Uluumay Osmanlı Halk Kıyafetleri ve Takıları Müzesi Otelleri

Uluumay Osmanlı Halk Kıyafetleri ve Takıları Müzesi otelleri, en uygun Uluumay Osmanlı Halk Kıyafetleri ve Takıları Müzesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Uluumay Osmanlı Halk Kıyafetleri ve Takıları Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Muradiye Külliyesi'nin hemen karşısında, Şair Ahmet Paşa Medresesi içinde yer alan müze, 18 Eylül 2004’te açıldı. Müzede, Anadolu Folklor Vakfı kurucu üyelerinden Esat Ulumay’ın 40 yılda topladığı 18 değişik koleksiyonu sergileniyor. 17. yüzyıla kadar uzanan Osmanlı Anadolu ve Rumelisi'nden 79 kıyafet ve 400 parça takının bulunduğu müzede ayrıca Türk

Formback Thermal Hotel

Osmangazi / Bursa
ormback Yaşam Merkezi & Apart Otel,2005 yılından bu yana insanların ihtiyaçlarına göre hizmet ve aktiviteler sunan,yaşam kalitelerini arttıran ve kendini sürekli geliştiren yapıya sahip olması ile birlikte yenilikçi ve sorumluluk taşıyan vizyoner ruhuy

Arakonak Termal Hotel

Osmangazi / Bursa
Arakonak Termal Hotel, ücretsiz Wi-Fi erisimi ve ücretsiz özel otopark sunmaktadir. Konuklar otel bünyesindeki restoranin tadini çikarabilirler. Her oda bir TV ve klima ile donatilmistir. Her odada küvetli özel banyo bulunmaktadir.

Yanki Hotel

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Huzuru, ev konforu ile müşterilerine sunuyor. İster iş, ister eğlence veya turistik amaçlı gelin; dinlenmeniz için doğru adreste olmanın memnuniyetini yasayacaksınız.

Marigold Thermal & Spa Hotel

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Bursa'nin en sicak kanli,en yeni termalspa sehir oteli Marigold Termal &Spa Hoteline hosgeldiniz.Benzersiz termal telapi geleneginden ,sehrin kalbinde , adini Uludag eteklerindeki kadife çiçeklerinden aliyor.

Boyugüzel Termal Hotel

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Boyugüzel Termal Hotel, Bursa'nın Çekirge semtinde, sıcak renkler ve ahşap mobilyalarla dekore edilmiş 52 odasıyla konumlanmıştır.

Gönlüferah City

Çekirge / Osmangazi / Bursa
ursa’nın panoramik ova manzarasını seyretme imkanı bulacağınız Gönlüferah City, Uludağ'a 40 km, Sabiha Gökçen Havaalanı'na ise 82 km'den daha az bir mesafedeki konumu ile şehrin her noktasına kısa sürede ulaşma, yani pek çok tarihi ve turistik yeri gez

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Uluumay Osmanlı Halk Kıyafetleri ve Takıları Müzesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Uluumay Osmanlı Halk Kıyafetleri ve Takıları Müzesi Hakkında

Uluumay Osmanlı Halk Kıyafetleri ve Takıları Müzesi Otelleri Muradiye Külliyesi'nin hemen karşısında, Şair Ahmet Paşa Medresesi içinde yer alan müze, 18 Eylül 2004’te açıldı. Müzede, Anadolu Folklor Vakfı kurucu üyelerinden Esat Ulumay’ın 40 yılda topladığı 18 değişik koleksiyonu sergileniyor. 17. yüzyıla kadar uzanan Osmanlı Anadolu ve Rumelisi'nden 79 kıyafet ve 400 parça takının bulunduğu müzede ayrıca Türk kahvesi, hamamı, atçılığı ile ilgili malzemeler, silah, bıçak, kılıç, boncuk türü eşya sergileniyor.Şair Ahmet Paşa Medresesi’nin restorasyon masraflarını Bursa Ticaret Sanayi Odası gerçekleştirdi. Müzeye giriş ücretli. İçinde Osmanlı Çay Bahçesi bulunuyor.Pazartesi hariç her gün ziyarete açıktır.İkinci kattaki solda kalan odada, Atatürk ile ilgili daimi bir fotoğraf sergisi yer alır. Burada yer alan camekânlı bölüm sonradan yapıya eklenmiştir. Sağ tarafta ise Atatürk’ün yatak odası ile hemen arkasında dinlenme odası bulunur.Çalışma odalarının yer aldığı köşkün üçüncü katı çatı katı olup ziyarete kapalıdır.3 katlı müzenin salon ve odaları, Atatürk’ün kullandığı eşyalarla birlikte sergilenmektedir.Köşkün bahçesinin doğu tarafında; iç tarafı ve çatısı ince kalem işiyle bezenmiş bir “kameriye”yer alır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır