Yıldız Cami Otelleri

Yıldız Cami otelleri, en uygun Yıldız Cami otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Yıldız Cami Otelleri

Genel Bilgi

İstanbul’un Beşiktaş İlçesi’nde Yıldız Sarayı girişinde yer almaktadır. Bânîsi Sultan II. Abdülhamid’in (1876–1909) isminden dolayı Hamidiye olarak adlandırılsa da daha çok Yıldız Camii olarak tanınmaktadır. Sultan II. Abdülhamid 1876 yılında tahta çıktığında kısa bir süre Dolmabahçe Sarayı’nda kaldıktan sonra Yıldız Sarayı’na yerleşir. Selefi Sult

Cheya Besiktas Hotel & Suites

Yıldız / Beşiktaş / İstanbul
En şık semtlerinden birinde İstanbul'un merkezinde bulunan Cheya Nişantaşı sadece birkaç adım uzaklıkta şirin kafeleri, antikacı, sanat galerileri ve şık butikler değil. Buradan, Museum.

Jaba Suit

Sait Çiftçi Devlet Hastanesi / Beşiktaş / İstanbul
İstanbul un, hareketli yasamını hissetmeniz için, Jaba Suites Hotel, bir otelden çok daha fazlasını size sunma ilkesini benimsemiş; İstanbul un, en seçkin hoteli dir.

Conrad Istanbul Bosphorus

Yıldız / Beşiktaş / İstanbul
Şehir merkezinde yer alan ödüllü Conrad İstanbul Bosphorus panoramik Boğaz manzaralı teraslara sahiptir. Boğaz'a ve Dolmabahçe Sarayı'na yürüme mesafesindeki otel, çağdaş tasarımlı ve Boğaz manzaralı lüks odalar ve üst kalite süitler sunmaktadır.

Beşiktaş Serenity Hotel

Barbaros / Beşiktaş
İstanbul Avrupa Yakası Beşiktaş Serenity Hotel İstanbul’da konaklama, toplantı ve iş seyahatindeki tüm beklentileriniz gerçek oluyor.

Apartman Istanbul

Yıldız / Beşiktaş / İstanbul
Chakra Suites, tüm iş plazalarına yakınlığı ile İstanbul'un merkezinde olmasına rağmen gürültüden uzak konumlanmış modern tasarımı ile kendinizi evinizde hissedeceğiniz tek adresiniz.

Konak Çiragan Residence

Levent / Beşiktaş / İstanbul
aliteli, güvenilir hizmet hedefi ve felsefesiyle yola çıkan Konak Çırağan Residence, 45 yatak kapasitesiyle öğrencilere ve İstanbul’a ziyarette bulunan tüm turistlere konforlu bir hizmeti sunmanın yanı sıra, aile ortamı sıcaklığını misafirlerimize hiss

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Yıldız Cami Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Yıldız Cami Hakkında

Yıldız Cami Otelleri İstanbul’un Beşiktaş İlçesi’nde Yıldız Sarayı girişinde yer almaktadır. Bânîsi Sultan II. Abdülhamid’in (1876–1909) isminden dolayı Hamidiye olarak adlandırılsa da daha çok Yıldız Camii olarak tanınmaktadır. Sultan II. Abdülhamid 1876 yılında tahta çıktığında kısa bir süre Dolmabahçe Sarayı’nda kaldıktan sonra Yıldız Sarayı’na yerleşir. Selefi Sultan V. Murad’ın tekrar tahta geçirileceği endişesini taşıyan Sultan II. Abdülhamid, saraydan uzak kalmamak için Cuma Selamlığı’nda kullanılmak üzere Yıldız Sarayı’nın Koltuk Kapısı olarak adlandırılan girişi önündeki yüksek set üzerine yeni bir cami inşa edilmesini ister. 1881-1885 yıları arasında inşa edilen ve bina nâzırlığını Başmâbeynci Osman Bey’in yürüttüğü yapının mimarı olarak bazı yayınlarda Sarkis Balyan ismi belirtilse de bu doğru değildir. Dolmabahçe Sarayı Arşivi Evrak No: II / 989’da yer alan belgeye göre Ebniye-i Seniyye İdaresi’nde otuz yılı aşkın bir süredir çalışmış olan Nikolaidis Jelpuylo adında bir Rum mimardır. Osmanlı kayıtlarında Nikolaki Kalfa olarak da ismi geçen Nikolaidis Jelpuylo kendisine bu görev verildiğinde kısa bir süre içinde hazırladığı plan ve resimler ile birlikte caminin maketini hazırlayarak Sultan II. Abdülhamid’in beğenisine sunar. Sultanın oluru alındıktan sonra 28 Muharrem 1299 ( 21 Aralık 1881 ) günü caminin temeli törenle atılır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır