Duhtter-i Şerif (Fışkırık) Cami Otelleri

Duhtter-i Şerif (Fışkırık) Cami otelleri, en uygun Duhtter-i Şerif (Fışkırık) Cami otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Duhtter-i Şerif (Fışkırık) Cami Otelleri

Genel Bilgi

Semti'nde, Ah­met ve Hazım Sokaklannm ke­siştikleri yerde bulunan cami, 1456 yılında Molla Şerefuddin b. Kemal Kınmî'nİn kızkardeşi Sahi Hatun tarafından yaptırılmıştır. Zamanla cami. Hoca Şerif/Şerefin kızkardeşi anlamındaki Duhter-i Şerif İsmi İle anılmaya başlanmıştır.Tonozla örtülü olan son cemaat yeri revakı üç gözlüdür. Duvarlar bir sıra kesme t

İpekyolu Butik Hotel

Osmangazi / Bursa
Bursa-Osmangazi'de bulunan İpekyolu Butik Hotel, merkezi konumu ve ulaşım rahatlığıyla hem iş hem de turistik gezilerde misafirlerine konforlu odalarında rahat bir tatil imkanı sunuyor. Tesisin 16 odası bulunuyor.

Kayhan City Hotel

Heykel / Osmangazi / Bursa
2020 yili Mart ayinda hizmete giren otelimiz tarihi sehrin tam ortasinda modern turizm anlayisi ile keyifli bir konaklama deneyimi sunmaktadir.

Bursa Suites Apart Otel

Merkez / Osmangazi / Bursa
Klimalı konaklama imkanı sunan Bursa Suites Apart Otel, Bursa Kent Meydanı Alışveriş Merkezi'ne 1,6 km mesafede, Bursa'da yer almaktadır. Türk ve İslam Eserleri Müzesi, tesise 400 metre uzaklıktadır. Tesis genelinde Wi-Fi erişimi ücretsizdir.

Can Hotel Bursa

Merkez / Osmangazi / Bursa
Bursa’da yer alan Şükran Hotel’de WiFi erişimi ücretsizdir. Konforunuz için terlikler ve ücretsiz banyo malzemeleri temin edilmektedir. Düz ekran uydu TV de mevcuttur. Resepsiyon 24 saat açıktır.

Kar Beyaz Hotel Bursa

Osmangazi / Bursa
Kar Beyaz Hotel, Bursa Şehir Merkezi'nde, Heykel'de, tüm turistik noktalara yürüyüş mesafesindedir. Tesisimiz 2021 yılı Mart ayında inşa edilmiştir.

Grand Bursa

Osmangazi / Bursa
Osmangazi'de bulunan otelin 40 oda 85 yatak kapasitesi bulunmaktadir. Otel toplam 5 katlidir. Standart odalari 23m² civarinda olup,modern ve konforlu dekora edilmistir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Duhtter-i Şerif (Fışkırık) Cami Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Duhtter-i Şerif (Fışkırık) Cami Hakkında

Duhtter-i Şerif (Fışkırık) Cami Otelleri Semti'nde, Ah­met ve Hazım Sokaklannm ke­siştikleri yerde bulunan cami, 1456 yılında Molla Şerefuddin b. Kemal Kınmî'nİn kızkardeşi Sahi Hatun tarafından yaptırılmıştır. Zamanla cami. Hoca Şerif/Şerefin kızkardeşi anlamındaki Duhter-i Şerif İsmi İle anılmaya başlanmıştır.Tonozla örtülü olan son cemaat yeri revakı üç gözlüdür. Duvarlar bir sıra kesme taş, üç sıra tuğla ile örülmüştür. Derzler düz olmayıp diğer birçok Bursa yapısında olduğu gibi kuş gagası ve üç çatallı tezyinatla süslenmiştir. Minarenin eski olan kaidesinin derzleri de böyledir. Mihrap, 1951 yılına kadar stalaktitlidir. Bu tarihten sonra dokuz sıra stalaktitli olarak yenilenmiş ve üzeri de yağlı boya ile kapatılmış, ayrıca etrafındaki rumi ve sekiz köşeli tezyinat da boyanmıştır.Caminin bahçe­sindeki hazirede 15-20 kadar mezar taşı bulunmaktadır. 1974 yılında Bursa Eski Eserleri Sevenler Kurumu tarafından onarılmıştır. Toplam cemaat kapasitesi 125 kişi olan camide, vakit namazla- nnda ortalama 30. cuma namazlarında 180. bayram namazlannda ise130 kişi ibadet etmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır