Kırkpınar Güreşleri Sahası Otelleri

Kırkpınar Güreşleri Sahası otelleri, en uygun Kırkpınar Güreşleri Sahası otel fiyatları için hiçbir ödeme yapmadan, ücretsiz iptal güvencesi ile rezervasyon yapın, fırsatları kaçırmayın!

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Kırkpınar Güreşleri Sahası Otelleri

Genel Bilgi

Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali, temeli güreş olan ve geçmişi yüzyıllara uzanan geleneksel bir uygulamadır. Kırkpınar Yağlı Güreşleri 14. Yüzyılda Rumeli'de doğup, günümüze kadar uzanan geçmişiyle dünyanın en eski güreş organizasyonudur.Festival resmi törenleri üç günlük bir süreçten oluşur.Festivalin ana unsurlarından olan 'Kırkpınar Ağası'nın Ed

Akyıldız Aparts

Merkez / Edirne
Akyıldız Aparts'ta daireler 2000 yılından bu yana siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir. Toplamda 58 daireden oluşan güler yüzlü kadrosu ile günlük, haftalık, aylık, yıllık konaklama imkanı sunmaktadır.

Taşodalar Otel

Merkez / Edirne
ülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait Taşodalar Oteli hazırlanan restorasyon projelerinin Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’ndan onaylanmasından sonra, ciddi bir tadilat yapılmış ve 2016 yılı başında yenilenmiş yüzü ile hizmete girmiş

Ottoman Palace Hotel Edirne

Merkez / Edirne
Ottoman Palace Hotel Edirne'nin tüm tarihsel dokusunu gözlemlemek için sizlere harika bir olanak sağlar. Selimiye Camii, Edirne ve diğer tarihi yerler en yakın komşularımızdan bir kaçıdır. Ottoman Palace Hotel'de tarihi doya doya yaşayabilirsiniz.

Selimiye Hotel

Merkez / Edirne
Selimiye Hotel, klimalı konaklama birimlerinin tümünde düz ekran TV ve yemek alanı, mini mutfakta ise buzdolabı ve set üstü ocak bulunmaktadır. Odaların özel banyosunda küvet veya duş mevcuttur. Havlular ve nevresimler temin edilmektedir.

Taşhan Hotel Edirne

Merkez / Edirne
Şehir merkezinde yer alan Taşhan Hotel & Cafe Edirne, Mimar Sinan tarafından yapılan ve kültürel mirasına bağlı kalınarak restore edilen 500 yıllık tarihi bir binada hizmet vermektedir. Otel, modern olanaklara sahip otantik odalar sunmaktadır.

MHT Pansiyon

Merkez / Edirne
M.H.T Pansiyon 4 katlı ve 14 odayla hizmet vermektedir. Odanın zemini parke olup, balkon bulunmakta ve lobimiz oldukça geniş ve konforludur sıcak içeceklerimiz mevcuttur. Selimiye Camisi'ne sadece 1 kilometre uzaklıkta ve tam merkezi konumdadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Kırkpınar Güreşleri Sahası Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Kırkpınar Güreşleri Sahası Hakkında

Kırkpınar Güreşleri Sahası Otelleri Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali, temeli güreş olan ve geçmişi yüzyıllara uzanan geleneksel bir uygulamadır. Kırkpınar Yağlı Güreşleri 14. Yüzyılda Rumeli'de doğup, günümüze kadar uzanan geçmişiyle dünyanın en eski güreş organizasyonudur.Festival resmi törenleri üç günlük bir süreçten oluşur.Festivalin ana unsurlarından olan 'Kırkpınar Ağası'nın Edirne Belediye Başkanlığı önünde 40 takım davul zurna ekibiyle karşılanması ilk etkinliktir.Şehir içinde kortej yürüyüşleri, saygı duruşu ve kırkpınar marşı okunmasının ardından, 'Pehlivan Mezarlığı' ziyaret edilir.Gösteriler cuma günü başlar uma günü başlamasının nedeni organizasyonda güreşecek pehlivanlar için mevlüt okutma geleneğinden kaynalanır.Selimiye Camii'nde okunan mevlütten etkinlikler tarihi Sarayiçi mevkiindeki Er Meydanı’nda pehlivanların güreşleri ile devam eder. Pehlivanlık geleneğinin bir uzantısı olarak yağlı güreşler, 'Er Meydanı” denilen alanda yapılır. Pehlivanların saha içinde zeytinyağı ile yağlanmaları ve 'peşrev' denilen yürüme ve selamlama biçimleri de Festivalin önemli ritüellerindendir. Güreşin başlangıcında 'cazgır'lar pehlivanları seyircilere tanıtır. Üçüncü günün sonunda güreşlerde birinci olan başpehlivan Kırkpınar Altın Kemerini kazanır ve festival biter.25 bin izleyici kapasitesiyle Sarayiçi Er Meydanı bugünkü haline getirilmiştir ve tüm güreşler bu alan içesinde yapılır.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır