Göreme Otelleri

En uygun Göreme otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Göreme Otelleri

Genel Bilgi

Masalsı bir tatil isteyenlere… Peri bacaları sayesinde tüm dünya tarafından bilinen Göreme, büyüleyici doğasıyla masalsı bir tatil düşleyenlerin durağı oluyor. Nevşehir Merkez’e bağlı bir kasaba olan Göreme, şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta yer alıyor.  Kalkolitik dönemden günü

PashaHan Hotel

Kapadokya / Nevşehir
PashaHan Hotel, Kapadokya'ya özgü doğal kaya taşlarından siz misafirlerimizin göz zevkine hitap eden 10 odamız bulunmaktadır. Odalarımız ve otelimiz özel Türk el işçiliği halı ve kilimler ile dekore edilmiştir.

Sobek Stone House Hotel

Göreme / Kapadokya / Nevşehir
"Sobek Stone House", kutsal bir öyküyü anlatırcasına mitolojik bir anlayışla tasarlanmış, özgün mimarisiyle dikkat çeken, 2800 metrekarelik eşsiz güzellikteki bahçesi, seyir kulesi, muhteşem bir manzarayı selamlayan terası, açık- kapalı yüzme havuzu ve b

Grand Uçhisar Hotel

Kapadokya / Nevşehir
Nevşehir'de yer alan Grand Uçhisar Hotel'de bahçe ve geniş bir teras bulunmaktadır.

Alice In Cappadocia

Uçhisar / Kapadokya / Nevşehir
Kapadokya'nın en yüksek noktası olan Uçhisar'da tarihi bir noktadan Kapadokya manzaralı taş ve mağara oteldir.

Medusa Cave Hotel

Kapadokya / Nevşehir
Göreme'de yer alan Medusa Cave Hotel'de bahçe ve teras bulunmaktadır. Konuklar spa küvetinden yararlanabilirler. Tüm odalarda düz ekran kablo TV vardır. Otelin odaları su ısıtıcısı ile donatılmıştır.

The Cave House

Ürgüp Merkez / Ürgüp / Nevşehir
Tarihi ve modern mimariyi bir araya getirip işlettiğimiz The Cave House, kaya oyma, mağara, taş ve kemerli 7 farklı oda tipi, oda kahvaltı ve dilerseniz balayı konsepti ile sizlere hizmet vermektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Göreme Hakkında

Göreme Otelleri

Masalsı bir tatil isteyenlere… Peri bacaları sayesinde tüm dünya tarafından bilinen Göreme, büyüleyici doğasıyla masalsı bir tatil düşleyenlerin durağı oluyor. Nevşehir Merkez’e bağlı bir kasaba olan Göreme, şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta yer alıyor. 

Kalkolitik dönemden günümüze önemli bir yerleşim yeri olan Göreme şimdiye kadar Asur, Bizans, İskender, Osmanlı, Pers ve Selçuklu medeniyetlerine ev sahipliği yapmıştır. Bu özelliği sayesinde şimdilerde muhteşem bir kültür mozaiği sunuyor.

Nevşehir ilinin gözde ilçelerinden olan Göreme'yi tatil ya da iş amaçlı ziyaretiniz için kullanabileceğiniz en konforlu ve en uygun otel fiyatlarını bulmak için Türkiye'nin otel rezervasyon sitesi Otelz.com ile Göreme Otellerinde ön ödemesiz rezervasyon yapabilir, ödemenizi otelde yapma avantajından yararlanabilirsiniz. 

Nevşehir ilinin göz bebeği olan Göreme'de tatil planınız varsa, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak, en uygun fiyatlar eşliğinde Göreme Otelleri'nde konaklayabilirsiniz.

Göreme'ye Nasıl Gidilir?

Göreme'ye Hava Yolu İle Ulaşım

Göreme’ye hava yolu ile ulaşım Nevşehir Havalimanı ve Kayseri Erkilet Havalimanı ile sağlanıyor. Nevşehir Havalimanı Göreme’ye 41 km’lik bir mesafede konumanıyor. Bu mesafe 1 saat sürüyor. Havalimanı’ndan buraya otobüs transfer hizmetlerini kullanarak ulaşabilirsiniz. 

Kayseri Erkilet Havalimanı’nı kullanarak da Göreme’ye ulaşabilirsiniz. Kayseri Erkilet Havalimanı ile Göreme arasında 78 km’lik bir mesafe bulunuyor. Buradan HAVAŞ otobüslerine binerek dilediğiniz noktaya varabilirsiniz.

Göreme'ye Kara Yolu ile Ulaşım

Türkiye’deki tüm büyük şehirlerden otobüs ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bazı noktalardan Göreme Otogarı’na, bazı noktalardan da Nevşehir Otogarı’na ulaşım sağlanıyor.

İstanbul’dan Göreme Otogarı’na 10-12 saat süren bir yolculuk ile varabilirsiniz. Ankara’dan Nevşehir Otogarı’na 3 saat süren bir yolculuk ile varabilirsiniz. İzmir’den Göreme Otogarı’na 11 saat süren bir yolculuk ile varabilirsiniz. Kayseri’den Göreme Otogarı’na 1 saat süren bir yolculuk ile varabilirsiniz. 

Dilerseniz ilçeyi özel araçla da rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. 

Göreme'de Şehir İçi Ulaşım

Göreme’de şehir içi ulaşımı taksi, otobüs ve minibüsler ile yapabilirsiniz. İlçenin gelişmiş ulaşım ağı sayesinde tüm ziyaretlerinizi keyifle gerçekleştirebilirsiniz. 

Göreme'nin Popüler Yerleri

Göreme Ortahisar

Ortahisar; müze otelleri, peri bacaları, tarihi yapıları ve yöresel lezzetleriyle benzersiz bir yer. Tarihin, modernizmin, doğal güzelliklerin ve eşsiz lezzetlerin iç içe geçtiği bu yer, turistler tarafından yoğun bir şekilde tercih ediliyor. 

Ortahisar'da bir tatil planınız varsa, en uygun Ortahisar Otelleri için, Ortahisar Otelleri sayfamızı ziyaret ederek rezervasyon oluşturabilirsiniz.

Göreme'nin Doğal Güzellikleri

Çok sayıda vadi ve peri bacasına ev sahipliği yapan Göreme, doğal güzellikleriyle de dikkat çekiyor. Tarihin ve doğanın iç içe olduğu ilçede farklı bir görsellik sizi bekliyor. 

Göreme Güvercinlik Vadisi

Kapadokya’nın en uzun vadilerinden biri olma özelliği taşıyor. Yaklaşık 4 km uzunluğa sahip olan vadinin iki girişi bulunuyor. Güvercinlik Vadisi, peri bacalarına nazır konaklamak, kahvesini yudumlamak ve keyifli anlar yaşamak isteyen turistler tarafından tercih ediliyor.

Göreme Milli Parkı

Göreme Milli Parkı, 1985 tarihinde UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınmış bir alandır ve Nevşehir’in en çok ziyaret edilen yeridir. Milli park, Hasan Dağı ile Erciyes Dağı arasında kalıyor. Volkanik tüflerden meydana gelmiş yapısı ile doğa tutkunlarını büyülüyor.

Göreme Kızılçukur Vadisi

Gün batımında sunduğu kızılımsı renk ile bilinen ve adını bu özelliğinden alan Kızılçukur Vadisi, az görülen oluşumlardan biri olan kızıl renkteki tüf kayalarına ev sahipliği yapıyor. Vadiyi ziyaret etmek isterseniz gün batımından hemen önce başlayan yürüyüşleri tercih edebilirsiniz.

Göreme Güllüdere Vadisi

Güllüdere Vadisi, güneşin doğması ile birlikte rengini değiştiren peri bacaları ile biliniyor. 4 km alana sahip Bozdağ eteklerinde konumlanan Güllüdere Vadisi, Kapadokya’da hem yerli hem de yabancı turistler tarafından en çok tercih edilen trekking noktalarından biridir.

Göreme Paşabağ Vadisi

Paşabağ Vadisi, Rahipler ve Keşişler Vadisi olarak da anılıyor. Mantar biçimindeki peri bacalarına ev sahipliği yapan vadi, büyük ilgi görüyor.

Göreme Zemi Vadisi

Doğası ve tarihi özellikleriyle görülmesi gereken vadilerden biri olan Zemi Vadisi, 5600 metrelik bir yürüyüş alanı sunuyor. Çevrede onlarca kuş ve kelebek, vadi ziyaretçilerine bahar aylarında eşlik ediyor.

El Nazar Kilisesi, Sarnıç Kilisesi, Saklı Kilisesi ve Görkündere Kilisesi tarihi geziler yapmanızı sağlıyor. Vadide kiliselerin yanında Roma mezarları, peri bacaları ve kiliseler de bulunuyor.

Göreme Kılıçlar Vadisi

Kılıçlar Vadisi, Aktepe ile Göreme arasında uzanıyor. Vadide içinden su yolu geçen peri bacaları ve farklı formlara sahip olan özel kayalıklar bulunuyor. Aynalı Kilise ve Meryem Ana Kilisesi de Kılıçlar Vadisi’nde bulunuyor.

Göreme Bağlıdere Aşk Vadisi

4900 metre uzunlukta konumlanan Bağlıdere Aşk Vadisi, Kapadokya’nın en bilinen vadileri arasında yer alıyor. Günün ilk anlarından günün bitimine kadar, farklı şekiller ve eşsiz bir görsellik yaşatıyor. 

Göreme'de Aileniz İle Yapabileceğiniz Aktiviteler

Tarihi ve doğayı bir arada sunan Göreme, ziyaretçilerine balon turu ve doğa sporları da sunuyor. İlçede bunun dışında ziyaret edebileceğiniz milli parklar, açık hava müzeleri, vadiler ve peri bacaları bulunuyor.

Göremede kuş seslerinin eşlik ettiği bir doğada yürüyüş yapabilirsiniz. Nisan ve ekim ayı ziyaretlerinizde Güllüdere Vadisi’nde dolunay yürüyüş turlarına katılabilirsiniz. 1 saat süren bu turların sonrasında Kolonlu Kilise’sine ulaşabilirsiniz. Burada müzik dinleyebilir, ikramların tadına bakabilir ve Kızıl Vadi’ye geçebilirsiniz.

Kızılçukur Vadisi ile unutulmaz bir gün batımı seyri yaşayabilirsiniz. Ayrıca adrenalin dolu bir deneyim için ATV turlarına katılabilir,  kamp alanlarını keşfedebilir, atlı safarilere katılabilir, balon turu yapabilir, trekking turları ile gezebilirsiniz.

Göreme'nin Popüler Müzeleri

Göreme Açıkhava Müzesi

Göreme Açık Hava Müzesi, 1 Nisan-1 Ekim’i kapsayan yaz döneminde 10.00-16.00 saatleri arasında hizmet veriyor. 1 Ekim-1 Nisan’ı kapsayan kış döneminde ise 08.00-17.00 saatlerinde ziyaret edebilirsiniz. 

Göreme Açık Hava Müzesi, günümüze kadar manastır dünyasına hizmet veren bir alan özelliği taşıyor.

Göreme Açık Hava Müzesi’nde gezilebilecek kiliseler:

  • Elmalı 
  • Aziz Barbara 
  • Tokalı  
  • Aziz Basileus 
  • Yılanlı  
  • Kızlar ve Erkekler Manastırı
  • Karanlık  
  • Çarıklı  

Göreme'de Çocuklarınız İle Birlikte Yapabileceğiniz Aktiviteler

Göreme’de çocuğunuzla birlikte balon turu yapabilir, atlı safariye katılabilirsiniz. Çocuklarınız için dünyanın en gösterişli açık hava müzelerine ev sahipliği yapan çevreyi keyifle keşfedebilirsiniz. 

Göreme'de Kış Turizmi

Sömestr tatili planlarınıza Göreme’yi ekleyebilirsiniz. Kış döneminde de büyüleyici bir atmosfer sunan ilçede kışın balon turuna katılabilir, safari turlarına gidebilir ve şarap tadımı yapabilirsiniz.

Göreme'de Gece Hayatı

Göreme’de geçireceğiniz akşamlara renk katan eğlence mekanları bulunuyor. Eğlence dolu Türk gecelerinin sunulduğu kaya restoranları, bunun yanında da eğlence mekanları ve şarap evleri yer alıyor. Daha dingin bir gece geçirmek isterseniz Türk Kahvesi eşliğinde nargile içerek müzik dinleyebileceğiniz mekânları tercih edebilirsiniz.

Göreme'de Ne Yenir?

Göreme’nin lezzet dolu yemekleri arasında, testi kebabı ilk sırada yer alıyor. Bunun yanında soğan ile yapılan dolma, her kaşıkta keyif veren kuru fasulye, kabak çiçeği ile yapılan dolma ve aside tatlısı da Göreme’nin ziyafet sunan lezzetleri arasında yer alıyor. Göreme’de peri bacalarına karşı, yöreye has lezzetlerin tadına bakarken eşsiz bir seyir keyfi yaşayabilirsiniz.

Göreme'ye Ne Zaman Gidilir? 

Göreme’de karasal iklim hakim. Bu nedenle Göreme’ye gitmek için en uygun zaman ilkbahar ve sonbahar zamanlarıdır. Yoğun bir hareket gerektiren Göreme seyahati için havaların ne çok sıcak ne de çok soğuk olduğu bahar aylarını tercih edebilirsiniz.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır