Yılanlı Kilise Otelleri

Bu yerdeki 1 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Yılanlı Kilise Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

Ihlara’da bulunan Yılanlı Kilise’nin IX.-XI.yüzyıllar arasında yapıldığı sanılmaktadır. Bizans sanatında önemli bir yeri olan haç planlı kiliseler grubundandır. Güneyindeki bir dehlizden kilisenin beşik tonozlu narteksine geçilir. Kilisenin üzeri beşik tonozla örtülmüştür. Günümüze oldukça iyi bir durumda gelmiştir. Kuzey duvarının içerisine de keşiş

Ihlara Termal Tatil Köyü

Güzelyurt / Aksaray /
Ihlara Termal Tatil köyünde açık büfe kahvaltı servisimiz restaurantlarımızda yöresel yemekleri tadabilir, mevsimsel taze meyve suları ve bitki çayları ile keyfinizi sürebilirsiniz. LCD TV'li oturma alanı standart olarak sunulmaktadır.

Hekim Konağı Butik Otel

Güzelyurt / Aksaray /
Hekim Konağı, tarihi Kapadokya bölgesindeki Güzelyurt semtinde yer almaktadır. Bu mistik bölgedeki doğal güzellikler ve tarih ile çevrili olan otel, 200 yıllık taş bir yapıda bulunmaktadır.

Kapadokya Ihlara Konakları

Güzelyurt / Aksaray /
apadokya içerisinde tarihi ve doğal dokusu en iyi korunan yerlerden birisi olan güzelyurt manastırlar vadisi , aziz gregorious kilisesi ( kilise cami), yer altı şehirleri, kızıl kilise, yüksek kilise , sivişli kilise gibi onlarca tarihi ve kültürel yap

Karamanlı Konağı

Güzelyurt / Aksaray /
Karamanlı konağı yaklaşık 120 yaşındadır. Kapadokya nın en iyi korunan ve tek başına küçük kapadokya olarak adlandırılan güzelyurt ( gelveri ) da ıhlara vadisine 14 km mesafede bulunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

Yılanlı Kilise Hakkında

Ihlara’da bulunan Yılanlı Kilise’nin IX.-XI.yüzyıllar arasında yapıldığı sanılmaktadır. Bizans sanatında önemli bir yeri olan haç planlı kiliseler grubundandır. Güneyindeki bir dehlizden kilisenin beşik tonozlu narteksine geçilir. Kilisenin üzeri beşik tonozla örtülmüştür. Günümüze oldukça iyi bir durumda gelmiştir. Kuzey duvarının içerisine de keşiş mezarları yerleştirilmiştir. Batı duvarında Yılanların saldırısına uğramış dört günahkâr kadınla ilgili freskolardan ötürü Yılanlı Kilise ismi ile tanınmıştır. Burada dört kadın tasvir edilmekte olup, birinci sahnede freskler tahrip olduğundan ne anlatılmak istendiği anlaşılamamıştır. İkinci sahnede yılanlar çocuğunu emzirmeyen kadının göğsünden , üçüncü sahnede yalan söylediği için kadını ağzından, dördüncü de ise itaat etmediği ve söz dinlemediği için kadını kulağından ısırmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır