Ürgüp Otelleri

Ürgüp için en iyi fiyat garantisi ile yerinizi şimdi ayırın, ödemesini sonra yapın. Oda fiyatlarını ve resimlerini inceleyin. Otel yorumlarını okuyun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Ürgüp Otelleri

Genel Bilgi

Nevşehir’e bağlı Ürgüp, Kapadokya ​​tatili için en çok tercih edilen tatil destinasyonu olma özelliğini taşıyor. Çünkü ilçe, her bütçeye hitap eden otelleri ve alışveriş fırsatları ile dolu çarşısı sayesinde konuklarına keyif dolu günler yaşatıyor. Türk kültürüne odaklı eğlence hayatı ile hareketlilik kazanan Ürgüp, asıl övgüyü ise tarihi dokusu

Osiana Hotel

Mustafapaşa / Ürgüp / Nevşehir
Kapadokya, Ürgüp bölgesinde bulunan Osiana Hotel en son 2015 yılında yenilenmiştir. Eski bir Rum evi olan otelde, otantik tarzda dekore edilmiş toplam 9 oda bulunmaktadır. Odaların önü açık ve teraslıdır. Oda kahvaltı konseptinde hizmet vermektedir.

Doda Cave Hotel

Kapadokya / Nevşehir
Doda Cave Hotel, Kapadokya'nın tam kalbinde, doğa harikası coğrafyada tarihi ve sanatı bir arada sunan mağara ve taş odalarda kalmanın cazibesini keşfedeceksiniz.

Uc Guzeller Konagi

Kapadokya / Nevsehir
Otelimiz Ürgüp sehir merkezinde bulunmaktadir. Ürgüp Üçgüzeller'e 1 km., Nevsehir Havaalani'na 35 km., Kayseri Havaalani'na 75 km., Asmali konak'a 400 mt, otogar'a,restoran ve cafe barlara 300 mt, Hastane'ye 5 dk yürüme mesafesindedir.

Larina Cave Hotel - Kapadokya

Ürgüp / Kapadokya,Nevşehir
Ürgüp ilçesi Ayvalı Köyü'nde bulunan bu taştan mağara otelde kayalık vadiye bakan teraslar bulunmaktadır. Otelde, LED TV ve ücretsiz Wi-Fi içeren modern tesisler ve taş duvarlara sahip otantik odalar vardır.

Kayadibi Cave Otel

Ürgüp / Kapadokya,Nevşehir
Kayadibi Cave Butik Otel, aslına uygun olarak restore edilmiş taş ve mağara odalarda misafirlerini ağırlıyor. Ürgüp Temenni Tepesi ve Öğretmen Evi’ne 100 m mesafedeki tesis eşsiz bir manzaraya sahip.

Temenni Evi Cave Hotel

Ürgüp / Kapadokya,Nevşehir
Otelimiz, 360 derece panaromik Ürgüp manzaralıdır. Tarihi binanın cazibesini, sıcaklığını ve atmosferini seven seçkin gezginler için, Temenni Evi Hotel, Kapadokya'nın en mükemmel konaklama otelidir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Ürgüp Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Ürgüp Hakkında

Ürgüp Otelleri

Nevşehir’e bağlı Ürgüp, Kapadokya tatili için en çok tercih edilen tatil destinasyonu olma özelliğini taşıyor. Çünkü ilçe, her bütçeye hitap eden otelleri ve alışveriş fırsatları ile dolu çarşısı sayesinde konuklarına keyif dolu günler yaşatıyor. Türk kültürüne odaklı eğlence hayatı ile hareketlilik kazanan Ürgüp, asıl övgüyü ise tarihi dokusu ve eşsiz doğal güzellikleri sayesinde alıyor.

Ürgüp’te Gezilecek Yerler

Ürgüp, gezilecek yerler anlamında gezginlere oldukça fazla seçenek sunuyor. İlçe merkezi başta olmak üzere Ürgüp yakınındaki her bölgede, Kapadokya’nın köklü tarihini ve engin kültürünü keşfedebileceğiniz yerler bulunuyor. İşte, Ürgüp ve çevresinde keşfedilmeyi bekleyen güzellikler...

Göreme:

Çavuşin, Üçhisar ve Ortahisar üçgeninin tam ortası sayılabilecek bir konumda yer alan Göreme, bölgeyi popüler hale getiren peri bacalarını en iyi şekilde gözlemleyebileceğiniz Güllüdere Vadisine ev sahipliği yapıyor. Turistik beldenin sınırları içerisinde ayrıca yaklaşık 10 bin hektarlık alana yayılan Göreme Milli Parkı bulunuyor. Koruma alanının bünyesindeki açık hava müzesini ziyaret ederek Kapadokya’nın tarihi ve kültürü hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Kapadokya:

Ürgüp tatiliniz esnasında gerek doğası gerekse de tarihi ile konuklarına büyülü anlar yaşatan Kapadokya’nın tüm güzelliklerine kendi gözlerinizle şahit olma fırsatı yakalayabilirsiniz. İsterseniz balon veya safari turlarına katılabilir, at üzerinde birbirinden güzel vadileri keşfedebilirsiniz. Gezintiniz esnasında Âşıklar Vadisi ve Zelve Ören Yeri gibi doğa harikası yerlerde vakit geçirebilir, Derinkuyu Yeraltı Kenti’nde bölgenin geçmişi hakkında fikir edinebilirsiniz.

Ürgüp Merkez:

Bizans döneminde dini merkez statüsünde olan Ürgüp, tarih boyunca bölgeyi egemenliği altına almış kudretli medeniyetlerin derin izlerini bünyesinde barındırıyor. Selçuklular’ın askeri üs, Osmanlı’nın ise kadılık merkezi olarak kullandıkları tarihi yerleşimin, Temenni Tepesi adlı kısmına giderseniz Selçuklu sultanları adına yaptırılan sembolik mezarları yakından inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Bu tepeden ayrıca Kapadokya’nın soluk kesici manzarasını seyretme imkânına kavuşabilirsiniz.

Kızılçukur Vadisi:

Konuklarına enfes gün batımı manzaraları sunan Kızılçukur Vadisi, yılın büyük bölümünde peribacalarının en güzel örneklerini görmek isteyen gezginlerle dolup taşıyor. Vadide, üzüm bağları ile çevrili durumdaki kiliseler de bulunuyor. Erken Hristiyanlık döneminde keşişlerin yaşadığı Üzümlü Kilisesi, bu tarz yapıların en ünlüsü konumunda olmayı sürdürüyor.

Mustafapaşa:

Ürgüp ilçe merkezi ile arasında yaklaşık 6 kilometre mesafe bulunan Mustafapaşa, 1924'te gerçekleşen mübadele öncesi Rumların yoğun olarak yaşadığı bir yerleşimmiş. Bugün dahi köyde Rumlardan kalan kültürel mirasın izleri görülebiliyor. Bölgenin hoşgörüyü ön planda tutan kültürünü derinden hissedebileceğiniz köyde, Ihlara’nın küçük bir kopyası olarak nitelendirilen Gömeda Vadisini de ziyaret edebilirsiniz.

Ortahisar:

Kayalara oyulmuş evleri ile ünlü Ortahisar’da, kalenin bulunduğu tepenin üst kısımlarına çıkan gezginler manzaranın tadını çıkartma ve bol bol fotoğraf çekme fırsatı buluyor. Bölge mutfağının enfes lezzetlerini deneme imkânı da yakalayabileceğiniz köyde zaman geçirirken Kapadokya’nın ilk ve tek etnografya müzesini ziyaret edebilirsiniz. Arta kalan zamanınızı ise çevredeki tarihi kiliseleri ve manastırları görmeye harcayabilirsiniz.

Ihlara Vadisi:

Ürgüp tatiliniz sırasında ziyaret edebileceğiniz birbirinden güzel coğrafi oluşumların başında Ihlara Vadisi geliyor. Melendiz Çayının çevresindeki volkanik araziyi şekillendirerek oluşturduğu vadi, gerek konaklama gerekse de yeme-içme olanakları bakımından oldukça zengin. Etraftaki patikalarda uzun yürüyüşlere çıkıp tarihi yapıları ziyaret ettikten sonra dere kıyısındaki restoranların birine oturup yerel lezzetlerden oluşan enfes bir ziyafet çekebilirsiniz.

Peribacaları:

Ürgüp söz konusu olduğunda, doğanın yıkıcı etkileri sonucu oluşmuş zarif peribacalarına ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Bu oluşumların en sıra dışı forma sahip olanlarını, Örencik ile Göreme-Avanos yolu arasında uzanan Aşk Vadisinde görebilirsiniz. Ayrıca Pembe Vadide yer alan Üç Güzelleri de gezi programınıza dâhil edebilirsiniz.

Ürgüp’teki Müzeler ve Kiliseler

Ürgüp’te tatil yaparken gerek ilçe merkezinde gerekse de çevre yerleşimlerde çok sayıda müze ve kiliseyi ziyaret imkânı bulabilirsiniz. Bu doğrultuda önceliği Ürgüp Müzesi’ne verebilirsiniz. Kültürel tesiste, ilçenin çeşitli yerlerinde bulunmuş tarihi eserler sergileniyor. Hazır Ürgüp’ün merkezinden ayrılmamışken kayalara oyularak inşa edilmiş iç salonu hala ayakta olan Aziz Yeorgios Kilisesine de uğrayabilirsiniz.

Ürgüp’te ilçenin adını taşıyan kültürel tesis dışında Kapadokya Sanat ve Tarih Müzesi de zengin içeriği sayesinde gezginleri kendisine çekmeyi başarıyor. İlçe merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Mustafapaşa Köyünde faaliyet gösteren müzede, kitre kullanılarak şekillendirilmiş 3 bine yakın el yapımı bebek sergileniyor. Üstelik tesise ev sahipliği yapan Büyük Sinasos Konağı, bölgeye özgü sivil mimarinin tüm özelliklerini cömertçe sergiliyor.

Ürgüp Balon Turları

Sabahın erken saatlerinde başlayan balon turları, Ürgüp’ün enfes coğrafyasını tanımak için en ideal yöntemler arasında. Gün doğumu manzarasının metrelerce yüksekten izlenebilmesine olanak tanıyan turlar, hava durumuna bağlı olarak her mevsim yapılabiliyor. Ürgüp balon turu fiyatları ise sezona, özel günlere, katılımcı sayısına ve ekstra hizmetlere göre değişkenlik gösterebiliyor.

Ürgüp balon turları, minimum 1 saat sürüyor. Hazırlık aşaması ve tur bitimindeki tören de dâhil olmak üzere bu aktiviteye günlük gezi programınızdan 3 saatlik süre ayırabilirsiniz. Balonun büyüklüğüne göre tek seferde 12 ila 16 arasında yolcu kabul ediliyor. Yolculuğun bitiminde her katılımcıya sertifika veriliyor.

Ürgüp’te Konaklama

Kapadokya’nın genelinde olduğu gibi Ürgüp’te de konaklama denildiğinde akla ilk olarak mağara otelleri geliyor. Üstelik bu otellerin büyük çoğunluğu aile işletmesi olduğundan, konfor açısından ev standartlarını aratmıyor. Arzu ederseniz oteller tarafından düzenlenen ve bölgeyi tanımanızı kolaylaştıracak turlara katılabilir, yerel mutfağa özgü yemekleri deneyebilirsiniz. Hatta tesis bünyesinde gerçekleştirilen eğlencelerde yerinizi alıp keyif dolu saatler yaşayabilirsiniz.

Ürgüp, ülkemizin dört mevsim ziyaret edilebilen tatil rotaları arasında gösteriliyor. Yerleşim, kışın kar örtüsünün altında büyüleyici bir masal kentini andırıyor. Hava sıcaklıklarının yükseldiği ilkbahar ve yaz aylarında ise yeşilin her tonunu görmek ve çevreyi rahatça gezmek mümkün hale geliyor. Yalnız ilçe, yılın bu dönemlerinde yoğun ziyaretçi akınına uğruyor. Dolayısıyla gecelik konaklama fiyatlarında artış gözlemleniyor. Bu durumdan etkilenmemek adına tatile çıkmak için belirlediğiniz tarihten en az 3-4 ay önce Otelz.com aracılığıyla cazip erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Ürgüp’te Yeme İçme

Ürgüp’e tatil yapmak için gelen gezginler, yeme-içme olanaklarının zenginliği sayesinde eşine az rastlanır bir gastronomik deneyim yaşıyor. İlçede seçtiğiniz konforlu otellerde güne zengin bir kahvaltı sofrası ile başlayabilirsiniz. Hatta çoğu restoranda da benzer çeşitlilikle karşılaşabilirsiniz. Ürgüp’e özgü kahvaltı sofralarında; ev yapımı reçellere, yöresel peynirlere, zeytinyağı ve zahtere sıklıkla yer veriliyor.

Öğle ya da akşam yemekleri söz konusu olduğunda ise akla ilk olarak et ve bakliyat ağırlıklı tarifler geliyor. Tabii et yemekleri arasından önceliği gerek sunumu gerekse de lezzeti ile gezginleri mest eden testi kebabına vermek gerekiyor. Yöreye özgü kebap çeşidine ek olarak kayısılı kuzu, nohutlu yahni, dıvıl yemeği gibi yerel halkın severek tükettiği ve konuklarına ikram etmekten onur duyduğu tariflere de Ürgüp’te deneyeceğiniz yemekler listenizde yer ayırabilirsiniz.

Ürgüp’te Ne Yapılır?

“Kapadokya’nın kalbi” yakıştırmasına layık görülen Ürgüp’te balon turlarına katılmak ve tarihi mekânlar ile müzeleri gezmek dışında daha birçok aktiviteye yoğunlaşabilirsiniz. Dilerseniz çoğu gezgin gibi siz de çevreyi tanımanın alternatif yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Bu konuda özellikle at ve ATV turları yoğun ilgi görüyor.

Çevreyi tanıdıktan sonra ise ilçenin tarihi ve bir o kadar da sevimli çarşısında sizleri bekleyen alışveriş fırsatlarına yoğunlaşabilirsiniz. Çarşıdaki dükkânların kimisinde peribacası figürleri, magnet çeşitleri gibi klasik sayılabilecek hediyelikler satılıyor. Bir kısmı ise gezginlere yöreye özgü motifler taşıyan ürünler sunuyor. Toprak çanak-çömlek, çiniler, seramik eşyalar, el yapımı halı ve kilimler yöre kültürünü yansıtan ürünlerin başında geliyor.

Akşam saatlerinde ise Ürgüp’ün gece hayatını tanımaya odaklanabilirsiniz. İlçe, bu konuda Kapadokya’nın en hareketli noktası olarak kabul ediliyor. İsterseniz bir kafeye geçip canlı müzik eşliğinde koyu sohbetlere dalabilirsiniz. Alternatif olarak tercih hakkınızı bazı otellerde de düzenlenen halk oyunları ve semazen gösterilerinden yana kullanabilirsiniz.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır