Piri Reis Çeşmesi Otelleri

En uygun Piri Reis Çeşmesi otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Piri Reis Çeşmesi Otelleri

Genel Bilgi

Piri Reis Çeşmesinin ne zaman yapıldığı bilinmemektedir. Ancak Piri Reis’in Kitab-ı Bahriye isimli eserinde deniz kenarında bulunan bu çeşmeden, Osmanlı donanmasının su ikmalinin yapıldığı yazılmıştır. Çeşmenin yanındaki kitabe de bu bilgiyi doğrulamaktadır. Ayrıca çeşmenin yanındaki Piri Reis’in çizdiği haritasının örneği ve gemilerin bu çeşmeden nas

Kolin Hotel

Kordon Boyu / Merkez‎ / Çanakkale
tanbul,İzmir ve Bursa’ya takribi 320 km mesafede olmasının yanı sıra havayolu ulaşımları ile de ulaşım sorunu bulunmayn KOLİN Hotel,gerek bulunduğu lokasyon,gerekse sunmuş olduğu VIP hizmet anlayışının yanı sıra modern ve göz yormayan dekorasyonu ile

Dört Mevsim Suit Otel

Merkez‎ / Çanakkale
Antik Truva ve Gelibolu'ya ev sahipliği yapmış Çanakkale'de bulunan ve eşsiz panaromik boğaz manzarasına sahip olan Dört Mevsim Suit Otel, Çanakkale yöresinde gezeceğiniz yerlerin büyüsünü sizlere ilk andan itibaren yaşatacaktır.

Hotel Zileli

Merkez‎ / Çanakkale
Çanakkale merkezde bulunan Hotel Zileli, avantajlı konumu, deneyimli personeli ve kaliteli hizmet anlayışı ile misafirlerine, ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri konforlu bir konaklama imkanı sunuyor. Tesiste 1+1 den oluşan toplam 108 oda mevcut.

A Suit Residence

Merkez‎ / Çanakkale
A suit Residence toplam 6 adet 1+1 daireden oluşmaktadır. İki dairemiz amerikan mutfaklı, diğer dairelerimiz ise kapalı mutfak şeklindedir. Bütün dairelerimiz balkonlu olup konforunuz için her detay düşünülmüştür.

Sarıçay Otel

Merkez‎ / Çanakkale
Sarıçay Rhodius Otel 2011 yılı Haziran ayında hizmetinize sunulmuştur. Sarıçay kenarındaki ilk otel olma özelliğine sahiptir.

MD Barbaros Hotel

Merkez‎ / Çanakkale
MD Barbaros Hotel, odalarına giriş, saat 14:00'ten itibaren başlar. Odalardan çıkış saati ise en geç 12:00'dir. Evcil hayvan kabul edilmiyor. Tesiste hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlıdır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Piri Reis Çeşmesi Hakkında

Piri Reis Çeşmesi Otelleri Piri Reis Çeşmesinin ne zaman yapıldığı bilinmemektedir. Ancak Piri Reis’in Kitab-ı Bahriye isimli eserinde deniz kenarında bulunan bu çeşmeden, Osmanlı donanmasının su ikmalinin yapıldığı yazılmıştır. Çeşmenin yanındaki kitabe de bu bilgiyi doğrulamaktadır. Ayrıca çeşmenin yanındaki Piri Reis’in çizdiği haritasının örneği ve gemilerin bu çeşmeden nasıl su aldıkları resmedilmiştir. Dikdörtgen planlı olan çeşmenin içerisinde sivri kemerli ayna taşı ve önünde de yalak taşı bulunmaktadır. Uzun süre harap durumda olan bu çeşme 1993 yılında onarılmış ve kullanılmaya başlanmıştır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır