Marmaris Müzesi olarak hizmete açılmıştır. Toplam yedi kapalı mekânı bulunmaktadır. Beşik tonozlu giriş mekânı iç bahçeye açılmaktadır. Avluda sağda ve solda yer alan merdivenler surlara çıkışı sağlamaktadır. Beşik tonozla örtülü olan kapalı mekânlardan ikisi; arkeoloji salonu olarak düzenlenmiştir. Bu salonlarda ve bahçede bölgeden toplanan taş eserler, Hellenistik, Roma ve Bizans Çağlarına ait amphoralar ile Knidos, Burgaz, Hisarönü kazılarında açığa çıkarılan pişmiş topraktan yapılmış kandiller, şişeler, figürinler çeşitli kaplar ve cam eserler, ok uçları, sikkeler ve süs eşyaları sergilenmektedir. Etnografya salonunda ise, Osmanlı Dönemi sonuna tarihlenen günlük yaşamla ilgili dokuma, halı, kilim, mobilya, bakır mutfak eşyaları, silahlar ve süs eşyaları sergilenmektedir. Bu salonlar dışında diğer mekânlar sanat galerisi, büro ve depo olarak kullanılmaktadır.Kale pazartesi günleri hariç,haftanın her günü ziyarete açıktır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır