Edirne Bedesteni Otelleri

Edirne Bedesteni otelleri, en uygun Edirne Bedesteni otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Edirne Bedesteni Otelleri

Genel Bilgi

Osmanlı padişahı Çelebi Sultan Mehmet tarafından 1418 tarihinde Eski Cami'in gelirlerinin karşılanması amacıyla mimar Konyalı Hacı Alaaddin'e yaptırılmıştır.Evliya Çelebi Seyehatname'sinde bedestendeki elmas ve takıların Mısır hazinelerinden cok daha büyük değerlerde olduğunu ve bu takılarında 60 gece bekçisi tarafından koruduğunu eserinde anlatmıştı

MHT Pansiyon

Merkez / Edirne
M.H.T Pansiyon 4 katlı ve 14 odayla hizmet vermektedir. Odanın zemini parke olup, balkon bulunmakta ve lobimiz oldukça geniş ve konforludur sıcak içeceklerimiz mevcuttur. Selimiye Camisi'ne sadece 1 kilometre uzaklıkta ve tam merkezi konumdadır.

Hotel Altunhan

Merkez / Edirne
2007 yılında Volkan Turizm bünyesi altında hizmete açılan Altunhan Hotel 2007 yılından bu yana sürekli kendini yenileyen bir anlayışla siz değerli misafirlerine hizmet vermektedir.

Taşhan Hotel Edirne

Merkez / Edirne
Şehir merkezinde yer alan Taşhan Hotel & Cafe Edirne, Mimar Sinan tarafından yapılan ve kültürel mirasına bağlı kalınarak restore edilen 500 yıllık tarihi bir binada hizmet vermektedir. Otel, modern olanaklara sahip otantik odalar sunmaktadır.

Oasis Hotel Edirne

Edirne Merkez / Edirne
Edirne Şehir Merkezi'nde, Selimiye Camii'ine sadece yürüme mesafesinde yer alan Oasis Hotel, 1900 yılında Osmanlı İmparatorluğu'nun Vergi Dairesi olarak hizmet veren tarihi yapıda misafirlerine hizmet vermektedir.

Arca Palace Otel Restaurant

Merkez / Edirne
rca Palace Otel & Restaurant Edirne'nin kalbi Kaleiçi semtinde,tarih ve sanatın içinde konaklamaya hazır mısınız?Tercihiniz alışılmışın dışında,tarihle iç içe bir ortamında konaklamak ise; Sizleri Osmanlı İmparatorluğu’nda Duyun-u Umumiye (vergi da

Ottoman Palace Hotel Edirne

Merkez / Edirne
Ottoman Palace Hotel Edirne'nin tüm tarihsel dokusunu gözlemlemek için sizlere harika bir olanak sağlar. Selimiye Camii, Edirne ve diğer tarihi yerler en yakın komşularımızdan bir kaçıdır. Ottoman Palace Hotel'de tarihi doya doya yaşayabilirsiniz.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Edirne Bedesteni Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Edirne Bedesteni Hakkında

Edirne Bedesteni Otelleri Osmanlı padişahı Çelebi Sultan Mehmet tarafından 1418 tarihinde Eski Cami'in gelirlerinin karşılanması amacıyla mimar Konyalı Hacı Alaaddin'e yaptırılmıştır.Evliya Çelebi Seyehatname'sinde bedestendeki elmas ve takıların Mısır hazinelerinden cok daha büyük değerlerde olduğunu ve bu takılarında 60 gece bekçisi tarafından koruduğunu eserinde anlatmıştır.Bedestenin ic duvarları kırmızı beyaz tuğlalardan örülmüştür yıpranmalara uğrayan bedesten 1965 yılında restarasyon çalışmasından geçtikten sonra son halini almıştır.Günümüzde dış duvar kısımlarında yöresel ürünlerinin satışını yapan birçok yerel dükkan bulunmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır