Gelidonya Antik Batığı Otelleri

Bu yerdeki 51 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Gelidonya Antik Batığı Otelleri

Genel Bilgi

Antalya körfezinin en batısında bulunan Gelidonya bugünkü adıyla Taşlık burnunun güneyine doğru sıralanmış Beş adalardan en büyüğünün güney doğusunda seyreden bir yük gemisi kayalıklara çarparak yükünü saçmaya başlamış ve çok geçmeden de deniz altındaki bir kayanın üzerine kıç üstü oturmuştur. 1954 yılında Bodrum'lu bir sünger dalıcısı tarafından keşf

Lykia Edrassa Hotel

Adrasan / Kumluca / Antalya
Lykia Edrassa Çavuş Köyü'nün Adrasan koyundadır. Antalya şehrine bağlı olup Kemer, Olympos, Kumluca ve Finike'ye yakındır.Otelimiz denize sıfır mesafede olup, imar durumunun izin verdiği kıyı şeridindeki ilk tesistir.

No:1281 Boutique Hotel

Kumluca / Antalya
Toplam 12 odalı olup oda kahvaltı konseptinde hizmet vermektedir. Huzurlu mutlu ve güvenli bir tatil deneyimi için bizi tercih etmelisiniz.

Changa Hotel

Adrasan / Kumluca / Antalya
Adrasan Koyun'da deniz kıyısında yer alan ve aile tarafından işletilen Changa Hotel panoramik Toros Dağı ve geniş Akdeniz manzarasına sahip bir alanda deniz sesinin tınısını duymak isteyenler için muhteşem bir alanda size güzel bir tatil sunmaktadır.

Felix Bungalow Otel

Adrasan / Kumluca / Antalya
Adrasan Koyu’nun muhteşem denizinin ve yemyeşil bir atmosferin tadını çıkarmak isteyenleri ağırlayan Felix Pansiyon Bungalow, denize ve kendisine ait plaja kısa bir yürüme mesafesinde yer alıyor.

Gemicihan Bungalov Pansiyon

Adrasan / Kumluca / Antalya
Adrasan Antalyanin batisinda yeşilin ve mavinin büyüsünün bozulmadigi huzurun ve doğanin başkentidir, burda sabah huzurla doğayla çam kokusuyla deniz kokusuyla kuş cıvıltısıyla uyanırsınız.

Portakal Bahçesi

Adrasan / Kumluca / Antalya
Yarım pansiyon hizmet veren Portakal Bahçesi Pansiyon Bungalow'da organik köy ürünleri ve yöresel lezzetlerle zenginleştirilmiş sabah kahvaltısı açık büfe servis edilmektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Gelidonya Antik Batığı Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Gelidonya Antik Batığı Hakkında

Gelidonya Antik Batığı Otelleri Antalya körfezinin en batısında bulunan Gelidonya bugünkü adıyla Taşlık burnunun güneyine doğru sıralanmış Beş adalardan en büyüğünün güney doğusunda seyreden bir yük gemisi kayalıklara çarparak yükünü saçmaya başlamış ve çok geçmeden de deniz altındaki bir kayanın üzerine kıç üstü oturmuştur. 1954 yılında Bodrum'lu bir sünger dalıcısı tarafından keşfedilen ve 26-28 metre derinlikte bulunan batığa 1960 yılında yapılan araştırma dalışlarında geminin Genç Tunç Devrine ait olduğu saptanmıştır. Yapılan bu dalışların bir diğer özelliği de sualtında dalgıç bir arkeoloğun başkanlığında kazısı tamamlanan ve kara kazısı standartlarına uygun olarak yapılan ilk sualtı kazısı ünvanına sahip olmasıdır. 1994 araştırması sırasında Gelidonya batığında bulunan taş çapalardan, ortadoğu kökenli olduğu tahmin edilmektedir. Batıktan çıkarılan artifaktlar bu gün Bodrum sualtı arkeoloji müzesinde sergilenmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır