Edirne Kalesi ve Surları Otelleri

Edirne Kalesi ve Surları otelleri, en uygun Edirne Kalesi ve Surları otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Edirne Kalesi ve Surları Otelleri

Genel Bilgi

Edirne merkezde kale içi mevkinde bulunan Edirne Kalesi’ni Roma İmparatoru Hadrianus 117-138 yılları arasında yaptırmıştır.Bizans İmparatoru I.Iustinianus (527-565) döneminde ise kale tekrar onarılmış ve bir çok kısmı yeniden yapılmıştır.Daha sonra ki dönemlerde de birçok kez yenilenen kale dikdörtgen şeklinde köş kısımlarında silindir şeklinde dört

Sila Apart & Pansiyon

Merkez / Edirne
Edirne'de merkezi bir konumda yer alan Sila Apart Pansiyon Edirne, tüm yil boyunca açiktir ve misafirlerine hizmet vermektedir. Is ya da seyahat amaçli konaklamalar için uygun olan tesisin geneli sade bir iç dekorasyona sahiptir.

Taner Apart Otel Edirne

Merkez / Edirne
Taner Apart otel toplam 6 adet 1+1 apart daireden oluşmaktadır.

Arca Palace Otel Restaurant

Merkez / Edirne
rca Palace Otel & Restaurant Edirne'nin kalbi Kaleiçi semtinde,tarih ve sanatın içinde konaklamaya hazır mısınız?Tercihiniz alışılmışın dışında,tarihle iç içe bir ortamında konaklamak ise; Sizleri Osmanlı İmparatorluğu’nda Duyun-u Umumiye (vergi da

Taşhan Hotel Edirne

Merkez / Edirne
Şehir merkezinde yer alan Taşhan Hotel & Cafe Edirne, Mimar Sinan tarafından yapılan ve kültürel mirasına bağlı kalınarak restore edilen 500 yıllık tarihi bir binada hizmet vermektedir. Otel, modern olanaklara sahip otantik odalar sunmaktadır.

Oasis Hotel Edirne

Edirne Merkez / Edirne
Edirne Şehir Merkezi'nde, Selimiye Camii'ine sadece yürüme mesafesinde yer alan Oasis Hotel, 1900 yılında Osmanlı İmparatorluğu'nun Vergi Dairesi olarak hizmet veren tarihi yapıda misafirlerine hizmet vermektedir.

Edirne Isik Hotel

Merkez / Edirne
Isik Otel Edirne Merkez'dedir. Selimiye Cami, diger camiler, Saraçlar Caddesi ve Kapaliçarsi'ya yürüyerek 10 dk mesafededir. Otelimiz toplam 30 odalidir ve oda kahvalti konseptinde hizmet vermektedir. 24 saat açik resepsiyon, ve otoparkimiz mevcuttur.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Edirne Kalesi ve Surları Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Edirne Kalesi ve Surları Hakkında

Edirne Kalesi ve Surları Otelleri Edirne merkezde kale içi mevkinde bulunan Edirne Kalesi’ni Roma İmparatoru Hadrianus 117-138 yılları arasında yaptırmıştır.Bizans İmparatoru I.Iustinianus (527-565) döneminde ise kale tekrar onarılmış ve bir çok kısmı yeniden yapılmıştır.Daha sonra ki dönemlerde de birçok kez yenilenen kale dikdörtgen şeklinde köş kısımlarında silindir şeklinde dört adet savunma kuleleri bulunmaktaydı bu kulelerden bir tanesi ayakta olup saat kulesi olarak hala şehir merkezindedir.Kulelerden diğerleri Osmalı Devleti zamanında hapishane olarak da kullanılmıştır.9 adet kapısı bulunan kale bu plan tipi olarak Roma dönemi ordugâhlarının (Castrum) kale düzenine uygun olarak yapılmışm bu tip kalelere bir örnek olarak hala Edirne merkezde varlığına devam etmektedir en eski kalelerden biri olan bu yapı Edirne'ye gelen birçok insan tarafından ziyaret edilmiş ve halende ziyaret edilmektedir.Edirne'de bulunduğunuz bu dönemde kesinlikle gdip görülmesi gereken alanlardan birisidir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır