Yardım

Sultanbeyli Otelleri

En uygun Sultanbeyli otel fiyatlarını bulun.

Loading...
Sırala

Sultanbeyli

Sultanbeyli, İstanbul ilinin Anadolu yakasında bulunan bir ilçesidir. Sultanbeyli adı "Sultanbeyli'nin Yeri" olarak bilinirken daha sonra "Sultan Beyliği Çiftliği", "Sultan Beyliği" daha sonrada "Sultanbeyli" olarak kullanılmaya başlamıştır. Bir bölümü devlet ormanlarıyla kaplı olan ilçenin komşuları doğuda ve güneyde Pendik; batıda ve kuzeyde Sancaktepe; güneybatıda ise Kartal'dır. Sultanbeyli'nin tarihi çok eski dönemlere kadar uzanmaktadır. Roma ve Bizans İmparatorluğu döneminde, Üsküdar'dan Gebze'ye kadar olan bölgenin Tekfurluk yani mülki idare merkezi olmuştur. Bugün Sultanbeyli ilçesinin sınırları içerisinde bulunan, tarihi Aydos kenti ve kalesiyle, Sultanbeyli ovası civarındaki yerleşim yerlerinin de dahil olduğu coğrafi bölge, antik çağ ve sonrasında, kavimler yolu üzerinde önemli bir ara istasyon durumundaydı.

İstanbul iline bağlı bir ilçe olan Sultanbeyli, Anadolu Yakası’nda bulunmaktadır. Kartal, Pendik ve Sancaktepe arasında yer almaktadır. Tarih boyunca kilit nokta görevi gören Sultanbeyli, pek çok kültüre ev sahipliği yapmıştır.

Sultanbeyli’nin tarihi atmosferini solumak ve hem çevre semtleri hem de bu şehri gezmek için Türkiye’nin en iyi otel sitesi Otelz.com’u ziyaret ederek binlerce farklı seçenek arasından sizin için en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

İstanbul ilinin tarihi atmosferini yansıtan yerlerden biri olan Sultanbeyli'de tatil planınız varsa, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak, en uygun fiyatlar eşliğinde Sultanbeyli Otelleri'nde konaklayabilirsiniz.

Sultanbeyli’ye Nasıl Gidilir?

Sultanbeyli’ye Hava Yolu ile Ulaşım

Sultanbeyli’ye en yakın havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Sultanbeyli’ye yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Sabiha Gökçen’e iniş yaptıktan sonra havalimanındaki HAVAİST hizmetinden yararlanabilir veya otobüs, minibüs, metro, taksi gibi alternatifleri kullanarak Sultanbeyli’ye geçiş yapabilirsiniz.

Sultanbeyli’ye en yakın ikinci havalimanı olan İstanbul Havalimanı ise yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İstanbul Havalimanı’ndan Sultanbeyli’ye ulaşım sağlayabilirsiniz fakat aktarma yapmanız gerektiği ve Avrupa’dan Asya’ya geçmekle uğraştığınız için ulaşım süreniz artacaktır.

Sultanbeyli’ye Kara Yolu ile Ulaşım

Yılın her ayı küçük büyük tüm otobüs firmaları İstanbul Üsküdar’a veya Gebze’ye direkt seferler düzenlemektedir. Üsküdar veya Gebze’ye ulaştıktan sonra servis araçlarıyla, minibüslerle, metro veya taksilerle Sultanbeyli’ye aktarma yapabilirsiniz.

Sultanbeyli’de Şehir İçi Ulaşım

Sultanbeyli’de şehir içi ulaşım sağlamak hiç zorlayıcı veya karmaşık değildir. Belediye otobüsü, küçük minibüsler, taksiler, metro, bisiklet gibi çeşitli yollarla ulaşım sağlamak mümkündür. Bunların yanı sıra yaya şekilde de pek çok yere rahatlıkla gidiş geliş yapılabilir.

Sultanbeyli’de Gezilecek Yerler

Sultanbeyli Gölet Sosyal Tesisleri

Gösteri alanları, oyun ve spor alanları, yürüyüş ve bisiklet parkurları, piknik alanları, kafeterya ve çay bahçeleri bulunan sosyal tesislerdeki ışıklı su gösterileri ziyaretçileri parka toplamaktadır. Ailelerin ve gençlerin favori mekanları arasında olan Gölet Sosyal Tesisleri, Sultanbeyliler arasında revaçtadır.

Sultanbeyli Aydos Sosyal Tesisleri

İsmini Aydos Ormanı’ndan alan Aydos Sosyal Tesisleri, şehrin karmaşasından bunalan kişiler için cennetten düşmüş sessiz ve sakin bir köşe gibidir. Piknik alanları, restoran ve kafeteryaların bulunduğu bu tesiste seyir terası, gölet, etkinlik ve sergi alanları, oyun ve spor alanları gibi çeşitli aktiviteler bulunmaktadır.

Sultanbeyli Merkez

Alışveriş merkezleri, dükkanlar, hediyelik eşya dükkanları, kafeler, restoranlar ve bahçelerin bulunduğu merkez her zaman büyük ilgi gören yerler arasındadır. Konserler ve açık hava etkinlikleri düzenlenen bu alan eğlenceli aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır.

Sultanbeyli’nin Doğal Güzellikleri

Sultanbeyli Aydos Tepesi ve Aydos Mesire Alanı

İstanbul’un en yüksek tepesi olan Aydos, eşsiz manzarası ve çeşitli aktiviteleriyle yediden yetmişe herkesin keyifle ziyaret ettiği yerler arasındadır. Adını Aydos Kalesi’nden alan Aydos Tepesi, yılın her mevsimi birbirinden farklı güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. 

Sultanbeyli’de Gece Hayatı

Şehirde bulunan pek çok bar, gece kulübü, meyhane, kafe ve restoran gece boyu hizmet vermektedir. Özellikle canlı müzik hizmeti sunan mekânlar tercih edilmektedir.

Sultanbeyli’de Çocuklarınızla Birlikte Yapabileceğiniz Aktiviteler

Sultanbeyli Şiir Festivali

Yılın belli dönemlerinde organize edilen bu festivalde çocuklarınızla birlikte keyifli günler geçirmeniz mümkün.

Sultanbeyli Aydos Kültür ve Sanat Festivali

Hem geleneksel halk oyunlarının ve yöresel ürünlerin sergilendiği hem de modern dans gösterilerinin yapıldığı ve konserlerin düzenlendiği Aydos Kültür ve Sanat Festivali, katılımcılarına eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

Sultanbeyli Ramazan Şenlikleri

Sultanbeyli’de her yıl Ramazan ayında çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Manevi değerleri tazeleyen bu şenlikler yoğun ilgi görmektedir.

Sultanbeyli’de Yapılabilecek Sporlar

Sultanbeyli’de gerek özel kurumlara gerek kamuya ait olan pek çok spor tesisi bulunmaktadır. Spesifik sporlar için bu kurum ve kurslar tercih edilebilir. Şehir içindeki parklarda yürüyüş ve koşu yapılabilir.

Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor