Yardım

Loading...
Sırala

Hole Otel Yıldız Termal

Kozluk Merkez, Kozluk, Batman
Kozluk İlçesi'nin Taşlıdere Köyü yakınlarında, Batman Sason yolu üzerinde yer alan Yıldız Termal kaplıca suyunun sıcak olması nedeniyle bir çok hastalığa iyi gelmektedir. Kadın ve erkekler için ayrı banyoları vardır.

Kozluk

Olağanüstü manzaralara sahip yüksek dağların çevrelediği Kozluk, Batman'ın en büyük ilçesi. Bölgenin coğrafyası bakımından pek çok medeniyete ve tarihi esere sahip olan Kozluk, turistik bir tatil merkezi. Otelz.com aracılığıyla rezervasyon yaptırdığınız Kozluk otellerinde Batman otellerinde olduğu gibi konaklamanın konforu ve ilçenin zengin folklorunu keşfetme imkanıyla dopdolu bir tatil sizi bekliyor!

 Kozluk (Hezo) Kalesi, M.S. 416 yılında Pers Hanedanı için dini bir ibadet yeri olarak inşa edilmiş. Konumu sebebiyle İpek Yolu'nun önemli bir üssü ve ulaşımın kontrol edildiği bir nokta olmuş. Kozluk Kalesi, Kale Mahallesi'nde keşfetmeniz için sizi bekliyor. Batman Çayı'nın kıyısında yer alan Hallan Çemi Höyüğü'nde yapılan arkeolojik kazılar sonunda çıkarılan buluntular turistlerin ilgisini çeken bir yer haline getiriyor burayı. Diyarbakır Arkeoloji Müzesi'ne gittiğinizde Kozluk'tan çıkarılan pek çok eseri görme şansınız var. Bizanslılar tarafından savunma amaçlı kalelerin pek çoğu arasında korunarak günümüze gelmiş Rabat Kalesi, Sasun Kalesi ve Kandil Kalesi de Kozluk'ta gezilecek yerler arasında. Mimari yapılarına hayran kalıp fotoğraf çekmeye doyamayacağınız İslami eserler ise Hızır Bey Camii ve İbrahim Bey Camii.

Batman'ın en güzel ilçelerinden olan Kozluk'ta bulunan otellerde tarihle iç içe, otantik bir tatil yapmanın keyfini otelz.com ile yaşayabilirsiniz.

Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor