Burdur Otelleri

En uygun Burdur otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Burdur Otelleri

Genel Bilgi

Gerek tarihi, gerekse doğal yapısı ile göller bölgesinde bulunun Burdur, tatil rotanızın ilk durağı olacak! Tarihsel süreçte, bulunduğu konumun özelliğini ve doğal güzelliklerini koruyan Burdur, yerli ve yabancı turistlerin genellikle tercih ettiği bir noktadadır. Kültürel ve tarihsel yapısını daha önceki

Botanik Göl Evleri

Bucak / Burdur
Tesisimiz bu yıl itibariyle faaliyete geçmiştir. Bungalovlardan oluşmaktadır. Bungalovlarda; Wi-Fi, TV, minibar, kettle, 24 saat sıcak su, banyoda buklet malzemeleri, havlu, terlik bulunmaktadır.

Dolphin Boutique Hotel - Restaurant

Bucak / Burdur
Dolphin Boutique Hotel & Restaurant, muhteşem orman ve göl manzaralı, modern, konforlu odalarıyla misafirlerini ağırlamaktadır.

Lavanta Tepesi Hotel

Merkez / Burdur
Lavanta Tepesi Hotel, 5 yıldızlı otel konseptiyle tasarlanan ve 116 odadan oluşan hotelde kapalı ve yarı olimpik yüzme havuzu, Türk hamamı, sauna, masaj odaları, buhar odası, fitness salonu ile çok amaçlı seminer ve toplantı salonları bulunmaktadır.

Grand Özeren Otel & Spa

Merkez / Burdur
Burdur şehir merkezinde yer alan Grand Özeren Otel & Spa 30 Mart 2009 yılında hizmete girmiştir ve şehir merkezinde hizmet veren bir oteldir. Türk hamamı, sauna ve masaj salonu bulunan bir spa ile sağlık merkezi hizmetleri sunmaktadır.

Sagalassos Lodge & Spa

Aglasun / Burdur
Sagalassos Lodge & Spa, muhtesem dogal atmosferi ve kaliteli hizmet anlayisiyla siklik ve huzuru sizler için biraraya getiriyor.

Green Garden House

Tefenni / Burdur
Green Garden House Hotel. Sadece sen ve doğa. 4 mevsim huzurun adresi olacak. Satış sürecinde ve sonrasında her çaba siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti içindir .

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Burdur Hakkında

Burdur Otelleri

Gerek tarihi, gerekse doğal yapısı ile göller bölgesinde bulunun Burdur, tatil rotanızın ilk durağı olacak! Tarihsel süreçte, bulunduğu konumun özelliğini ve doğal güzelliklerini koruyan Burdur, yerli ve yabancı turistlerin genellikle tercih ettiği bir noktadadır. Kültürel ve tarihsel yapısını daha önceki kronolojik süreçte olduğu gibi geçmişten günümüze kadar sağlam bir şekilde getiren Burdur’da tarihe tanık olmaya ne dersiniz?

Antik çağın dünyasını koruduğu için en çok yansıtan ve dünyanın önemli tarihsel bir konumu olarak anılan Burdur’da tatilinizi geçirmek için erken rezervasyon olanakları ve her türden seyahatleriniz için en uygun Burdur otel fiyatları Otelz.com’da!

Otelz.com'da Burdur ve diğer tüm illerde otel, daire & villa, pansiyon, motel, bungalov ve daha birçok tesis tipinde en uygun fiyatlarda konaklayabilir, erken rezervasyon veya son dakika fırsatlarını bulabilir, dilerseniz ön ödemesiz otel rezervasyonu yapıp, ödemenizi otelde yapma imkânına kavuşabilirsiniz ayrıca Saatlik Oda ve OtelOfis gibi konaklama fırsatları sizleri bekliyor.

Burdur’a Nasıl Gidilir?

Akdeniz bölgesinin karasal kısmında doğal güzellikleri ile konumlanan Burdur’a kara ve hava yolu ile ulaşmanız mümkün. Ayrıca kişisel aracınızla her ilden gönül rahatlığı ile ulaşabileceğiniz bir konumdadır.

Hava Yolu ile Ulaşım

Burdur’a en yakın hava yolu ulaşımı Isparta Hava Limanı’dır. Burdur’a 25 km uzaklıktadır.

Kara Yolu ile Ulaşım

Türkiye’nin her yerinden Burdur’a otobüsler sayesinde gönül rahatlığı ile ulaşabilirsiniz. Kişisel aracınızla da kısa süreli bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Burdur’un Popüler İlçeleri

Yeşilova

Merkeze yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta yer alan Yeşilova’da ünlü Salda Gölü bulunur. Salda Kayak Merkezi ve Tymbrianassus Antik Kenti’de bu ilçede görülmesi gereken yerlerdendir. 

Yeşilova'da konaklamayı düşünüyorsanız Yeşilova Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Gölhisar

Burdur’un merkezine 100 kilometre mesafede bulunan ilçede aynı zamanda büyük bir göl bulunur. Gölhisar Gölü, kaynak olarak Horzum ve Kelekçi Çayları’ndan beslenir. İlçede bulunan Kibyra Antik Kenti her yıl turistler tarafından ziyaret edilen tarihi yerlerden birisidir.

En uygun Gölhisar otellerinden rezervasyon yapmak için Gölhisar Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ağlasun

Doğal güzellikleri ve Sagalassos  Antik Kenti ile ünlü olan ilçenin çevresi çam ağaçları ile kaplıdır. İlçenin Burdur’un merkezi ile arası yaklaşık 100 km’dir.

Ağlasun Otelleri sayfamızı ziyaret ederek, en uygun fiyatlarda rezervasyon yapabilirsiniz.

Çavdır

Merkeze 90 km mesafede olan ilçede Çavdır Çayı bulunur. Çavdır’a gittiğinizde el işçiliği ile hazırlanmış çeşitli araç gereçlerin ve yöresel ürünlerin satıldığı dükkanları görebilirsiniz.

En uygun Gölhisar otellerinden rezervasyon yapmak için Gölhisar Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Burdur’un Gezilecek Yerleri

Salda Gölü, Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi, Akçaköy Lavanta Deresi, Arkeoloji Müzesi, Saat Kulesi, Sagalassos Antik Kent, Karacaören Barajı, İnsuyu Mağarası, Burdur Gölü, Salda Kayak Merkezi, Susuz Kervansarayı, İncirhan Kervansarayı, Kibyra Antik Kenti Burdur’un zengin ve kültürel yapısını gözler önüne seriyor.

Salda Gölü 

Salda Gölü, Burdur’un Yeşilova ilçesine konuşlanan kendine özgü doğası ve yapısıyla dünyada eşine rastlanmayacak türden doğal bir oluşumdur. Burdur merkeze 75 kilometre yani 1 saat 15 dakika mesafededir.  Mars yüzey özellikleri ile benzerlikleri taşıyan 2 yerden biri olan Salda Gölünün kendine has doğal güzelliği ile tanışın.

Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi

Yaban hayatını desteklerken onu korumaya ve yaşatmaya yönelik girişimleriyle doğaseverleri bekliyor.

Akçaköy Lavanta Deresi

Lisinia Lavanta Deresi Türkiye’nin en büyük lavanta tarlasıdır. Aynı zamanda dünyada da en büyük tarlalar arasında yer alır. Fotoğraf çekmeyi sevenler için daha önce tanık olamayacağınız karelerle karşılaşabilirsiniz. Lisinia Lavanta Deresi yaz mevsiminin başlangıcında uğramanız gereken ilk durak olmalı!

Burdur Saat Kulesi

Burdur’un 19. yüzyılda, Tevfik Paşa tarafından yaptırılan saat kulesi 1914 depreminde zarar almış ve tekrardan inşa edilmiştir. 

Burdur Arkeoloji Müzesi

Antik Yunan döneminin önemli bir konumunda olan Burdur ve çevresinde gerçekleştirilen kazılardaki önemli eserler Burdur Arkeoloji Müzesinde sergilenmektedir. Pisidia Bölgesinden başlayarak, müzedeki koleksiyon M.Ö. 7000’lerden günümüze kadar bir zamanın kültürel eserlerine sahiptir.

Sagalassos Antik Kenti

Günümüze gelene kadarki sürece bozulmadan gelen doğal çeşmeleri ve korunan kent kalıntıları ile UNESCO Dünya Kültür Mirası Aday Listesi’ndeki, Burdur’un nadide antik kenti Sagalassos. 1000 yıllık bir geçmişe sahip olan seramik üretim merkezi, onu merak edenlerle buluşmayı bekliyor. Agora çeşmeleri, Hadrian Çeşmesi, Antoninler Çeşmesi kentin doğal olarak korunmuş en önemli hala çalışmakta olan çeşmeleridir. Günümüze kadar bozulmadan gelmiştir. Burdur’un Sagalassos Antik Kenti Ağlasun ilçesine 7 kilometre mesafede ve Burdur merkeze 35 kilometre mesafede konumlanmıştır.

Karacaören Barajı 

Isparta’ya ve Burdur’a uzanan emsallerinin aksine büyük bir göl olan Karacaören Barajı, Burdur merkeze 77 kilometre 1 saat 15 dakika mesafededir. Doğanın her tonuna katılmaya ne dersiniz?

İnsuyu Mağarası

Burası Türkiye’nin turizme açılan ilk mağarasıdır. Türkiye’nin en büyük mağarasıdır.

Burdur Gölü

Burdur Gölü, kendine özgü türleriyle yaklaşık 85 farklı türde canlıya ve nesli tükenmekte olan canlılara sahip olan göl uluslararası bir öneme sahiptir. 

Kibyra Antik Kenti 

Kibyra Antik Kenti tarihi M.Ö. 300’lü yıllara kadar dayanıyor. 11 bin seyirci kapasiteli antik tiyatrosu günümüze korunarak gelmiştir. Dünyada antik dönemin en büyük Odeion’unu Kibyra’da bulunmaktadır. Odeion’un orkestra alanındaki zemin üzerinde ilk Medusa tasviri yer alıyor. Dünyada mermer zemine döşenmiş ve güzelce korunmuş ilk Medusa tasviri olduğu biliniyor. 

Susuz Kervansarayı ve İncir Han

Selçuklu Sultanı II. Gıyaseddin Keyhüsrev dönemine ait olan Susuz Kervansarayı’nın sadece  bir kısmı bugüne kadar gelebilmiştir.

İncirdere Köyü’nde, Bucak’ın 6 kilometre batısında konuşlanmış ve II. Gıyasettin Keyhüsrev tarafından yapılmış bir Anadolu Selçukluları’nın önemli bir eseri olan İncir Han’da bulunmaktadır. 

Günümüzde korunarak gelen ahır bölümü sağlam bir şekilde ayakta kalmış olup, hanın ziyaretçileri tarafından özellikle dikkat çeken kısmı istiridye kabuğu şeklindeki eşi benzeri olmayan taç kapısına sahip olarak yıllara meydan okumasıdır.

Burdur’da  Çocuklarınızla Yapabileceğiniz Aktiviteler

Salda Kayak Merkezi

Salda Gölü’ne yakın bir konumda olan 2079 metre rakımıyla Eşeler Yaylası’na kurulmuş olan Salda Kayak Merkezi, kayak severlerin vazgeçilmez bir durağı! Şimdilik sadece günübirlik kullanıma açıktır. Hem çocuklar hem de yetişkinlere uygun parkurların olduğu alanda çocuklarınızla birlikte keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Salda Kayak Merkezi’nin yanı sıra tarihi yerleri gezebilir ve mükemmel fotoğraf çekebilirsiniz. Ayrıca, göllerin olduğu bölgeler nesli tükenmekte olan kuş türlerine ev sahipliği yapar. Çocuklarınızla birlikte bu alanlarda kuş gözlemciliği yapabilirsiniz.

Burdur’da Ne Yenir?

Zengin ve geleneksel kültürünün etkilerini, kendine özgü yöresel tatlarıyla kanıtlayan Burdur’un meşhur tatları arasında;

  • Mürdümek aşı
  • Arabaşı çorbası 
  • Haşhaşlı ekmek
  • Teneke ve testi kebabı
  • Haşhaş helvası ve kabak helvasını görürüz.

Burdur’a Şehir İçi Ulaşım

Şehir içinde otobüs, minibüs ve taksi imkanlarının yanında her yere uzanan geniş güzergahıyla Burdur’un şehir içi ulaşımı oldukça kullanışlıdır.

Burdur Hakkında Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Burdur ve çevresinde hangi popüler tatil bölgeleri yer alıyor?

Burdur'da keşfedebileceğiniz popüler tatil yörelerinde en uygun otel fiyatlarını bulmak için alttaki listeden istediğiniz bölgeyi inceleyebilirsiniz.
Aglasun Otelleri
Bucak Otelleri
Burdur Merkez Otelleri
Gölhisar Otelleri
Tefenni Otelleri

Burdur bölgesindeki en beğenilen oteller hangileri?

Ziyaretçilerimizin tercihleri doğrultusunda oluşan en beğenilen Burdur Otellerimizden bazılarını inceleyebilirsiniz.
Lavanta Tepesi Hotel
Grand Özeren Otel & Spa
Sagalassos Lodge & Spa
Kayislioglu Otel
Milyos Hobbit Hotel
Hotel Lago Di Salda
Sakli Göl Evleri
Kural Apart Salda Gölü
Maldivler Cafe Pansiyon
Tefenni Villas

Burdur şehir merkezine yakın, en beğenilen oteller hangileri?

Burdur şehir merkezine yakın, en beğenilen otellerimizden bazıları.
Kayislioglu Otel
Otel Özeren 1
Hotel Özeren 2
Grand Özeren Otel & Spa
Lavanta Tepesi Hotel

Burdur'da en beğenilen pansiyonlar hangileri?

Burdur'da en beğenilen pansiyonlardan bazıları:
Nil Pera Konaklama ve Kamping
Ali Baba Pansiyon & Apart
Otellerin tamamı için: Burdur Pansiyonlar

Burdur'da en ucuz oteller hangileri?

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır