Apollon Tapınağı Otelleri

En uygun Apollon Tapınağı otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Apollon Tapınağı Otelleri

Genel Bilgi

Didyma (Didim) aslında bir antik kent değil, kutsal bir mahaldir. Miletos'tan gelen kutsal yol ile bağlantıya sahip Didyma bir kehanet merkezidir. bu bölgede yükselen Appollon tapınağı, dört yanından basamaklarla çıkılan bir platform üzerinde çift sıra oturtulmuş 124 sütunla çevrelenen anıtsal bir yapıdır. Tapınak, M.Ö 494’te, Pers'lerin saldırıcı son

Kusadasi Golf Spa Resort Eagle 38

Kuşadası / Aydın
Türkiye'nin batı sahili üzerinde bulunan yerleşik bir tatil favorisi olan sofistike ve canlı sahil kasabası Kuşadası, memnuniyet verici bir şekilde gelişmiş bir turist merkezi ve sayısız yolcu gemisi ve özel yatların durak noktasıdır.

Medusa House

Merkez / Didim / Aydin
Didim'e geldiğinizde Apollon tapınağının ardından bahçe içinde küçük şirin bir ev olarak karşılar sizi Medusa House.Bir an için evinize geldiğiniz duygusuna kapılırsınız. Oysa Medusa House bir butik oteldir.

Aelbistan Otel

Mavişehir / Didim / Aydin
Konumu itibari ile eğlenmek ve dinlenmek için her türlü imkana sahiptir. Ailece huzurla konaklayabileceğiniz bir tesis olan Aelbistan Otel, bedeninizin ve ruhunuzun özgürlükle buluştuğu özel mekanlardan biridir.

Mavi Restaurant & Bistro

Altınkum / Didim / Aydin
Mavi Restaurant & Bistro'da ödediğiniz ücretin fazlasıyla karşılığını alacaksınız.

Merve Butik Otel

Merkez / Didim / Aydin
Deniz, güneş, kumsal, tarih ve doğanın buluştuğu Didim’de yer alan Merve Butik Otel, açık yüzme havuzu ve eşsiz güzellikte bahçesi ile misafirlerine suyun ve güneşin tadını doyasıya çıkarma fırsatı sunuyor.

Panormos Hotel

Altınkum / Didim / Aydin
Bahçesinde yarı olimpik havuz (1.30 ve 2.00 m.) bulunan Panormos Hotel, ana cadde üzerinde olup,1 adet çocuk havuzu bulunmaktadır. Ana cadde üzerinde olması nedeniyle çevresinde cafeler, restoranlar.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Apollon Tapınağı Hakkında

Apollon Tapınağı Otelleri Didyma (Didim) aslında bir antik kent değil, kutsal bir mahaldir. Miletos'tan gelen kutsal yol ile bağlantıya sahip Didyma bir kehanet merkezidir. bu bölgede yükselen Appollon tapınağı, dört yanından basamaklarla çıkılan bir platform üzerinde çift sıra oturtulmuş 124 sütunla çevrelenen anıtsal bir yapıdır. Tapınak, M.Ö 494’te, Pers'lerin saldırıcı sonucunda tahrip edilmiş olup, tapınağın yeniden onarımı Büyük İskender'in Pers zaferi sonrasındaki dönemde gerçekleşmiştir. “Sella Kutsal Alanı”, olarak bilinen bölüm, günümüzde konser ve sanat organizsyonlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır