Maçka Otelleri

Maçka otelleri, en uygun Maçka otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Maçka Otelleri

Genel Bilgi

Trabzon'u Erzurum ve Erzincan'da yaşayan insanlara bağlayan bir yayla-köprüsü konumundaki Maçka, 2500 yıllık bir tarihe sahip. Şehir merkezine 30 km. mesafede bulunan, Trabzon'un en güzel ve en turistik ilçelerinde biri olarak gösterilen Maçka, otellerinde de ziyaretçilerine konforlu ve lüks konaklama seçenekleri sunuyor. Maçka'da gezilecek en ünlü t

Hotel Büyük Sümela

Merkez / Maçka / Trabzon
Trabzon şehir merkezi ve Havalimanına 30 km'den az bir mesafede yer alan 4 yıldızlı Hotel Büyük Sümela'da kapalı bir yüzme havuzu, açık hava terası ve ücretsiz Wi-Fi bulunmaktadır.

Iskalita Otel

Maçka / Trabzon
İskalita Otel, Trabzon'dan 1 saatten daha kısa sürede ulaşabileceğiniz yolun tamamen asfalt olduğu bir yerdedir.

Hamsiköy Taş Otel

Maçka / Trabzon
Otelimiz Hamsiköy merkez'de bulunmaktadır.Bütün odaları dahil köy manzarasına hakimdir.Otelimiz Zigana Dağı, Tabiat Parkına yakınlığı ve Maçka Sümela Manastırı'na yakınlığıyla merkezi konumdadır.

Hamsiköy Butik Otel & Cafe - Restoran

Merkez / Maçka / Trabzon
Konuklar otel bünyesindeki restoranın tadını çıkarabilirler. Odalarda uydu kanallarını gösteren düz ekran TV bulunmaktadır. Odada bir su ısıtıcısı bulacaksınız. Odalarda küvetli özel banyo vardır.

Kayalar Pansi̇yon

Merkez / Maçka / Trabzon
Kayalar Pansiyon 1300 rakımda olup, çepeçevre ladin ağaçlarıyla kaplı bir doğa harikasıdır. Ulaşım kolaylığı ve mükemmel doğası ile Karadeniz'in en gözde milli parkıdır.

Altındere Kır Evleri

Maçka / Trabzon
Tesisimiz bu yıl itibariyle faaliyete geçmiştir. 3 ayrı evden oluşmaktadır. Wi- Fi, Led Tv, 24 saat sıcak su, mutfak gereçleri, mini buzdolabı, kettle, ocak bulunmaktadır. Bir dairemiz balkonludur. Odalarımız geniş ve ferahtır. Bahçemiz bulunmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Maçka Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Maçka Hakkında

Maçka Otelleri

Trabzon'u Erzurum ve Erzincan'da yaşayan insanlara bağlayan bir yayla-köprüsü konumundaki Maçka, 2500 yıllık bir tarihe sahip. Şehir merkezine 30 km. mesafede bulunan, Trabzon'un en güzel ve en turistik ilçelerinde biri olarak gösterilen Maçka, otellerinde de ziyaretçilerine konforlu ve lüks konaklama seçenekleri sunuyor.

Maçka'da gezilecek en ünlü tarihi yer "Meryem Ana Manastırı" olarak da bilinen Sümela Manastırı'dır. İlk inşası 4. yy.'da gerçekleştirilen manastırda su kemeri, mahzen, bağımsız odacıklar, erzak depoları gibi alanlar bulunuyor. "Altındere Milli Parkı" adı ile koruma altına alınan manastır, yemyeşil bir ormanlığın çevrelediği ve kayalara kazınmış gibi duran heybetli görüntüsüyle görsel bir şölen yaşatıyor ziyaretçilerine. Sarp kayalıkların ve yemyeşil ormanlık alanın dibinde keşfedilmeyi bekleyen Vazelon Manastırı da Maçka'ya gittiğinizde görmeden dönmemeniz gereken bir diğer tarihi değer. Maçka otelinizden çıkıp günübirlik turlarla da gezme imkanını bulabileceğiniz Vazelon Manastırı'nın fresklerine hayran kalacaksınız. 8. yy.'ın ortalarında kurulan Kuştul Manastırı ise kayalıkların üzerindeki tüm vadiye hakim konumuyla oldukça ihtişamlı. Günümüze gelen tarihi yapılar sadece manastırın temelleri olsa da yerli ve yabancı turistler için oldukça turistik bir değere ve enfes bir manzaraya sahip.

Maçka'da yemek denildiğinde "kolof" denilen peynir ve çayır lahanası çorbası yörede oldukça meşhur. Bu geleneksel lezzetler, otelz.com ile rezervasyon yaptırıp konakladığınız otelinizde de mutlaka ikram edilecektir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır