Kurşunlu Cami ve Külliyesi Otelleri

Kurşunlu Cami ve Külliyesi otelleri, en uygun Kurşunlu Cami ve Külliyesi otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Kurşunlu Cami ve Külliyesi Otelleri

Genel Bilgi

Eskişehir içinde yer alan en önemli tarihi yapılardan olan Kurşunlu Camii ve Külliyesi Osmanlı vezirlerinden Çoban Mustafa Paşa tarafından 1517 -1525 yılları arasında inşaa ettirilmiştir. Kurşunlu Külliyesi 7 adet bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler; İmaret, Aşevi, Kervansaray, Şadırvan, Cami, Sıbyan Mektebi, Medrese (Hanikah) ve Tabhane' dir. Bugünler

Arasta Konak Boutique Hotel

Merkez / Odunpazari / Eskisehir
rasta Konak Boutique Hotel, sehrin görülmesi gereken noktalarindan Kursunlu Külliyesi, Lületasi Müzesi, Atlihan Çarsisi, Çagdas Cam Sanatlari Müzesi, Balmumu Heykeller Müzesi, Modern Müze, Eti Arkeoloji Müzesi ve daha birçok kültür merkezine yürüme mes

La Vie Konak Otel

Merkez / Odunpazari / Eskisehir
Tam bir kültür sehri olan Eskisehir'de; Porsuk çayi ve Adalar bölgesine 20 dk'lik yürüme mesafesinde bulunan La Vie Konak Hotel; sik tasarimiyla misafirlerine konforlu bir konaklama imkani sunuyor.

Arslanlı Konak Otel

Merkez / Odunpazari / Eskişehir
Odunpazarı bölgesinin kalbinde yer alan Arslanlı Konak Hotel; kapalı yüzme havuzu(sezonluk açık) , sauna, hamam ve bodrum katında bir fitness merkezi sunmaktadır. Otel, Eskişehir'in tarihi Odunpazarı'nın merkezindedir.

Paşa Konağı Hotel

Odunpazari / Eskişehir
Klasik Osmanlı mimari tarzını yansıtan Kurşunlu Külliyesi otele sadece 100 metre mesafededir. Burada bir cami ve Lületaşı Müzesi de bulunmaktadır. Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'ne otelden yürüyerek 5 dakikada ulaşabilirsiniz.

Omm Inn

Odunpazari / Eskişehir
skişehir’in Unesco Dünya Kültür Mirasları Geçici Listesi’nde yer alan tarihi Odunpazarı bölgesinde bulunan OMM INN, Osmanlı sivil mimarisini yansıtan geleneksel Odunpazarı evlerine getirdiği çağdaş yorumla yalın ve konforlu bir konaklama deneyimi sunuy

Abacı Konak Otel

Odunpazari / Eskişehir
Eskişehir, Odunpazarı'nda bulunan Abacı Konak Otel, 1923 yılında aslına uygun olarak Bağdadi mimari tekniği ile yeniden hayata geçirilmiş 11 adet konak ile misafirlerine hizmet veriyor.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Kurşunlu Cami ve Külliyesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Kurşunlu Cami ve Külliyesi Hakkında

Kurşunlu Cami ve Külliyesi Otelleri Eskişehir içinde yer alan en önemli tarihi yapılardan olan Kurşunlu Camii ve Külliyesi Osmanlı vezirlerinden Çoban Mustafa Paşa tarafından 1517 -1525 yılları arasında inşaa ettirilmiştir. Kurşunlu Külliyesi 7 adet bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler; İmaret, Aşevi, Kervansaray, Şadırvan, Cami, Sıbyan Mektebi, Medrese (Hanikah) ve Tabhane' dir. Bugünlerde ise Kurşunlu Camii ve Külliyesi içindeki bölümler biçok amaç için kullanılıyor. Tabhane olarak bilinen bölümde yer alan Eskişehir Sanatları Çarşısı ‘nda başta lületaşı olmak üzere hat, ebru, tezhib, kilim halı dokumacılığı ve gümüş işlemeciliği gibi el sanatları yapılıyor ve satılıyor.Çarşı içerisindeki sanatçılardan izin alarak minik atölyelerin içine girebilirsiniz. Eskişehir Sanatları Çarşısı’nın karşısında Lületaşı Müzesi bulunuyor. Müze girişi ücretsiz. Bunların dışında Kurşunlu Camii ve Külliyesi' nden bulunan minik Nikah Salonları' nda nikah kıyılıyor. Ayrıca Odunpazarı Evlerine bakan külliye girişinin sağında Sıcak Cam Üfleme Atölyesi solunda ise Cam Sanatları Merkezi bulunuyor. Her iki bölümde de üretilen birbirinden güzel cam işlemelerinin satışı yapılıyor. Özellikle Sıcak Cam Üfleme Atölyesi' nde ziyaretçilerin önünde hazırlanıp satışa sunulan ürünler birbirinden güzel... Son zamanların popüler süslerinden olan Cam Narları buradan alabilirsiniz. Pazartesi Hariç Her gün ziyarete açıktır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır