Yardım

Kalesi ve Arkeoloji Müzesi Otelleri

Kalesi ve Arkeoloji Müzesi otelleri, en uygun Kalesi ve Arkeoloji Müzesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Loading...
Sırala

Yasmin Butik Otel

Müthiş
9.3
Marmaris Merkez, Marmaris, Muğla
Yasmin Butik Otel, merkezi konumda bulunmaktadır. Ulaşım, alışveriş merkezlerine yakınlığıyla misafirlerimize kolaylık sağlamaktadır. Kapalı Çarşı'da olan otelimiz barlar sokağına ve marinaya da yakın konumdadır.
Müthiş
9.3

Kalesi ve Arkeoloji Müzesi

Marmaris Arkeoloji müzesi,Marmaris Kalesin de hizmet vermektedir.M.Ö. III. binde yapıldığı bilinmektedir. Kale'nin ana kaya üzerine dört tabyalı olarak inşa edildiği, düzgün taşlardan örülmüş 400 ayak duvarı olduğu, giriş kapısı üstünde bir kitabe, içerde dizdar, imam, kayyum ve nöbetçiler için birer oda bulunduğu söylenmektedir. Marmaris Kalesi 1980-1990 yılları arasında, restore edilmiş ve 1991 yılında Marmaris Müzesi olarak hizmete açılmıştır. Toplam yedi kapalı mekânı bulunmaktadır. Beşik tonozlu giriş mekânı iç bahçeye açılmaktadır. Avluda sağda ve solda yer alan merdivenler surlara çıkışı sağlamaktadır. Beşik tonozla örtülü olan kapalı mekânlardan ikisi; arkeoloji salonu olarak düzenlenmiştir. Bu salonlarda ve bahçede bölgeden toplanan taş eserler, Hellenistik, Roma ve Bizans Çağlarına ait amphoralar ile Knidos, Burgaz, Hisarönü kazılarında açığa çıkarılan pişmiş topraktan yapılmış kandiller, şişeler, figürinler çeşitli kaplar ve cam eserler, ok uçları, sikkeler ve süs eşyaları sergilenmektedir. Etnografya salonunda ise, Osmanlı Dönemi sonuna tarihlenen günlük yaşamla ilgili dokuma, halı, kilim, mobilya, bakır mutfak eşyaları, silahlar ve süs eşyaları sergilenmektedir. Bu salonlar dışında diğer mekânlar sanat galerisi, büro ve depo olarak kullanılmaktadır.Kale pazartesi günleri hariç,haftanın her günü ziyarete açıktır.
Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor