Rezan Has Müzesi Otelleri

En uygun Rezan Has Müzesi otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Rezan Has Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Rezan Has Haliç Kültürleri Müzesi’nin içinde yer alan ve tarihi 11. yüzyıla kadar giden bu sarnıç, bulunduğu bölgenin su ihtiyacını karşılamak amacı ile kurulmuştur. Tamamen Bizans mimarisine sahip olan bu sarnıç; 24 kubbe ve 48 sütundan oluşmaktadır. 1944 yılında Arkeoloji Müzesi tarafından yapılan kazılarla ortaya çıktığını bilinmektedir. Cumhuriyet

Camellia Otel

Balat / Fatih / İstanbul
Camellia Otel İstanbul Balat semtindedir. Camellia Otel toplam 20 odasıyla hizmet vermektedir.

İstanbul Cibali Hotel

Unkapanı / Fatih,İstanbul
Bir otelden fazlası... Her odasında tuvalet – banyo – televizyon bulunan ve Wi-fi hizmeti olan, yöresel lezzetler sunan lavanta kokulu köy evi butik otelimiz. Sultanahmet yakınlarında, lavanta kokularıyla dolu otelimiz dört mevsim misafirlerini bekliyor.

İstanbul Budget Hotel

Eminönü / Fatih / İstanbul
İstanbul'da en çok satan tesislerimizden biri! İstanbul'un Fatih ilçesinde, Süleymaniye Camii'ne 600 metre mesafede yer alan deniz manzaralı Roma Hotel, güneşlenme terasıyla hizmet vermektedir. Tüm odalarda düz ekran uydu TV bulunmaktadır.

Diyar Hotel

Eminönü / Fatih / İstanbul
Diyar Hotel, 2004 yılından bu yana prestijli bir şekilde yerli ve yabancı misafirlerine konaklama hizmeti sunan bir kuruluştur. İstanbul Sultanahmet bölgesinde 300 odamız ile hizmet vermekteyiz.

Rodion Hotel

Fatih / İstanbul
Rodion Hotel İstanbul, İstanbul'un Fatih semtinde bulunmaktadır. Odalarda; W,-Fi, TV, klima mevcuttur.

My Boutique Hotel

Eminönü / Fatih / İstanbul
Otelimiz tarihi yarımadada Eminönü'nde yer almaktadır. Metro ve otobüs duraklarına 5 dakika yürüme mesafesinde, Taksime 2 durak uzaklıktadır. Kadıköy, Üsküdar ve Adalar iskelelerine de yürüme mesafesindedir. Terasımız Haliç ve Boğaz manzaralıdır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Rezan Has Müzesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Rezan Has Müzesi Hakkında

Rezan Has Müzesi Otelleri Rezan Has Haliç Kültürleri Müzesi’nin içinde yer alan ve tarihi 11. yüzyıla kadar giden bu sarnıç, bulunduğu bölgenin su ihtiyacını karşılamak amacı ile kurulmuştur. Tamamen Bizans mimarisine sahip olan bu sarnıç; 24 kubbe ve 48 sütundan oluşmaktadır. 1944 yılında Arkeoloji Müzesi tarafından yapılan kazılarla ortaya çıktığını bilinmektedir. Cumhuriyet dönemi öncesinde yani harp dönemlerinde fabrikanın çalışanlarının burayı sığınak olarak kullandığı tahmin edilmektedir. Sarnıç yiyeceklerin de saklanıldığı bir depo olarak da hizmet vererek dönemin olaylarına şahitlik etmiştir. İstanbul’un fethi sonrası 17. yüzyılda, Osmanlı İmparatorluğu zamanında hamam olarak kullanılan bu sarnıç bu döneme de tanıklık etmiştir. Sarnıcın hamam olarak kullanılan tarafı yapılan kazı çalışmaları sonucu bulunmuştur.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır