Seferihisar Otelleri

En uygun Seferihisar otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Seferihisar Otelleri

Genel Bilgi

Türkiye’nin ilk “Citta Slow” yani “Sakin Şehri” olan Seferihisar, yerel güzelliklerini, sanatlarını ve tatlarını koruyabilen, yemyeşil mandalina bahçeleri ile çevrili bir İzmir İlçesidir. Ege Denizinin kıyısında bulunan, yerel herşeyi diri tutma misyonu güden bu ilçede 3000 yıl &

Royal Teos Thermal Resort Clinic & Spa

Sığacık / Seferihisar,İzmir
Eğlenceyi ve aktif tatili sever misiniz? Hayal edebileceğiniz her şey, canlı ve tam gün eğlence, havuzlar ve sahil, son derece güleryüzlü personeli ile birçok bar, tam kapsamlı su sporları, iyi donanımlı bir spor salonu, su kaydırakları, profesyonel akşa

Sigacik Gardenya Butik Hotel

Sigacik / Seferihisar,Izmir
Seferihisar’in uzun yillardir korumayi basardigi tarihi mimarisinden ilham alarak otel tasarimimizi yarattik. Tarihi tas bloklarla yapilmis özel konaklama birimimiz, müsterilerimize mistik bir deneyim yasatmak için modern mimari ile desteklenmistir.

Ion Slow City - Adult Only (+12)

Sığacık / Seferihisar,İzmir
İon Slow City, adını özelliklerden alan bir tesistir. Bir otel değil aslında sakin bir sahil kasabasındaki evinizde gibi hissedeceksiniz. Başınızı dinlemek, kentin kaosundan uzaklaşmak, huzurlu birkaç gün geçirmek için bir kaçış mekanıdır.

Sığacık Kalyon Otel

Sığacık / Seferihisar,İzmir
Sığacık Kalyon Otel, otantik bir havaya sahip taş binada konfor dolu bir konaklama hizmeti sunmaktadır. Sabahları lezzet dolu kahvaltıların servis edildiği otelin bünyesinde bir de kafe yer almaktadır.

Dafni Otel

Sığacık / Seferihisar,İzmir
Dafni Otel, birçok misafirlerimizin tatil deneyimini en iyi şekilde yaşamalarını arzulamaktayız. Hizmetimizle müşteri memnuniyetinin esas olduğu otelimizde sizleri de ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Nova Citrus Otel

Sığacık / Seferihisar,İzmir
Sığacık’ın merkezinde denize yalnızca 50 m. mesafede hizmet veren tesis, tarihi surların içinde modern mimari detaylarıyla inşa edilmiş olup, misafirlerini ferah odalarında ağırlıyor. Geniş ve dinlendirici bahçesi ile kumsala 1 km. uzaklıkta bulunuyor.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Seferihisar Hakkında

Seferihisar Otelleri

Türkiye’nin ilk “Citta Slow” yani “Sakin Şehri” olan Seferihisar, yerel güzelliklerini, sanatlarını ve tatlarını koruyabilen, yemyeşil mandalina bahçeleri ile çevrili bir İzmir İlçesidir. Ege Denizinin kıyısında bulunan, yerel herşeyi diri tutma misyonu güden bu ilçede 3000 yıl önce yaşayan medeniyetlerin dahi etkisini gözlemlemek mümkündür.

Seferihisar, sahip olduğu güzel doğası, küreselleşme karşısındaki dik duruşu, gelenekleri, mimarisi, misafirperver insanı ve kültürü ile ziyaret eden herkesin kalbini çalmaya aday bir tatil beldesidir. 

Tarihi yerleri ziyarete dalıp kültür gezisi yapacak olmanın yanı sıra Ege Denizi'nin tadını çıkarmak için de biçilmiş kaftandır. Sakinliği ve denizi ile güzel bir hafta geçirmek için Seferhisar Otelleri sizleri bekliyor.

Seferihisar’a Nasıl Gidilir?

İzmir şehir merkezine 48 kilometrelik uzaklıkta bulunan Seferihisar’a ulaşmak için oluşturabileceğiniz farklı rotalar bulunmaktadır.

Hava Yolu ile Seferihisar’a Ulaşım

Seferihisar, İzmir’e bağlı şirin bir ilçe olduğundan havayolu ulaşımı 55 km mesafede bulunan İzmir Adnan Menderes Havalimanı üzerinden sağlanmaktadır. Havalimanından Seferihisar’a ulaşmak için birçok farklı alternatif mevcuttur. Otobüs, metro, dolmuş ve tren kullanarak Seferihisar’a ulaşmak mümkündür. En hızlı ulaşım İZBAN Cumaovası İstasyonundan otobüsü kullanmak olacaktır.

Kara Yolu ile Seferihisar’a Ulaşım

Uzun araba yolculuklarını sevenler, yolun ve doğanın keyfini çıkarmak için en keyifli yol Seferihisar’a arabayla gitmektir. İstanbul ile Seferihisar arası 600 km olup yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ankara ile Seferihisar arası 640 km olup yaklaşık 8 saatlik bir yol bulunmaktadır. Sabah erken saatlerde yapılacak yolculuk, yolun tadını çıkarmaya imkân verecektir.

Özel araç yerine otobüs kullanarak da Seferihisar’a ulaşmak mümkündür. İzmir Otogar’dan Seferihisar’a direkt ulaşım imkânı bulunmamasına rağmen belediye otobüs seferlerinin yapıldığı bir istasyondan aktarma yapılması mümkündür.

Seferihisar’da Gezeceğiniz Yerler

Seferihisar Tarihi Yerler

Geçmişte medeniyetlere ev sahipliği yapan bir ilçe olan Seferihisar, deniz turizminin yanı sıra tarih turizmi açısından da önemli bir yerdir. Tarihi geçmişin hala izlerinin bulunması ve antik dönemden kalan kalıntılar gezginleri tatmin eder. Ziyaret edebileceğiniz tarihi yerlerden bazıları şunlardır;

Teos Antik Kenti

Giritliler tarafından kurulan sonrasında İyonyalılara ev sahipliği yapan Teos Antik Kenti, zeytin ağaçları arasında kaybolan tarihi bir güzelliktir. Roma döneminden birçok tarihi kalıntıya ev sahipliği yapan kent bölgenin gelişmişliğini göstermektedir. İçinde hala konser verilen antik tiyatrosu, surları, antik limanı ve kalıntılarıyla sizi yüzyıllar öncesine yolculuğa çıkarabilir.

Sığacık Kalesi

Selçuklulardan miras kalan kale kerpiç şeklinde inşa edilmiş olup yıllarca gözetleme kulesi olarak kullanılmıştır. Seferihisar ilçe merkezinden kolaylıkla ulaşım sağlanan Sığacık Kalesi’ne çıkıp manzara ile büyülenmek ve atalarımızın mirasını yakından görmek mümkündür.

Dionysos Tapınağı

Teos Antik Kenti içinde yer alan tapınak, Şarap Tanrısı Dionysos adına yapılmış dünyadaki en büyük tapınak olma özelliği taşır. Tapınağın kaidesi günümüze kadar ulaşmıştır. İyon tapınağını yakından görmek isteyenlerin, antik kente uğradıkları zaman görmesi gereken tarihi bir yapıdır.

Lebedos Antik Kenti

Seferihisar ilçesine bağlı Ürkmez beldesinde yer alan Lebedos Antik Kenti M.Ö 7.yüzyıllarda kurulmuştur. Antik dönemin en güçsüz kentlerinden biri olan Lebedos, etrafında kurulan güçlü kentler sebebiyle yeterli gelişimi gösterememiştir. Yarımada da bulunan kent hem doğal güzelliği hem de kalıntıları ile doğayla tarihin buluştuğu bir cazibe noktasıdır.

Airai Antik Kenti

Günümüzde Seferihisar ilçesinin Demircili köyü yakınlarında bulunan kent, eskiden Teos Antik Kent’in kuzey limanında yer almaktaydı. Küçük bir yarımada üzerinde bulunan kentin tarihine ilişkin net bilgiler bulunamamış ve su yolunun üzerinde bulunduğundan çoğu kalıntıya ulaşılamamıştır. 

Temel kalıntıları ve çanak-çömlekleri yerinde görmek, çözülmemiş tarihi aydınlatmak için bu kente uğramalısınız.

Seferihisar Kültür Müzesi

Seferihisar’ın arşivi olma özelliğine sahip müze ziyaretçilerine bölgenin tarihini daha detaylı bir şekilde inceleme fırsatı sunar. Seferihisar’da geçmiş medeniyetler ile gelecek arasında köprü görevi gören müzede, etnografik eşyalara ve kaybolmuş değerlere hak ettikleri değer gösterilmektedir. İlçe merkezinde yer alan müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Kasım Çelebi Medresesi

Osmanlı dönem mimarisinin güzel bir örneği olan ve 15.yüzyılda yapıldığı düşünülen medrese L şeklinde planlanmıştır. İçinde birçok birim bulunan medresenin günümüze kalıntıları ulaşmıştır. Görülmeye değer tarihi yapılar arasında yer alan Kasım Çelebi Medresesi’ni mutlaka listenize eklemelisiniz.

Ulu Camii

Camikebir Mahallesi’nde yer alan Ulu Camii Osmanlı döneminde yapılmış mimari bir eserdir. Tek minaresi ve geniş avlusu ile günümüzde hizmet vermeye devam eden camii, hem anıtsal yapısı hem de mimarisi ile ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.

Çevrede Popüler Yerler

Karakoç Kaplıcaları

Seferihisar’ın en önemli doğal zenginliklerinden biri olan Karakoç Kaplıcaları, şifa arayan vatandaşların akınına uğramaktadır. Kavaklıdere Köyü yakınlarında bulunan ve sağlık açısından önem taşıyan kaplıcaların suyu hastalıklara iyi gelmektedir. Üzerinizden bir yük atmak ve keyifle tatil yapmak için Karakoç Kaplıcalarını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Gödence Köyü

Dünyaya açılan Gödence Köyü kendi markası ile ürettiği zeytinyağları, doğal ürünleri ve ev yapımı şarapları ile herkesi kendine hayran bırakan bir yerdir. Doğa ile iç içe bulunacağınız, ciğerlerinize bolca oksijen depolayacağınız bu köye kesinlikle uğramalısınız.

Sığacık Pazarı

Yöre insanının köylerde yetiştirdiği ürünleri sattığı pazarda halden alınmış hiçbir ürüne rastlamak mümkün değildir. Organik ve el emeği ürünler bulunmaktadır. Sığacık pazarında yalnızca yiyecek değil, hediyelik örgü ve takı gibi el ürünlerini de satın alabilirsiniz.

Teos Marina

Seferihisar’ın şirin bir kasabasında yer alan Teos Marina geniş tekne hacmi ile Yunanistan Samos Adası ile bağlantılı bir gümrük kapısı görevini üstlenmektedir. İçinde bulunan kafe ve restoranlarda keyif yapmak ve marina boyunca yürüyüş yapıp manzaranın tadını çıkarmak mümkündür.

Seferihisar Doğa Okulu

Her şeyin paylaşıma açık ve imece usulüyle işlediği bu okulda sınıf bulunmuyor. Doğayla iç içe bulunan okul gönüllüler tarafından kurulmuş. Geleneksel tarım, mimari, doğa okuryazarlığı, sanat gibi alanlarda çıraklık kursları verilen okulda sizin de eğitim almanız ve doğaya dokunmanız mümkün.

Seferihisar Plajları

Akkum Plajı

Seferihisar’ın mavi bayraklı plajlarından biri olan Akkum Plajı geniş bir koyda yer almaktadır. Uzun bir sahil bandına sahip olan plajı taş ve kum karışımıdır, denizi ise kumludur. Körfez rüzgarından yararlandığı için scuba diving ve windsurf aktiviteleri yapılabilmektedir. Şehir merkezinde bulunan toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşılabilir.

Ekmek Plajı

Çevresi çam ağaçları ile kaplı bu plaj, denize dipten karışan tatlı su sebebiyle serin sulara sahiptir. Denizi ve sahili kumlu yapıdadır. Çadır ve kamp gibi aktivitelerinde yapılabildiği plaj aile ve çocuklar için uygundur.

Seferihisar’ın Meşhur Yemekleri

Ekmek Dolması

Seferihisar ilçesinde yapılan ve hamuru özel olarak hazırlanan yuvarlak ekmeğin içine soğan ve kıyma eklenir. Ramazan aylarının vazgeçilmezi olan bu yöresel lezzeti yemeden ayrılmamalısınız.

Seferihisar Mantısı

Mantı hamurunun içine nohut harcı eklenmesi ile yapılan bu lezzet Seferihisar çevresine özgü lezzetlerden biridir.

Mandalina Tatlısı

Geleneksel Mandalina Şenliği’nin simgelerinden biri olan Mandalina Tatlısı yörenin önemli bir lezzetidir. Festivale yolunuz düşerse, mandalina tatlısı yemeden ayrılmamalısınız.

Armola Peyniri

Seferihisar’ın yöresel lezzeti olan bu peyniri diğerlerinden ayıran önemli özelliği keçi sütünden yapılıyor olmasıdır. İlçede kaldığınız süre boyunca kahvaltılarınıza eşlik edecek bu lezzeti Seferihisar’daki mandıralardan satın almanız mümkündür.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır