Şehzade Ahmet Türbesi Otelleri

Şehzade Ahmet Türbesi otelleri, en uygun Şehzade Ahmet Türbesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Şehzade Ahmet Türbesi Otelleri

Genel Bilgi

Bursa Muradiye Camisi’nin güneydoğusunda, bahçedeki ilk büyük türbe olan bu yapı, Sultan II.Beyazıd’ın oğlu şehzade Ahmed’e aittir.Sekizgen planlı türbenin üzeri yine sekizgen kasnağın taşıdığı kubbe ile örtülmüştür. Kalem işleri ile dikkati çeken türbenin iç duvarları sekizgen turkuvaz çinilerle kaplanmıştır.Türbenin içerisinde Şehzade Ahmet’ten başk

Formback Thermal Hotel

Osmangazi / Bursa
ormback Yaşam Merkezi & Apart Otel,2005 yılından bu yana insanların ihtiyaçlarına göre hizmet ve aktiviteler sunan,yaşam kalitelerini arttıran ve kendini sürekli geliştiren yapıya sahip olması ile birlikte yenilikçi ve sorumluluk taşıyan vizyoner ruhuy

Arakonak Termal Hotel

Osmangazi / Bursa
Arakonak Termal Hotel, ücretsiz Wi-Fi erisimi ve ücretsiz özel otopark sunmaktadir. Konuklar otel bünyesindeki restoranin tadini çikarabilirler. Her oda bir TV ve klima ile donatilmistir. Her odada küvetli özel banyo bulunmaktadir.

Yanki Hotel

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Huzuru, ev konforu ile müşterilerine sunuyor. İster iş, ister eğlence veya turistik amaçlı gelin; dinlenmeniz için doğru adreste olmanın memnuniyetini yasayacaksınız.

Marigold Thermal & Spa Hotel

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Bursa'nin en sicak kanli,en yeni termalspa sehir oteli Marigold Termal &Spa Hoteline hosgeldiniz.Benzersiz termal telapi geleneginden ,sehrin kalbinde , adini Uludag eteklerindeki kadife çiçeklerinden aliyor.

Boyugüzel Termal Hotel

Çekirge / Osmangazi / Bursa
Boyugüzel Termal Hotel, Bursa'nın Çekirge semtinde, sıcak renkler ve ahşap mobilyalarla dekore edilmiş 52 odasıyla konumlanmıştır.

Gönlüferah City

Çekirge / Osmangazi / Bursa
ursa’nın panoramik ova manzarasını seyretme imkanı bulacağınız Gönlüferah City, Uludağ'a 40 km, Sabiha Gökçen Havaalanı'na ise 82 km'den daha az bir mesafedeki konumu ile şehrin her noktasına kısa sürede ulaşma, yani pek çok tarihi ve turistik yeri gez

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Şehzade Ahmet Türbesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Şehzade Ahmet Türbesi Hakkında

Şehzade Ahmet Türbesi Otelleri Bursa Muradiye Camisi’nin güneydoğusunda, bahçedeki ilk büyük türbe olan bu yapı, Sultan II.Beyazıd’ın oğlu şehzade Ahmed’e aittir.Sekizgen planlı türbenin üzeri yine sekizgen kasnağın taşıdığı kubbe ile örtülmüştür. Kalem işleri ile dikkati çeken türbenin iç duvarları sekizgen turkuvaz çinilerle kaplanmıştır.Türbenin içerisinde Şehzade Ahmet’ten başka, Sultan II.Beyazıt’ın torunu Şehzade Mehmet (ölm.1512), Sultan II.Beyazıt’ın oğlu Şehzade Şehinşah (1471-1511), eşi Bülbül Hatun, Şehzade Ahmet’in kızı Safa Sultan’ın sandukaları bulunmaktadır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır