Pazar Hamamı Otelleri

En uygun Pazar Hamamı otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Pazar Hamamı Otelleri

Genel Bilgi

Gaziantep Kalealtı semtinde bulunan Pazar Hamamının ne zaman yapıldığı ile ilgili herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır günümüzde. Evliya Çelebi Seyahatnamesinde bu hamamdan söz etmesinden dolayı buna dayanılarak hamamın XVII. Yüzyıldan önce yapılmış olması kuvvetle muhtemeldir. Hamam düzgün kesme taştan haç planlı olarak yapılmıştır. Soyunmalık, soğuk

Asude Konak

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Osmanlı döneminde yapılmış bir konağın, restore edilmesi ve yeniden bir fonksiyon kazandırılması ile hizmet vermeye başlayan Asude Konak, Gaziantep şehir merkezinde hizmet veriyor. Tesiste 5 oda mevcut.

Butik Hantep Konağı

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Osmanlı döneminde yapılmış bir konağın yeniden restore edilmesi ve yeniden bir fonksiyon kazandırılması ile hizmet vermeye başlayan BUTİK HANTEP KONAĞI, Gaziantep şehir merkezinde hizmet veriyor

Rahmi Bey Konağı Otel

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Gaziantep'in merkezinde yer alan Rahmi Bey Konağı Hotel, 1755 yılından kalma yenilenmiş Osmanlı tarzı taş konakta hizmet vermektedir. Otelde mağara bar, geleneksel avlu ve tarihi sarnıç vardır. Tesisin tüm alanlarında ücretsiz WiFi erişimi mevcuttur.

Anadolu Evleri

Merkez / Şahinbey / Gaziantep
Anadolu Evleri, misafirlerine modern dizayn edilmiş odalarında konforlu bir konaklama imkanı sunuyor.

Ali Bey Konağı

Şahinbey / Gaziantep
Odaların tümünde; minibar, banyo, klima, kablosuz internet, kasa, televizyon, WC, buklet banyo ürünleri ve saç kurutma makinesi bulunuyor. Tesiste; lobi, otopark, resepsiyon hizmeti, kablosuz internet gibi olanaklar da mevcut.

Şirvani Konağı Butik Otel

Şahinbey Merkez / Şahinbey / Gaziantep
1950’li yıllarda yapılmış ve Gaziantep taş işçiliğinin önemli mimari eserlerinden olan Şirvani Konağı Butik Otel toplam 6 odadan oluşmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Pazar Hamamı Hakkında

Pazar Hamamı Otelleri Gaziantep Kalealtı semtinde bulunan Pazar Hamamının ne zaman yapıldığı ile ilgili herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır günümüzde. Evliya Çelebi Seyahatnamesinde bu hamamdan söz etmesinden dolayı buna dayanılarak hamamın XVII. Yüzyıldan önce yapılmış olması kuvvetle muhtemeldir. Hamam düzgün kesme taştan haç planlı olarak yapılmıştır. Soyunmalık, soğukluk ve sıcaklık bölümlerinden meydana gelmiştir. Bölümlerin üzeri kubbelerle örtülüdür. Değişik zamanlarda yapılan onarımlar sonunda özelliğini büyük ölçüde yitirmiştir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır