St. Simeon Manastırı Otelleri

Bu yerdeki 5 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

St. Simeon Manastırı Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

M.S. 6. yüzyılda yapılan manastır Antakyalı St. Simeon’un bir sütun üzerinde 40 yıl yaşadığı yer olarak ün yapmıştır. Antakya Samandağ yolu ile Asi ırmağı üzerinde bulunan manastır kalıntılarına, Değirmenbaşı beldesinden ayrılan bir yoldan gidilir. Yol manastır kalıntılarına kadar ulaşır. Bu kalıntılar, Aknehir beldesi sınırları içinde 479 m. yüksekl

Deniz Tesisleri

Samandağ / Hatay /
Deniz Tesisleri, adını aldığı sahil kenarı, geniş doğal alanı ile bungalov konaklama, kır bahçeli restaurant ve plaji ile ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim yaşatmaktadır.

Truva Life Hotel

Samandağ / Hatay /
Truva Life Hotel, ücretsiz Wi-Fi ile donatılmış klimalı odalar sunmaktadır. Otelde açık yüzme havuzu ve güneşlenme terası vardır. Truva Life Hotel'in tüm odalarında düz ekran TV, minibar ve 24 saat sıcak suya sahip özel banyo bulunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

St. Simeon Manastırı Hakkında

M.S. 6. yüzyılda yapılan manastır Antakyalı St. Simeon’un bir sütun üzerinde 40 yıl yaşadığı yer olarak ün yapmıştır. Antakya Samandağ yolu ile Asi ırmağı üzerinde bulunan manastır kalıntılarına, Değirmenbaşı beldesinden ayrılan bir yoldan gidilir. Yol manastır kalıntılarına kadar ulaşır. Bu kalıntılar, Aknehir beldesi sınırları içinde 479 m. yüksekliğindeki bir tepe üzerindedir.St. Simeon manastırı, kısmen sağlam oyulmuş kayalardan dik açılı duvarlarla kuşatılmıştır. Manastırın sekizgen merkezi etrafında 3 kilise ile bazı yapılar ve St. Simeon sütunu bulunmaktadır.3 giriş kapısı vardır. Doğu batı ekseni bir haç şeklindedir.St. Simeon buraya M.S. 541’de gelir ve 592 yılında ölür.Bu dönemlerden günümüze gelen yapı Hatayın en önemli kültür merkezlerindendir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır