Merkez Yahudi Havrası Otelleri

En uygun Merkez Yahudi Havrası otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Merkez Yahudi Havrası Otelleri

Genel Bilgi

Bu tarihi yapı 1492 yılında İspanya ve portekizden kaçan birçok Yahudi'nin Osmanlı Devleti'ne sığındı dönemde Edirne'de birçok sinegog yapılmaya başlanmıştır ve bunların sayısı o dönemde 13 e ulaşmıştır.1903 yılında yaşanan büyük yangınla bu sinegogların tamamı tahrip olur bunun üzerine şehirdeki Yahudi'ler toplanarak dönemin Padişahı Sultan II.Abdülh

Antik Hotel

Merkez / Edirne
Edirne şehir merkezine yakın konumda hem iş seyahatleri hem de turistik geziler için alternatif sunan Antik Hotel, misafirlerine keyifli bir konaklama deneyimi yaşatıyor.

Mihran Hanim Konagi

Merkez / Edirne
Tescilli sivil mimarinin özgün eserlerinden Mihran Hanim Konagi, kültürel koruma uygulamalarinin önemli örneklerinden biri olarak, geçmisin degerlerini gelecege tasimaktadir.

White Blue Hotels

Merkez / Edirne
White Blue Hotels; 18 standart oda ve 3 family odası ile hizmet vermektedir. Odalarda 7/24 sıcak su, ücretsiz Wi-Fi, LCD ekran TV, klima bulunmaktadır. Açık büfe kahvaltı menüsü ile misafirlerine ev sıcaklığı ve ev konforu hissettirmektedir.

Kaleroom Otel

Merkez / Edirne
Edirne'nin tam merkezi Kaleiçi bölgesinde yer alan konaklama tesisimiz 2020 yılı Ağustos ayında hizmete girmiştir.

Limon Hostel

Merkez / Edirne
Edirne’nin merkezinde misafirlerini ağırlayan Limon Hostel, samimi bir atmosfer sunuyor. Konforlu bir konaklama deneyimi vadeden tesis, Edirne’de gezilecek yerlere yürüme mesafesinde yer alıyor.

Hotel Altunhan

Merkez / Edirne
2007 yılında Volkan Turizm bünyesi altında hizmete açılan Hotel Altunhan, 2007 yılından bu yana sürekli kendini yenileyen bir anlayışla siz değerli misafirlerine 30 odası ile oda kahvaltı konseptinde hizmet vermektedir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Merkez Yahudi Havrası Hakkında

Merkez Yahudi Havrası Otelleri Bu tarihi yapı 1492 yılında İspanya ve portekizden kaçan birçok Yahudi'nin Osmanlı Devleti'ne sığındı dönemde Edirne'de birçok sinegog yapılmaya başlanmıştır ve bunların sayısı o dönemde 13 e ulaşmıştır.1903 yılında yaşanan büyük yangınla bu sinegogların tamamı tahrip olur bunun üzerine şehirdeki Yahudi'ler toplanarak dönemin Padişahı Sultan II.Abdülhamid Han'a başvururlar. Sultan Abdülhamid Han da tüm küçük sinagogların yerini alacak şekilde büyük havra yapıması için 1906 yılında ferman vermiştir. Bu fermanın sonucu olarak 1906-1907 yılları arasında inşa edilmiştir ve adı da Büyük Sinagog olarak belirlenmiştir.Yahudi'lerin nufüsunun azalmasıyla birlikte kullanılmayan havra daha sonra çeşitli yıpranmalara uğramış ve şuan tekrar restarasyon çalışmalarına başlanmıştır.Merkezde bulunan bu yapı görülmesi gereken yerlerden biridir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır