I. Murat Hüdavendigar Camii Otelleri

En uygun I. Murat Hüdavendigar Camii otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun I. Murat Hüdavendigar Camii Otelleri

Genel Bilgi

Osmanlı Sultanı I. Murat tarafından 1366 yılında yaptırılmıştır.Yapımı 19 yıl sürmüştür. Hüdavendigar Külliyesi'nin bir parçasıdır.Cami ve müştemilatına ait toplam alan 2006 m2 olup cami iç alanı 692 inidir. Alt katı cami. üst katı medrese olarak düzenle­nen yapı, Bursa'nın önemli tarihi eserlerindendir. Üst katı 1914 tarihine kadar medrese olarak faa

Hotel Anatolia

Çekirge / Osmangazi / Bursa
1985 yılından beri koşulsuz misafir memnuniyeti, rahatlığı, konforu ve hizmet anlayışı ile Hotel Anatolia ailesi olarak sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Tiara Termal Hotel & Spa

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Sıcak ve yalın dekorasyonuyla, 23 Standart 84 Standart Deluxe, 12 Superior, 6 Junior Suite, 20 Executive Suite odası;, sigara içilen ve içilmeyen katları, engelli misafirler için özel donanımlı odası, 1 restaurantı, toplantı ve balo salonları ile misafir

Gönlüferah Thermal Hotel

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Otelimizin tarihçesi ile ilgili yaptığımız araştırmalar sonucunda Gönlüferah Thermal Hotel'in 1890 yılına dek uzanan bir geçmişi olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız.

Gönlüferah City

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Bursa’nın panoramik ova manzarasını seyretme imkanı bulacağınız Gönlüferah City, Uludağ'a 40 km, Sabiha Gökçen Havaalanı'na ise 82 km'den daha az bir mesafedeki konumu ile şehrin her noktasına kısa sürede ulaşma, yani pek çok tarihi ve turistik yeri gezi

Ramada By Wyndham Bursa Çekirge Termal & Spa

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Bursa Çekirge semtinde bulunan otelimiz, şehir merkezine 5 dakikalık mesafede bulunmakta olup, Uludağ'a 35km. Mudanya - Güzelyalı feribot iskelesine 25km, Yenişehir havaalanına 50km. uzaklıktadır.

Boyugüzel Termal Hotel

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Boyugüzel Termal Hotel, Bursa'nın Çekirge semtinde, sıcak renkler ve ahşap mobilyalarla dekore edilmiş 52 odasıyla konumlanmıştır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

I. Murat Hüdavendigar Camii Hakkında

I. Murat Hüdavendigar Camii Otelleri Osmanlı Sultanı I. Murat tarafından 1366 yılında yaptırılmıştır.Yapımı 19 yıl sürmüştür. Hüdavendigar Külliyesi'nin bir parçasıdır.Cami ve müştemilatına ait toplam alan 2006 m2 olup cami iç alanı 692 inidir. Alt katı cami. üst katı medrese olarak düzenle­nen yapı, Bursa'nın önemli tarihi eserlerindendir. Üst katı 1914 tarihine kadar medrese olarak faaliyet göstermiş, daha sonraları askeri maksatlar ve yurt olarak kullanılmıştır. Bursa’daki Erken Osmanlı Dönemi Camilerinden farklılık göstermektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır