Kurşunlu Şelalesi Tabiat Milli Parkı Otelleri

Bu yerdeki 1 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Kurşunlu Şelalesi Tabiat Milli Parkı Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

Antalya-Isparta karayolunun 24. km'nden sola dönülerek 7 km devam edildiğinde ulaşılan bir şelaledir. Kurşunlu Şelalesi'ne su 18 metre yükseklikten dökülmekte ve küçük şelaleciklerle 7 adet küçük gölet birbirine bağlanmaktadır. Kurşunlu Şelalesi 2 kilometrelik bir kanyonun içinde kalmaktadır. Sağlıklı orman dokusu ve zengin bitki topluluğu örneklerini

Asteria Kremlin Palace

Aksu / Antalya /
Asteria Hotels Kremlin Palace, size muhteşem atmosferi hissetme ve Rus Çarlarının evini keşfetme şansı vermek için Moskova'daki Kremlin Sarayı'ndan ilham alınarak inşa edilmiştir.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Seyahat Noktaları

Kurşunlu Şelalesi Tabiat Milli Parkı Hakkında

Antalya-Isparta karayolunun 24. km'nden sola dönülerek 7 km devam edildiğinde ulaşılan bir şelaledir. Kurşunlu Şelalesi'ne su 18 metre yükseklikten dökülmekte ve küçük şelaleciklerle 7 adet küçük gölet birbirine bağlanmaktadır. Kurşunlu Şelalesi 2 kilometrelik bir kanyonun içinde kalmaktadır. Sağlıklı orman dokusu ve zengin bitki topluluğu örneklerinin ilgi çekici su ve kaya formlarıyla bütünleştiği eşsiz bir doğal peyzaj özelliğine ve önemli özelliğini meydana getiren Kurşunlu Şelalesi'ne sahip olması nedeniyle 394 hektarlık bölümü 1991 yılında Tabiat Parkı olarak ayrılmıştır. 1991 yılında emekli Cumhurbaşkanı Kenan Evren’ in teşvikleriyle milli parklar arasına girmiştir. Şelale çok yönlü olmakla beraber, bitki tüneli ve 200 yıllık su değirmeni, Antalya' da görülmeden geçilmemesi gereken yerler arasına Kurşunlu Şelalesi‘ ni de katıyor.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır