Lületaşı Müzesi Otelleri

En uygun Lületaşı Müzesi otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Lületaşı Müzesi Otelleri

Genel Bilgi

Lületaşı ve benzer minerallere, Yunanistan' daki bazı adalar, Çek Cumhuriyetindeki Moravya bölgesi, Fransa, İspanya, Fas ve ABD' de rastlanmaktadır. Ticari olarak işlenebilir Lületaşı yataklarının nerede ise tamamı Türkiye' nin Eskişehir İli' nde bulunur. Lületaşı dünya üzerinde çıkarıldığı tek bölge olması nedeniyle, Eskişehir’in simgesi haline gelmi

Arasta Konak Boutique Hotel

Merkez / Odunpazari / Eskisehir
rasta Konak Boutique Hotel, sehrin görülmesi gereken noktalarindan Kursunlu Külliyesi, Lületasi Müzesi, Atlihan Çarsisi, Çagdas Cam Sanatlari Müzesi, Balmumu Heykeller Müzesi, Modern Müze, Eti Arkeoloji Müzesi ve daha birçok kültür merkezine yürüme mes

La Vie Konak Otel

Merkez / Odunpazari / Eskisehir
Tam bir kültür sehri olan Eskisehir'de; Porsuk çayi ve Adalar bölgesine 20 dk'lik yürüme mesafesinde bulunan La Vie Konak Hotel; sik tasarimiyla misafirlerine konforlu bir konaklama imkani sunuyor.

Arslanlı Konak Otel

Merkez / Odunpazari / Eskişehir
Odunpazarı bölgesinin kalbinde yer alan Arslanlı Konak Hotel; kapalı yüzme havuzu(sezonluk açık) , sauna, hamam ve bodrum katında bir fitness merkezi sunmaktadır. Otel, Eskişehir'in tarihi Odunpazarı'nın merkezindedir.

Paşa Konağı Hotel

Odunpazari / Eskişehir
Klasik Osmanlı mimari tarzını yansıtan Kurşunlu Külliyesi otele sadece 100 metre mesafededir. Burada bir cami ve Lületaşı Müzesi de bulunmaktadır. Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'ne otelden yürüyerek 5 dakikada ulaşabilirsiniz.

Omm Inn

Odunpazari / Eskişehir
skişehir’in Unesco Dünya Kültür Mirasları Geçici Listesi’nde yer alan tarihi Odunpazarı bölgesinde bulunan OMM INN, Osmanlı sivil mimarisini yansıtan geleneksel Odunpazarı evlerine getirdiği çağdaş yorumla yalın ve konforlu bir konaklama deneyimi sunuy

Abacı Konak Otel

Odunpazari / Eskişehir
Eskişehir, Odunpazarı'nda bulunan Abacı Konak Otel, 1923 yılında aslına uygun olarak Bağdadi mimari tekniği ile yeniden hayata geçirilmiş 11 adet konak ile misafirlerine hizmet veriyor.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Lületaşı Müzesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Lületaşı Müzesi Hakkında

Lületaşı Müzesi Otelleri Lületaşı ve benzer minerallere, Yunanistan' daki bazı adalar, Çek Cumhuriyetindeki Moravya bölgesi, Fransa, İspanya, Fas ve ABD' de rastlanmaktadır. Ticari olarak işlenebilir Lületaşı yataklarının nerede ise tamamı Türkiye' nin Eskişehir İli' nde bulunur. Lületaşı dünya üzerinde çıkarıldığı tek bölge olması nedeniyle, Eskişehir’in simgesi haline gelmiş bir madendir. Lületaşı “Eskişehir Taşı” adıla da anılır. “ Deniz Köpüğü”, “Meerschaum”, Magnesite, ve “Sepiolite” ise bu madenin bilinen diğer adlarıdır. Eskişehir ilinin batısında, kuzeydoğusunda ve güneydoğusunda bulunan, sahalarda, yüzeyle 300 metreyi aşan derinlikler arasında, içinde dağınık yumrular halinde lületaşı bulunan başkalaşım katmanlarına rastlanır. Taşı elde edebilmek yüzeyden itibaren dik inen kuyular kazılır ve büyük ölçüde insan gücünden ve uzun yıllar sonucunda kazanılmış kişisel tecrübelerden ve sezgilerden yararlanılır. Lületaşı yeraltında ıslak halde bulunur. Doğrudan veya işlendikten sonra kurutulan lületaşı, kaybettiği nem oranında hafifler ve önemli bir direnç kazanır. Çok hafif ve gözenekli olan lületaşı kurutulduktan sonra tekrar neme veya herhangi bir gaza maruz kalırsa bu nemi veya gazı büyük ölçüde emer, tekrar kururken de bu nemin veya gazın içindeki artıkları bünyesinde tutar. Bu temel özelliği dolayısıyla çok uygun bir pipo malzemesi, aynı zamanda pek çok sanayi dalında iyi bir emici, filtre, yalıtım ve dolgu malzemesidir. Yaklaşık 300 yıldır büyük ölçüde dünyanın en kıymetli pipolarının yapımında kullanılan lületaşı, ilerleyen teknolojiye paralel olarak sanayide de vazgeçilmez bir yardımcı madde haline gelmiştir. Türkiye' nin ilk lületaşı müzesi olan mekan Odunpazarı' ndaki Kurşunlu Cami ve Külliyesi içinde yer alıyor. Girişin ücretsiz olduğu müzede lületaşından yapılan aksesuarlarıve objeleri yerinde inceleyebilirsiniz.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır