Şebsafa Hatun Cami (Zeyrek Cami) Otelleri

En uygun Şebsafa Hatun Cami (Zeyrek Cami) otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Şebsafa Hatun Cami (Zeyrek Cami) Otelleri

Genel Bilgi

Eminönü ilçesinde, Zeyrek`te, Atatürk Bulvarı`ndadır. Sultan I. Abdülhamid`in eşlerinden Fatma Şebsafa Hatun tarafından, ölen oğlu Şehzade Mehmed için 1787 yılında yaptırılmıştır. Zeyrek Camii olarak da anılan cami barok üslupta inşa edilmiştir. Yapı malzemesi olarak kesme taş ve tuğla kullanılmıştır. Son cemaat yeri 5 sütunludur. Camiye bir merdiv

Grand Konak Hotel

Fatih / İstanbul
Kapalıçarşı otele 3 km. uzaklıktadır. En yakın havalimanı olan İstanbul Havaalanı 39 km. mesafededir ve tesis ücretli bir havaalanı servisi sunmaktadır.

My Boutique Hotel

Eminönü / Fatih / İstanbul
Otelimiz tarihi yarımadada Eminönü'nde yer almaktadır. Metro ve otobüs duraklarına 5 dakika yürüme mesafesinde, Taksime 2 durak uzaklıktadır. Kadıköy, Üsküdar ve Adalar iskelelerine de yürüme mesafesindedir. Terasımız Haliç ve Boğaz manzaralıdır.

Rodion Hotel

Fatih / İstanbul
Rodion Hotel İstanbul, İstanbul'un Fatih semtinde bulunmaktadır. Odalarda; W,-Fi, TV, klima mevcuttur.

İstanbul Cibali Hotel

Unkapanı / Fatih,İstanbul
Bir otelden fazlası... Her odasında tuvalet – banyo – televizyon bulunan ve Wi-fi hizmeti olan, yöresel lezzetler sunan lavanta kokulu köy evi butik otelimiz. Sultanahmet yakınlarında, lavanta kokularıyla dolu otelimiz dört mevsim misafirlerini bekliyor.

Vefa Hotel & Suites

Vefa / Fatih / İstanbul
Tesisimiz Fatih Vefa'da bulunmaktadır. Odalarda; Wi- Fi, ısıtma, klima,kettle, gardrop, mutfak, banyo, saç kurutma makinesi, mevcuttur.

Marpalace Hotel

Eminönü / Fatih / İstanbul
Otelimiz tarihi yerleri,metroya yakın,merkezi konumda bulunmaktadır. İstanbul'un her yerine ulaşım kolaydır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Şebsafa Hatun Cami (Zeyrek Cami) Hakkında

Şebsafa Hatun Cami (Zeyrek Cami) Otelleri Eminönü ilçesinde, Zeyrek`te, Atatürk Bulvarı`ndadır. Sultan I. Abdülhamid`in eşlerinden Fatma Şebsafa Hatun tarafından, ölen oğlu Şehzade Mehmed için 1787 yılında yaptırılmıştır. Zeyrek Camii olarak da anılan cami barok üslupta inşa edilmiştir. Yapı malzemesi olarak kesme taş ve tuğla kullanılmıştır. Son cemaat yeri 5 sütunludur. Camiye bir merdivenle çıkılır. Sağdaki tek şerefeli minaresi kesme taştandır. Büyük kubbenin eteğinde 16 pencere vardır. Büyük kubbeyi köşelerde 4 kubbecik destekler. Caminin kapısındaki kitabede yer alan şiir Şeyhülislam 5. Yahya Tevfik`indir. Banisi Şebsafa Hatun`un mezarı caminin haziresindedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır