Terzi Baba Türbesi Otelleri

Bu yerdeki 19 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Terzi Baba Türbesi Otelleri

Genel Bilgi

Terzibaba Hazretleri’nin asıl adı, Muhammed Vehbi’dir. Babasının adı Fazılzade Abdurrahman’dır. Mesleği terzilik olduğu için halk arasında Terzibaba ya da Hayyat Vehbi olarak şöhret bulmuştur. Terzibaba’nın doğum tarihi konusunda kesin bir tarih bulunmamakla birlikte 1778 yılında dünyaya geldiği ve 1848 yılında vefat ettiği sanılmaktadır. Kadiri Tarik

Eriza Boutique Hotel

Merkez / Merkez / Erzincan
Eriza Boutigue Hotel olarak 25.04.2009 tarihinde hizmet vermeye başladık.

Hilton Garden Inn Erzincan

Merkez / Merkez / Erzincan
Hilton Garden Inn Erzincan, mükemmel bir konumda mükemmel servis ve çok sayıda aktivite sunmaktadır. Bu modern otel, Erzincan şehir merkezine 3 km uzaklıktadır. Serta şilteli konforlu yataklar ile donatılmış odalar, iş veya eğlence için mükemmeldir.

Çelebi Home Suit Otel

Merkez / Merkez / Erzincan
Erzincan'da bulunan eviniz. Kaliteli hizmet ve birinci sınıf odalarımızla bizden vazgeçemeyeceksiniz.

Btk Gold Suit

Merkez / Erzincan
Erzincan sehir merkezinde yer alan BTK GOLD SUIT, ücretsiz Wi-Fi ve mini mutfak içeren konaklama birimleri sunmaktadir. Her birimde özel banyo, klima, düz ekran TV ve buzdolabi bulunmaktadir. Set üstü ocak ve su isiticisi da mevcuttur.

Hotel Grand Alemdar

Merkez / Erzincan
Vizyonumuz; Ulusal Liderlik pozisyonumuzu güçlendirmeye devam ederek, otelcilik, gurme ürünler ve yeme-içme sektörlerinde sadece Türkiye’de en saygın markalar arasında yer alarak büyümek.

Erzincan Sosyal Tesisler

Merkez / Erzincan
Erzincan Sosyal Tesisler; 42 oda, 150 kişilik kahvaltı salonu ve toplantı salonlarıyla sizlere en iyi hizmeti en uygun fiyatlarla sunmayı hedeflemektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Terzi Baba Türbesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Terzi Baba Türbesi Hakkında

Terzi Baba Türbesi Otelleri Terzibaba Hazretleri’nin asıl adı, Muhammed Vehbi’dir. Babasının adı Fazılzade Abdurrahman’dır. Mesleği terzilik olduğu için halk arasında Terzibaba ya da Hayyat Vehbi olarak şöhret bulmuştur. Terzibaba’nın doğum tarihi konusunda kesin bir tarih bulunmamakla birlikte 1778 yılında dünyaya geldiği ve 1848 yılında vefat ettiği sanılmaktadır. Kadiri Tarikatı üzerine zikir etme izni almış, 40 yaşını kadar Kadiri Tarikatı’na hizmet etmiştir. Bundan sonra da Nakşibendi Tarikatı’na intisap etmiştir. Birçok insanın Tasavvufa girmesine vesile olmuş, birçok mürit ve halife yetiştirmiştir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır