T.C Ziraat Bankası Müzesi Otelleri

Bu yerdeki 49 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun T.C Ziraat Bankası Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Birinci Ulusal Mimarlık Dönemi yapılarından olan T.C.Ziraat Bankası Genel Müdürlük binası, İtalyan Mimar Guiliano Mongeri tarafından 1926-1929 yıllarında yapılmıştır. Bina, bankanın 118. kuruluş yıldönümünde, 20 Kasım 1981’de müze olarak düzenlenerek hizmete açılmış olup, Türkiye’nin ilk banka müzesidir. T.C.Ziraat Bankası Müzesi koleksiyonları arasın

Double Comfort Hotel

Altindağ / Ankara
uruk Turizm olarak 1991 yılından itibaren otel işletmeciliği deneyimimiz ile konuklarımızın konforunu, sağlığını ve güvenliğini gözeterek temelden restore ettiğimiz yeni binamız: oda ve banyo gibi kişisel lobi ve resteorant gibi ortak kullanım alanları

Rest Hotel

Ulus / Altindağ / Ankara
Otelimiz Kültür, Turizm, İş Hayatıyla çevrelenmiş olup Tika ve Postane Müzesinin hemen arka sokağında Ankara Tren Garı, Havaş ve Metroya 5 dk mesafededir.

Hotel Yeni

Ulus / Altindağ / Ankara
Ulaşım açısından elverişli konumuyla misafirlerine avantaj sağlayan Yeni Hotel, konforlu bir konaklama imkanı sunuyor.

Buldum Otel

Ulus / Altindağ / Ankara
Tüm odalarda merkezi ısıtma sistemi, minibar ve uydu kanallı LCD TV bulunmaktadır. Her oda, ahşap mobilyalar ve renkli tekstil ürünleri kullanılarak zevkle tasarlanmıştır. Restoranda Türk mutfağından yemekler servis edilir.

Güleryüz Hotel

Ulus / Altindağ / Ankara
İlk meclis binası- Ankara Kalesi- Ulus Atatürk Heykeli-Anadolu Medeniyetleri Müzesi- Roma Yolu ve kalıntıları- Etnografya Müzesi – Tarihi Çengelhan Rahmi Koç Müzesi sayabileceklerimizden sadece birkaçıdır.

Grand Sera Hotel

Ulus / Altindağ / Ankara
Grand Sera Hotel, Ankara'da yer almaktadır. Tesiste ücretsiz Wi-Fi erişimi ve 24 saat resepsiyon hizmeti sağlanmaktadır. Her odada uydu TV ve klima vardır. Ayrıca özel banyolarda duş ve ücretsiz banyo malzemeleri bulunur.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

T.C Ziraat Bankası Müzesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

T.C Ziraat Bankası Müzesi Hakkında

T.C Ziraat Bankası Müzesi Otelleri Birinci Ulusal Mimarlık Dönemi yapılarından olan T.C.Ziraat Bankası Genel Müdürlük binası, İtalyan Mimar Guiliano Mongeri tarafından 1926-1929 yıllarında yapılmıştır. Bina, bankanın 118. kuruluş yıldönümünde, 20 Kasım 1981’de müze olarak düzenlenerek hizmete açılmış olup, Türkiye’nin ilk banka müzesidir. T.C.Ziraat Bankası Müzesi koleksiyonları arasında; Mithat paşa’nın Memleket sandıkları’nın kurulması için sadaret Makamı’na yazdığı mektuplar, Memleket sandıkları’ndan Ziraat Bankası’na geçiş Nizamnamesi, Emniyet Sandığı’nın kuruluşunda yazılan mektup ve belgelerle Şûra Devlet Reisi Mithat Paşa’ya ait 1.No.lu hesap sayfası bulunmaktadır. 1863-1867 yıllarında açılan Şarköy ve Tavas Memleket sandıkları’nda kullanılmış standart ölçü ve şekle göre yapılmış bölmeli sandıklar, 1889 yılında Sivrihisar Sandığı’nın açılışından itibaren kullanılan mıhlı para kasası ve Bergama Şubesi’nden gelen demir kasa da bu müzede teşhir edilmektedir. Ayrıca tarihi değer taşıyan teftiş defterleri, imza sirküleri, bugünkü fotokopinin yerini tutan haberleşme kopya defterleri, tasarruf ve tevdiat hesabı cüzdan örnekleri, makbuzlar ve fiş dip koçanları gibi örnekler sergilenmektedir. Bunların yanı sıra müzede, banka binası için 1928’de özel olarak yapılan İbrahim Çallı’nın “Harman” ve Namık İsmail’in “Gazi Mustafa Kemal Çiftçiler Arasında” isimli yağlıboya tabloları yer almaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır