Efes Antik Kent Otelleri

Bu yerdeki 10 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Efes Antik Kent Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

İzmir İli Selçuk İlçesi sınırları içindeki antik Efes kenti’nin ilk kuruluşu M.Ö. 6000 yıllarına, Neolitik Dönem olarak adlandırılan Cilalı Taş Devri’ne kadar inmektedir.Efes tarihi boyunca birçok kez yer değiştirdiğinden kalıntıları geniş bir alana yayılır. Yaklaşık 8 km²lik bir alana yayılan bu kalıntılar içinde kazı-restorasyon ve düzenleme çalışma

Ephesus Centrum Hotel

Merkez / Selçuk / İzmir /
Ephesus Centrum Hotel, konumu itibariyle ulaşım ve toplu taşıma araçlarına yürüyüş mesafesindedir. Odaların bazıları kale, kilise, cami ve şehir manzaralıdır. Konforlu ve kaliteli konaklama için siz misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Akay Hotel

Merkez / Selçuk / Izmir /
Akay Hotel'in klimali odalari ahsap mobilyalarla dekore edilmistir. Tüm odalar en-suite bir banyo içermektedir. Bazi odalarda uydu kanallarini gösteren bir TV mevcuttur. Otelin çevresini kesfetmek için scooter ve araba kiralayabilirsiniz.

ENA Serenity Butik Otel- Selçuk

Merkez / Selçuk / Izmir /
Otelimiz Izmir Selçuk'ta bütünüyle restore edilmis, son derece temiz, eski bir Osmanli Evi'dir. Sessiz ve sakin sekiz adet odamiz mevcuttur. Bütün odalarimiz klimalidir, bütün odalarimizin banyosu, tuvaleti ve sicak suyu vardir.

Hotel Marys House

Selçuk / İzmir /
Deneyimli bir turist rehberinin on yıllık hayali olarak vücut bulan Mary's House; Size Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı'nın eşsiz mimari ögelerini yaşamayı sunuyor.

Ephesus Hostel

Selçuk Merkez / Selçuk / İzmir /

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Seyahat Noktaları

Efes Antik Kent Hakkında

İzmir İli Selçuk İlçesi sınırları içindeki antik Efes kenti’nin ilk kuruluşu M.Ö. 6000 yıllarına, Neolitik Dönem olarak adlandırılan Cilalı Taş Devri’ne kadar inmektedir.Efes tarihi boyunca birçok kez yer değiştirdiğinden kalıntıları geniş bir alana yayılır. Yaklaşık 8 km²lik bir alana yayılan bu kalıntılar içinde kazı-restorasyon ve düzenleme çalışmaları yapılmış, ziyarete açık olan bölümlerdir. Efes de Antik Kentler;ST.JEAN BAZİLİKASI,ARTEMİS TAPINAĞI ,YEDİ UYURLAR 'dır.Günümüze kalan kalıntılar ise;VEDIUS GYMNASIUM,STADYUM ,AKROPOL ,BİZANS HAMAMLARI ,ÇİFTE KİLİSELER ( Konsül Kilisesi ) ,LİMAN HAMAMLARI ,ARKADİANA ( Liman Caddesi ) ,TİYATRO GYMNASIUMU,TİYATRO ,TİCARET AGORASI ,MERMER CADDE ,CELSUS KİTAPLIĞI ,AŞK EVİ,KOLASTİKA HAMAMI,HADRİYAN TAPINAĞI,YAMAÇ EVLER,TRAİAN ÇEŞMESİ,DOMİTİAN TAPINAĞI,DEVLET AGORASI,BELEDİYE SARAYI,ODEON,MERYEM ANA EVİ,İSA BEY CAMİSİ,AYASULUK KALESİ bulunmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır