Yardım

Loading...
Sırala

La Casetta Pansiyon

Sığacık, Seferihisar, İzmir
La Casetta Pansiyon 1 odası suit olmak üzere toplam 4 odalı butik bir işletmedir. Tesis oda kahvaltı ya da sadece oda konseptinde hizmet vermektedir. Kahvaltı anlaşmalı kafe & restoranda sunulacak olup tesise 3 dk. yürüme mesafesindedir.

Immy's Sığacık

Sığacık, Seferihisar, İzmir
Immys Pansiyon, birbirinden farklı konaklama birimleri ile misafirlerine hizmet vermektedir.

Royal Teos Thermal Resort Clinic & Spa

Çok iyi
8.2
Sığacık, Seferihisar,İzmir
90.000 m² alanı ve 423 odası ile Royal Teos Thermal Resort Clinic & SPA İzmir’ in Seferihisar bölgesinde yer almaktadır.
Çok iyi
8.2

Mellow Blue Boutique Hotel

Müthiş
9.4
Sığacık, Seferihisar,İzmir
Mellow Blue Boutique Hotel, toplam 12 odalı butik oteldir. Mimarisi ve özel tasarımıyla misafirlerini ağırlayan otelimiz oda kahvaltı konseptinde yaz ve kış aylarında hizmet vermektedir.
Müthiş
9.4

The Castle Butik Otel

İyi
7.7
Sığacık, Seferihisar, İzmir
The Castle Butik Otel toplam 10 odalı butik bir işletmedir. Oda kahvaltı konseptinde hizmet vermektedir.
İyi
7.7

Lavantalı Konak Otel & Restoran

Seferihisar Merkez, Seferihisar, İzmir
Lavantalı Taş Konak, geniş bahçesi, açık havuzu, kış bahçesi ve şöminesi ile taş konak mimarisinde inşa edilmiş 8 deniz manzaralı odası ile hizmet vermektedir. Butik otel konseptine uygun olarak müstakildir ve taş bina bir yapıdır.

White Orange

Müthiş
9.0
Sığacık, Seferihisar,İzmir
Türkiye’nin ilk yavaş şehri Seferihisar’ın tam kalbinde, hizmet veren White Orange, aile sıcaklığında bir tatil adresi sunuyor.
Müthiş
9.0

Tepehan by Özkul

Çok iyi
8.8
Sığacık, Seferihisar,İzmir
Tesisimiz 2021 yılının Temmuz ayı itibariyle faaliyetlerine başlamış olup, Seferihisar'ın göz nuru Sığacık'ta hizmet vermektedir.
Çok iyi
8.8

Lagom Boutique Hotel

Müthiş
9.0
Seferihisar, İzmir
Lagom Boutique Hotel toplam 7 odalı butik bir işletmedir.
Müthiş
9.0

Elia Sığacık Pansiyon Restaurant

Sığacık, Seferihisar, İzmir
Elia Sığacık Pansiyon Restaurant toplamda 2 odası olan aile işletmesidir.

Bells Beach Hotel

Müthiş
9.0
Seferihisar Merkez, Seferihisar, İzmir
Bells Beach Hotel, şehir karmaşasından uzak yeşillikler arasında oksijeni bol bir tatil için misafirlerine hizmet vermektedir.
Müthiş
9.0

Eleni Pansiyon

Müthiş
10.0
Sığacık, Seferihisar, İzmir
Seferihisar'da, Eşek Adası'na 1,6 km. mesafede yer alan Eleni Pansiyon, klimalı konaklama birimleri ve teraslı bahçeye erişim imkanı sunmaktadır.
Müthiş
10.0

Neşe Hanım Boutique Hotel & Restaurant

Çok iyi
8.2
Sığacık, Seferihisar,İzmir
Neşe Konuk Evi & Restaurant, Ege'nin incisi İzmir'in Seferihisar ilçesine bağlı Sığacık'ta misafirlerine tüm yıl boyunca kapılarını açmaktadır. Tesis harika bir deniz manzarasına sahiptir ve orman kenarındadır.
Çok iyi
8.2

Teos Lodge Pansiyon & Restaurant

Müthiş
9.6
Sığacık, Seferihisar,İzmir
30 yıllık deneyim ile keyifli ve sakin tatil imkanı sunulmaktadır.
Müthiş
9.6

Çiğdem'inn Sığacık

Müthiş
9.7
Sığacık, Seferihisar,İzmir
İzmir’in tarih dolu, sakin, doğa ve denizin tüm güzellikleriyle bezenmiş Sığacık Mahallesi’nde insanımıza saygı felsefesiyle tüm emeğimizi ve tecrübemizi kullanarak yaratmış olduğumuz Çiğdem’inn Sığacık’ta siz değerli misafirlerine ferahlık, rahatlık, ko
Müthiş
9.7

Alptekin Otel

Çok iyi
8.0
Ürkmez, Seferihisar, İzmir
Seferihisar'da yer alan Alptekin Hotel'in tüm odalarında klima ve mutfak vardır. Tesiste 7/24 açık resepsiyon ve ücretsiz Wi-Fi da mevcuttur. Konuklar tesis bünyesindeki spadan yararlanabilirler.
Çok iyi
8.0

My Leos Butik Otel

Çok iyi
8.0
Seferihisar, İzmir
My Leos Hotel, toplam 18 odalı olup 9 oda deniz manzaralı, 4 oda havuz manzaralı, 5 oda kara manzaralı olarak hizmetinizdedir.
Çok iyi
8.0

Sigacik Gardenya Butik Hotel

Müthiş
9.5
Sigacik, Seferihisar,Izmir
Seferihisar’in uzun yillardir korumayi basardigi tarihi mimarisinden ilham alarak otel tasarimimizi yarattik. Tarihi tas bloklarla yapilmis özel konaklama birimimiz, müsterilerimize mistik bir deneyim yasatmak için modern mimari ile desteklenmistir.
Müthiş
9.5

Yeni Sevtur Hotel

Normal
4.9
Sığacık, Seferihisar,İzmir
Otelimiz güler yüzlü servisi ve hijyeni ön planda tutmaktadır. Tüm odalar günlük olarak temizlenmektedir. Otelimiz 16 odalı olup resepsiyon ve bar alanları ile birlikte 7 kattan oluşmaktadır. Tüm katlara asansörün ulaşımı mümkündür.
Normal
4.9

Boheme Bleue Konuk Evi

Sığacık, Seferihisar,İzmir
Seferihisar’ın en özel yerlerinden Sığacık’ta bulunan Bohem Bleue Konuk Evi, misafirlerine konforlu ve huzurlu bir Ege tatili sunmaktadır.

Seferihisar

Türkiye’nin ilk “Citta Slow” yani “Sakin Şehri” olan Seferihisar, yerel güzelliklerini, sanatlarını ve tatlarını koruyabilen, yemyeşil mandalina bahçeleri ile çevrili bir İzmir İlçesidir. Ege Denizinin kıyısında bulunan, yerel herşeyi diri tutma misyonu güden bu ilçede 3000 yıl önce yaşayan medeniyetlerin dahi etkisini gözlemlemek mümkündür.

Seferihisar, sahip olduğu güzel doğası, küreselleşme karşısındaki dik duruşu, gelenekleri, mimarisi, misafirperver insanı ve kültürü ile ziyaret eden herkesin kalbini çalmaya aday bir tatil beldesidir. 

Tarihi yerleri ziyarete dalıp kültür gezisi yapacak olmanın yanı sıra Ege Denizi'nin tadını çıkarmak için de biçilmiş kaftandır. Sakinliği ve denizi ile güzel bir hafta geçirmek için Seferhisar Otelleri sizleri bekliyor.

Seferihisar’a Nasıl Gidilir?

İzmir şehir merkezine 48 kilometrelik uzaklıkta bulunan Seferihisar’a ulaşmak için oluşturabileceğiniz farklı rotalar bulunmaktadır.

Hava Yolu ile Seferihisar’a Ulaşım

Seferihisar, İzmir’e bağlı şirin bir ilçe olduğundan havayolu ulaşımı 55 km mesafede bulunan İzmir Adnan Menderes Havalimanı üzerinden sağlanmaktadır. Havalimanından Seferihisar’a ulaşmak için birçok farklı alternatif mevcuttur. Otobüs, metro, dolmuş ve tren kullanarak Seferihisar’a ulaşmak mümkündür. En hızlı ulaşım İZBAN Cumaovası İstasyonundan otobüsü kullanmak olacaktır.

Kara Yolu ile Seferihisar’a Ulaşım

Uzun araba yolculuklarını sevenler, yolun ve doğanın keyfini çıkarmak için en keyifli yol Seferihisar’a arabayla gitmektir. İstanbul ile Seferihisar arası 600 km olup yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ankara ile Seferihisar arası 640 km olup yaklaşık 8 saatlik bir yol bulunmaktadır. Sabah erken saatlerde yapılacak yolculuk, yolun tadını çıkarmaya imkân verecektir.

Özel araç yerine otobüs kullanarak da Seferihisar’a ulaşmak mümkündür. İzmir Otogar’dan Seferihisar’a direkt ulaşım imkânı bulunmamasına rağmen belediye otobüs seferlerinin yapıldığı bir istasyondan aktarma yapılması mümkündür.

Seferihisar’da Gezeceğiniz Yerler

Seferihisar Tarihi Yerler

Geçmişte medeniyetlere ev sahipliği yapan bir ilçe olan Seferihisar, deniz turizminin yanı sıra tarih turizmi açısından da önemli bir yerdir. Tarihi geçmişin hala izlerinin bulunması ve antik dönemden kalan kalıntılar gezginleri tatmin eder. Ziyaret edebileceğiniz tarihi yerlerden bazıları şunlardır;

Teos Antik Kenti

Giritliler tarafından kurulan sonrasında İyonyalılara ev sahipliği yapan Teos Antik Kenti, zeytin ağaçları arasında kaybolan tarihi bir güzelliktir. Roma döneminden birçok tarihi kalıntıya ev sahipliği yapan kent bölgenin gelişmişliğini göstermektedir. İçinde hala konser verilen antik tiyatrosu, surları, antik limanı ve kalıntılarıyla sizi yüzyıllar öncesine yolculuğa çıkarabilir.

Sığacık Kalesi

Selçuklulardan miras kalan kale kerpiç şeklinde inşa edilmiş olup yıllarca gözetleme kulesi olarak kullanılmıştır. Seferihisar ilçe merkezinden kolaylıkla ulaşım sağlanan Sığacık Kalesi’ne çıkıp manzara ile büyülenmek ve atalarımızın mirasını yakından görmek mümkündür.

Dionysos Tapınağı

Teos Antik Kenti içinde yer alan tapınak, Şarap Tanrısı Dionysos adına yapılmış dünyadaki en büyük tapınak olma özelliği taşır. Tapınağın kaidesi günümüze kadar ulaşmıştır. İyon tapınağını yakından görmek isteyenlerin, antik kente uğradıkları zaman görmesi gereken tarihi bir yapıdır.

Lebedos Antik Kenti

Seferihisar ilçesine bağlı Ürkmez beldesinde yer alan Lebedos Antik Kenti M.Ö 7.yüzyıllarda kurulmuştur. Antik dönemin en güçsüz kentlerinden biri olan Lebedos, etrafında kurulan güçlü kentler sebebiyle yeterli gelişimi gösterememiştir. Yarımada da bulunan kent hem doğal güzelliği hem de kalıntıları ile doğayla tarihin buluştuğu bir cazibe noktasıdır.

Airai Antik Kenti

Günümüzde Seferihisar ilçesinin Demircili köyü yakınlarında bulunan kent, eskiden Teos Antik Kent’in kuzey limanında yer almaktaydı. Küçük bir yarımada üzerinde bulunan kentin tarihine ilişkin net bilgiler bulunamamış ve su yolunun üzerinde bulunduğundan çoğu kalıntıya ulaşılamamıştır. 

Temel kalıntıları ve çanak-çömlekleri yerinde görmek, çözülmemiş tarihi aydınlatmak için bu kente uğramalısınız.

Seferihisar Kültür Müzesi

Seferihisar’ın arşivi olma özelliğine sahip müze ziyaretçilerine bölgenin tarihini daha detaylı bir şekilde inceleme fırsatı sunar. Seferihisar’da geçmiş medeniyetler ile gelecek arasında köprü görevi gören müzede, etnografik eşyalara ve kaybolmuş değerlere hak ettikleri değer gösterilmektedir. İlçe merkezinde yer alan müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Kasım Çelebi Medresesi

Osmanlı dönem mimarisinin güzel bir örneği olan ve 15.yüzyılda yapıldığı düşünülen medrese L şeklinde planlanmıştır. İçinde birçok birim bulunan medresenin günümüze kalıntıları ulaşmıştır. Görülmeye değer tarihi yapılar arasında yer alan Kasım Çelebi Medresesi’ni mutlaka listenize eklemelisiniz.

Ulu Camii

Camikebir Mahallesi’nde yer alan Ulu Camii Osmanlı döneminde yapılmış mimari bir eserdir. Tek minaresi ve geniş avlusu ile günümüzde hizmet vermeye devam eden camii, hem anıtsal yapısı hem de mimarisi ile ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.

Çevrede Popüler Yerler

Karakoç Kaplıcaları

Seferihisar’ın en önemli doğal zenginliklerinden biri olan Karakoç Kaplıcaları, şifa arayan vatandaşların akınına uğramaktadır. Kavaklıdere Köyü yakınlarında bulunan ve sağlık açısından önem taşıyan kaplıcaların suyu hastalıklara iyi gelmektedir. Üzerinizden bir yük atmak ve keyifle tatil yapmak için Karakoç Kaplıcalarını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Gödence Köyü

Dünyaya açılan Gödence Köyü kendi markası ile ürettiği zeytinyağları, doğal ürünleri ve ev yapımı şarapları ile herkesi kendine hayran bırakan bir yerdir. Doğa ile iç içe bulunacağınız, ciğerlerinize bolca oksijen depolayacağınız bu köye kesinlikle uğramalısınız.

Sığacık Pazarı

Yöre insanının köylerde yetiştirdiği ürünleri sattığı pazarda halden alınmış hiçbir ürüne rastlamak mümkün değildir. Organik ve el emeği ürünler bulunmaktadır. Sığacık pazarında yalnızca yiyecek değil, hediyelik örgü ve takı gibi el ürünlerini de satın alabilirsiniz.

Teos Marina

Seferihisar’ın şirin bir kasabasında yer alan Teos Marina geniş tekne hacmi ile Yunanistan Samos Adası ile bağlantılı bir gümrük kapısı görevini üstlenmektedir. İçinde bulunan kafe ve restoranlarda keyif yapmak ve marina boyunca yürüyüş yapıp manzaranın tadını çıkarmak mümkündür.

Seferihisar Doğa Okulu

Her şeyin paylaşıma açık ve imece usulüyle işlediği bu okulda sınıf bulunmuyor. Doğayla iç içe bulunan okul gönüllüler tarafından kurulmuş. Geleneksel tarım, mimari, doğa okuryazarlığı, sanat gibi alanlarda çıraklık kursları verilen okulda sizin de eğitim almanız ve doğaya dokunmanız mümkün.

Seferihisar Plajları

Akkum Plajı

Seferihisar’ın mavi bayraklı plajlarından biri olan Akkum Plajı geniş bir koyda yer almaktadır. Uzun bir sahil bandına sahip olan plajı taş ve kum karışımıdır, denizi ise kumludur. Körfez rüzgarından yararlandığı için scuba diving ve windsurf aktiviteleri yapılabilmektedir. Şehir merkezinde bulunan toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşılabilir.

Ekmek Plajı

Çevresi çam ağaçları ile kaplı bu plaj, denize dipten karışan tatlı su sebebiyle serin sulara sahiptir. Denizi ve sahili kumlu yapıdadır. Çadır ve kamp gibi aktivitelerinde yapılabildiği plaj aile ve çocuklar için uygundur.

Seferihisar’ın Meşhur Yemekleri

Ekmek Dolması

Seferihisar ilçesinde yapılan ve hamuru özel olarak hazırlanan yuvarlak ekmeğin içine soğan ve kıyma eklenir. Ramazan aylarının vazgeçilmezi olan bu yöresel lezzeti yemeden ayrılmamalısınız.

Seferihisar Mantısı

Mantı hamurunun içine nohut harcı eklenmesi ile yapılan bu lezzet Seferihisar çevresine özgü lezzetlerden biridir.

Mandalina Tatlısı

Geleneksel Mandalina Şenliği’nin simgelerinden biri olan Mandalina Tatlısı yörenin önemli bir lezzetidir. Festivale yolunuz düşerse, mandalina tatlısı yemeden ayrılmamalısınız.

Armola Peyniri

Seferihisar’ın yöresel lezzeti olan bu peyniri diğerlerinden ayıran önemli özelliği keçi sütünden yapılıyor olmasıdır. İlçede kaldığınız süre boyunca kahvaltılarınıza eşlik edecek bu lezzeti Seferihisar’daki mandıralardan satın almanız mümkündür.

Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor