Yardım

Alara Kalesi Otelleri

Alara Kalesi otelleri, en uygun Alara Kalesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Loading...
Sırala

Helal El Diyar Villa

İncekum, Alanya, Antalya
Helal El Diyar Villa, 70.000 m² arsa üzerinde 124 villadan oluşan lüks bir villa kompleksidir. Villalar, Avsallar ormanının ortasında, trafik gürültüsünden ve kalabalık sokaklardan gizlenmiş durumda.

Helal El Diyar Oracle Residence

Alanya, Antalya
Sahilden yaklaşık 1 km denize uzanan Karaburun, Antalya’nın en sakin plajlarının olduğu bölgedir. Deniz kıyısı boyunca uzayan muz ve narenciye bahçeleri ile çam ağaçlarının kokuları sahillerinin deniz kokusuna karışıyor.

Alara Kalesi

Alara Kalesi, Alanya'nın 37 kilometre batısında, denizden 7 kilometre içeride Selçuklu Sultanı I. Alaeddin Keykubad tarafından 1232 yılında yaptırılmıştır. İpekyolu üzerindeki kalenin işlevi, Alara Çayı kenarındaki Alarahan'da mola veren kervanların güvenliğini sağlamaktır. Kale 200 metreden 500 metreye kadar çıkan sarp bir tepe üzerinde kurulmuştur. Görkemli bir görüntüsü vardır. Dış ve iç kale olarak iki kısımdır. 120 basamaklı karanlık bir dehlizden kalenin içine girilir. Ören yeri olarak düzenlenerek ziyarete açılmadığı için yaban otları ve yıkıntılara dikkat etmek gerekir. Ayrıca tünelin ortalarına doğru derin bir çukur vardır. Bunun ucu su almak için aştıkları mahzenlerdedir. Kalenin içinde kayalar oyularak tüneller yapılmıştır. Kalıntılar arasında küçük bir saray, kale görevlilerinin odaları, ve hamam vardır.
Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor