Kesik Minare Camii Otelleri

En uygun Kesik Minare Camii otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Kesik Minare Camii Otelleri

Genel Bilgi

Aslında MS.V.yüzyılda antik bir tapınak üzerine yapılmış Panaghia kilisesi iken, II.Beyazid’in oğlu Sultan Korkud tarafından camiye çevrilmiş ve yapıya bir minare eklenmiştir. Minarenin ağaç kısmı XIX. yüzyılda çıkan bir yangında yanmış ve o zamandan beri Kesik Minare adı ile anıla gelmiştir. Halen harap bir durumda olan Cami kullanılmamaktadır. Selçu

Maria House

Gençlik / Muratpaşa / Antalya
Maria House 2+1, 6 adet aparttan oluşmaktadır. Oda ve kahvaltı dahil hizmet vermektedir.

Antique House Antalya

Gençlik / Muratpasa / Antalya
Konforlu odalarimizda eviniz rahatliginda konaklama imkani sunmaktayiz. Binamiz 150 yillik antik yapi olup, Banyo WC ortak kullanimdir.

Otel Wood House

Merkez / Antalya
Bir bahçe ve ortak bir salona sahip Wood House'un her odadasında bir gardırop bulunmaktadır. Duş ve ücretsiz banyo malzemeleri içeren özel banyoya sahip Wood House'un odaları ayrıca bahçe manzaralıdır.

Delight Deluxe Hotel

Kaleiçi / Muratpaşa / Antalya
Açık havuz ve havuz manzarası sunan Delight Deluxe Boutique Hotel, Akdeniz Bölgesi'ndeki Antalya'da Kesik Minare'ye 200 metre mesafede yer almaktadır. Otelde sezonluk açık havuz ve şehir manzarası vardır.

Casa Sur

Kaleiçi / Merkez / Antalya
Antalya Kaleiçi’nde, surların hemen yanı başında yer alan ve bir müzeyi andıran botanik bahçesinde, tarihi yeşilin gücü ile bir araya getiren butik otel Casa Sur, ziyaretçilerine muhteşem bir atmosfer sunuyor.

Cicerone Lodge Hotel

Muratpasa / Antalya
Cicerone Lodge Hotel otantik atmosferi ve geleneksel mimarisi ile Antalya'nin kalbi Kaleiçinde bulunmaktadir. Misafirlere konforlu bir konaklamanin yani sira transfer, tur ve restoran hizmeti de sunmaktadir. .

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Kesik Minare Camii Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Kesik Minare Camii Hakkında

Kesik Minare Camii Otelleri Aslında MS.V.yüzyılda antik bir tapınak üzerine yapılmış Panaghia kilisesi iken, II.Beyazid’in oğlu Sultan Korkud tarafından camiye çevrilmiş ve yapıya bir minare eklenmiştir. Minarenin ağaç kısmı XIX. yüzyılda çıkan bir yangında yanmış ve o zamandan beri Kesik Minare adı ile anıla gelmiştir. Halen harap bir durumda olan Cami kullanılmamaktadır. Selçuklular devrinde onarım hatta ilave gördüğü bilinmektedir. Asıl camiye çevrilmesi Şehzade Korkut (1470-1509) zamanında olmuştur. Bu onarımda cepheye yani batı kısmına portal yapılmıştır. Güney kısmına ise portal ile aynı yükseklikte kare planlı minarenin kürsü kısmı ve minaresi ilave edilmiştir. H. 1314 yılında yangın geçiren cami 1974 yılında yeni bir onarım daha görmüştür. "Cumanın Camii" diye de bilinen kesik Minare kilise olarak Meryem Ana’ ya adanmıştır. Antalya Kaleiçi`nde bulunan bu yapıya Üç Kapılar(Hadrian Kapısı)' dan girilip 200 metre gidildikten sonra ulaşılabilir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır