Meryem Ana Kilisesi ve Patrikhane Otelleri

En uygun Meryem Ana Kilisesi ve Patrikhane otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Meryem Ana Kilisesi ve Patrikhane Otelleri

Genel Bilgi

Meryem Ana Kilisesi ve Patrikhane,1860 yılında Patrik Antuan Semheri tarafından yaptırılmıştır. 21 sütun üzerine oturur. Patriğe ait bölüm ve vaaz kürsüsü ahşap el işçiliği ile bezenmiş olup, son derece gösterişli bir biçimde süslenmiştir. Kilisenin koro balkonu akustik yönünden çok iyi bir uygulamadır. Patrikhane bölümü, 1895 yılında Antakya Patriğiİ

Tarihi Selçuklu Konağı

Merkez / Mardin
Mardin konut mimarisinin önemli özelliklerini taşıyan bu eser dönemsel tüm özellikleri bünyesinde barındıran muhteşem bir konaktır. Topografyasından dolayı 3.

Kaya Ninova Hotel

Merkez / Mardin
Mardin'de yer alan KAYA NİNOVA HOTEL, bahçeli ve teraslı konaklama birimleri sunmaktadır. Tüm odalarda düz ekran uydu TV ve özel banyo bulunmaktadır. Tesiste 24 saat açık resepsiyon, havaalanı transferleri, oda servisi ve ücretsiz Wi-Fi sunulmaktadır.

Artuklu Kervansarayı

Merkez / Mardin
Otelimiz medeniyetlerin beşiği Mezopotamya’ya hakim Mardin’e uzun süre hükmetmiş Artuklulardan kalma bir konukseverlik anıtıdır. Kervansaraylar uzun ve yorucu yolculuklara çıkan kervanlara rahat ve güvenli geceleme imkanı sağlardı.

Zinciriye Otel

Merkez / Mardin
M.Ö. 4000 yılına uzanan bir tarihe sahip Mardin Kalesi içinde kurulu Zinciriye Hotel, tarihi Şehidiye Camii'ne ve Mardin Ulu Camii'ne çok yakın bir konumdadır.

Maristan Tarihi Konak

Merkez / Mardin
Maristan Tarihi Konak 700 yillik tarihî ve essiz mimarisiyle konseptine uygun bir sekilde restore edilmistir. Mezopotamya ovasi manzarali 3 tane terasi ve genis avlusu bulunmaktadir.

Maridin Otel

Merkez / Mardin
Mardin’in eski bir Ermeni mahallesinde yer alan konak tipik Mardin evleri mimarisine uygun olarak güneye bakacak şekilde teraslamalı bir sistemle inşa edilmiştir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Meryem Ana Kilisesi ve Patrikhane Hakkında

Meryem Ana Kilisesi ve Patrikhane Otelleri Meryem Ana Kilisesi ve Patrikhane,1860 yılında Patrik Antuan Semheri tarafından yaptırılmıştır. 21 sütun üzerine oturur. Patriğe ait bölüm ve vaaz kürsüsü ahşap el işçiliği ile bezenmiş olup, son derece gösterişli bir biçimde süslenmiştir. Kilisenin koro balkonu akustik yönünden çok iyi bir uygulamadır. Patrikhane bölümü, 1895 yılında Antakya Patriğiİgnatios Benham Banni tarafından inşa ettirilmiştir. 1988 yılında Kültür Bakanlığı'na devredilen Patrikhane, restore edilerek 1995 yılından itibaren müze olarak kullanılmaya başlanmıştır. Eski Patrikhane binasının bir kısmı, 1914-1915 yıllarında yapılan genişletme çalışmalarında yıkılmıştır.Günümüzde halen Mardin Müzesi olarak hizmet vermektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır