Yardım

Loading...
Sırala

Ulus Doğa Park Otel

Müthiş
9.1
Ulus, Bartin
Zumbara ile Sonra Öde
Taksitli Ödeme Seçeneği
Bartın ilimizin küçük ama köklü ilçesi Ulus'da doğanın kalbinde size bir yer ayırdık. Otel içi ortak alanlarımız 7/24 siz misafirlerimizin kullanımına hazırdır.
Müthiş
9.1

Ulus

Eskiden günümüze ulaşan ve Ankara dendiğinde ilk akla gelen yerlerden biri olan Ulus oldukça merkezi bir semt olması sebebi ile gittiğinizde mutlaka konaklamanız gereken yerlerden biridir. Ulus’u zihinlere kazınan en önemli noktası ise Zafer Anıtı’dır. Ankara’nın tarihten bugüne uzanan oldukça köklü tarihinde Ulus ziyaretiniz oldukça keyifli geçecektir.

Günün her saati oldukça hareketli bir yapıya sahip Ulus’ta alışveriş yapabilir, birbirinden farklı restoranlarda yemek yiyebilir ve yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz. 

Ulaşım araçlarının oldukça fazla yoğunlaştığı Ulus’tan herhangi bir yere geçişiniz de fazlasıyla kolay olacaktır. İçerisinde bulunan pek çok tarihi yapı nedeniyle ziyaretlerinizin uğrak noktası haline getirmek isterseniz detaylar için Otelz.com’u ziyaret edebilirsiniz. 

Ankara ilinin güzide yerlerinden olan Ulus'ta tatil yapma planınız varsa, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak, en uygun fiyatlar eşliğinde Ulus Otelleri'nde konaklayabilirsiniz.

Ulus’a Nasıl Gidilir?

Ankara’nın eski şehir merkezi olarak anılan Ulus ulaşım araçları için oldukça merkezi bir konumdadır. Ankara civar şehirlerinden ulaşım sağladığınızda da uzak şehirlerden yapacağınız ziyaretlerinizde de rahat bir seyahatle Ulus’a ulaşabilirsiniz. 

Ulus’a Hava Yolu İle Ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanı ve Ulus arası yaklaşık 25 kilometredir. Ankara gün içerisinde yoğun bir havayolu trafiğine sahiptir. Başkent olmasından ötürü genel olarak istediğiniz günlerde ve saat aralıklarında uçuş bulmanız oldukça kolay olacaktır. Havalimanı ile servislerle veya taksi ile 20 dakikalık bir yolculukla Ulus’a ulaşmanız mümkündür.

Ulus’a Kara Yolu İle Ulaşım

Civar illerden oldukça rahat bir ulaşıma ve yakınlığa sahip olan Ankara şehir içi ulaşımlarının da oldukça fazla çeşitliliğe sahip olması sebebi ile kolay bir yöntem olarak karşınıza çıkacaktır. Kendi aracınızla da şehirlerarası otobüs seferleri ile de ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür.

 İstanbul-Ulus arası mesafe yaklaşık 450 kilometredir. Aynı şekilde İzmir ile yaklaşık 580 kilometre ve en yakın civar il olarak Eskişehir ile de 230 kilometre civarındadır. Kara yolu olarak oldukça merkezi bir konumda bulunması sebebi ile uçak ile yapmayacağınız seferlerinizde de rahat ve konforlu bir yolculukla Ulus’a ulaşmanız mümkündür.

Ulus ve Civarında Gezebileceğiniz Noktalar

Ankara tarihi geçmişi ile oldukça büyük olaylara tanıklık etmiş bir ilimizdir. Başkent olmasından gelen özelliği ile de tarihten günümüze pek çok idari merkezin bulunduğu yer olmuştur. Tarihi yapıların en çok karşımıza çıktığı semtlerden biri de Ulus’tur. Tarihi binalar ve yapıların yanı sıra oldukça fazla müze de bulunmaktadır. 

Ulus Ankara Kalesi

Ankara’nın oldukça ilgi çeken tarihi kalesi en eski yapılardan biridir. Tarihi restoranları ve müzeleri ile kale ve etrafı oldukça ilgi çekici özelliktedir. Aynı zamanda çevresi ve manzarası ile de Ulus’tan biraz daha yukarıda kalan bu kaleyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. 

Ankara Kalesi'nde yer alan otellerde konaklamak için Ankara Kalesi Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ulus Anadolu Medeniyetler Müzesi

Tarihi ve arkeolojik olarak oldukça önemli eserlerin sergilendiği bu müzede tarihin hemen hemen her aşamasından izlere ve farklı kültürel ögelere rastlamanız mümkündür. Böylelikle uygarlıkların kalıntılarının bir arada bulunduğu bu müze sayesinde tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Ulus Kurtuluş Savaşı Müzesi

Ulus’un sahip olduğu en önemli yapılardan biri olan Kurtuluş Savaşı Müzesi sayesinde savaş yıllarından kalan tarihi ruhu hissetmeniz sizi o yıllara götürecektir. Üstelik I.TBMM binası olarak kullanılmış olan müze meclis binasından izleri de taşımaktadır.

Ulus Cumhuriyet Müzesi

II. TBMM binasının müzeye çevrildiği bu binada da o döneme ait izleri yakından görmek, meclis binasının ruhunu hissetmek isterseniz mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Ulus Gençlik Parkı

Oldukça fazla sayıda müze ve tarihi kalıntıya sahip Ulus’ta temiz bir hava almak ve yeşilliklerin arasında dinlenmek isterseniz Gençlik Parkını mutlaka ziyaret etmelisiniz. 

Ankara’nın Meşhur Yemekleri

Ankara bulunduğu konum neticesinde İç Anadolu Bölgesi’ne has olan yemekler konusunda oldukça iddialı noktalara sahiptir. Bununla birlikte kendi yöresel yemekleri de bulunmaktadır. 

  • Ankara Tava: Şehrin ismi ile anılan bu yemek şehriye pilavı ve etin muhteşem buluşması ile ziyaretçileri karşılamaktadır.
  • Kokoreç ve döneri: ile de oldukça önemli bir yere sahiptir. Kokoreç dükkanlarının önünde oldukça uzun sıralar bulunur. 
  • Tandır Kebabı: İç Anadolu Bölgesi için en meşhur yemeklerden biridir. Kuzu budundan yapılan bu kebabı mutlaka tatmalısınız.
Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor