St Paulus Müzesi Otelleri

Bu yerdeki 1 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

St Paulus Müzesi Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

Mersin Tarsus ilçesinde, Tarsus Müzesi yönetiminde Aziz Paulus’un adına yaptırılmış olan kilisenin temel kalıntıları, duvarlarından bazı bölümler ile taban mozaikleri bulunmaktadır. Aziz Paulus Tarsus’ta MS.10 yılında dünyaya gelmiş ve Roma’da 66-67 yılında öldürülmüştür. Yahudiliğin Hıristiyanlığa ulusal bir din niteliği kazandırmak isteyen egemenliğ

Elif Hatun Konağıı

Tarsus / Mersin /
Mazisini taşlarında, ahşabında barındıran konağın ilk sahibi bilinmemekle beraber bir pamuk tüccarına ait olduğu rivayet edilir.

Zorbaz Otel

Tarsus / Mersin /
Tarsus'ta yer alan Tarsus Zorbaz Otel, bir terasa sahiptir. Ücretsiz WiFi erişimine sahip bu 3 yıldızlı otelde 24 saat açık resepsiyon ve ortak salon bulunmaktadır. Restoranda Türk yemekleri servis edilmektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Tatil Yerleri

St Paulus Müzesi Hakkında

Mersin Tarsus ilçesinde, Tarsus Müzesi yönetiminde Aziz Paulus’un adına yaptırılmış olan kilisenin temel kalıntıları, duvarlarından bazı bölümler ile taban mozaikleri bulunmaktadır. Aziz Paulus Tarsus’ta MS.10 yılında dünyaya gelmiş ve Roma’da 66-67 yılında öldürülmüştür. Yahudiliğin Hıristiyanlığa ulusal bir din niteliği kazandırmak isteyen egemenliğe karşı çıkmıştır. Hıristiyanlığın evrensel bir din olmasına çalışmış, Helenistik Yahudi felsefesini Hıristiyanlık ile birleştirmeyi amaçlamıştır. Şam, Kudüs, Hatay, Kıbrıs, Makedonya ve Yunanistan’a geziler yapmıştır. Bir süre Korent Başpiskoposu olmuştur. Hıristiyanlığın amaçlarını açıklayan mektuplarından 14’ü günümüze kadar gelebilmiştir. Paulus’a göre Tanrı yoktan var edici ve yaratıcıdır. Tanrı olmadan insanların başarıya ulaşması da söz konusu değildir. İnsana düşünme, yargılama gücünü veren Tanrı’dır. St Paulus Müzesi’nde MS.I.yüzyıla tarihlenen döşeme mozaikleri geometrik ve bitkisel motifler halindedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır