Yardım

Ilgaz Otelleri

En uygun Ilgaz otel fiyatlarını bulun.

Loading...
Sırala

Jura Hotels Ilgaz Mountain Resort

İyi
7.3
Ilgaz, Çankiri
Ilgaz bozulmamış doğası, tertemiz havası ve binlerce yıllık geçmişiyle Anadolu’nun hem yüce bir dağı hem de pek çok medeniyetin harmanlandığı önemli bir kültür coğrafyasıdır.
İyi
7.3

Ilgaz Nolana Mountain Resort

Çok iyi
8.4
Ilgaz, Çankiri
Ilgaz Otel, Türkiye’nin sayılı kayak pistlerinden biri olan Ilgaz dağı eteklerinde kayak federasyonu kontrollü liftleri ve otelimizde bulunan kayak okulu ile deneyimli belgeli hocalar eşliğinde benzersiz bir kış tatili sunuyor.
Çok iyi
8.4

Olgassys Butik Otel

Çok iyi
8.1
Ilgaz, Çankiri
Ilgaz Dağının eteklerinde kayak merkezine yakın bir konumdadır.
Çok iyi
8.1

Korkut Ata Otel

Çok iyi
8.6
Kurşunlu Merkez, Kurşunlu, Çankiri
Korkut Ata Otel, 23 odalı otelimizin temizlik standartlarını en üst seviyede sürdürmek için global bir hizmet firmasından Temizlik Hizmet Eğitim ve Denetimleri almaktayız.
Çok iyi
8.6

Derbent Otel

Ilgaz, Çankiri
Derbent Otel, gözlerden uzak gizli saklı bir yer arıyorsanız, tam size göre bir seçenek olacaktır. İster bir gece ister bir hafta konaklamayı planlayın, Derbent çevresi her türlü ihtiyaca cevap verecek otellerle çevrilidir.

Akbak Otel

Çok iyi
8.0
Ilgaz, Çankırı
Akbak Otel toplam 33 odası ile hizmet vermektedir.
Çok iyi
8.0

Ilgaz

Ilgaz, Çankırı ilinin bir ilçesidir.

Çankırı’nın, kış turizmi cenneti çoğu kış turizm merkezine göre daha az kalabalık ve Ankara’ya yakınlığı sebebiyle kış tatili denince ilk akla gelen yerler arasında.

Özellikle kamp yapmak isteyenlerin ve kış sporlarını sevenlerin kalabalıktan uzak bir tatil için uğrak noktası Ilgaz ziyaretiniz için en uygun otel firmalarını bulmak için Türkiye’nin otel rezervasyon sitesi Otelz.com ile konaklayacağınız yerlerde ön ödemesiz rezervasyon yapabilir,ödemenizi otelde yapma avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Çankırı'da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan Ilgaz'da tatil planınız varsa, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak, en uygun fiyatlar eşliğinde Ilgaz Otelleri'nde konaklayabilirsiniz.

Ilgaz’a Nasıl Gidilir?

Ilgaz’a Kara Yolu İle Ulaşım

Ilgaz’a karayolu ile ulaşmak gayet kolaydır. Çankırı’ya Türkiye’nin her yerinde otobüs seferleri düzenlenmektedir. Firmaların çoğunun ücretsiz servis imkânı ile Ilgaz’a ulaşabilirsiniz. Kendi özel aracınız ya da karayolu ile tercih ettiğiniz vesayet ile Ilgaz'a İstanbul’dan 449 kilometre yaklaşık 5 saat, Ankara’dan 183 kilometre yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Ilgaz’a Hava Yolu İle Ulaşım

Hava yolu ile gitmek isterseniz önünüzde iki farklı seçenek vardır: Ankara-Çankırı ya da Kastamonu-Çankırı arası yolculuğu seçmek. Türkiye’nin hemen her yerinden hem Esenboğa Havalimanı’na hem de Kastamonu Havalimanı’na çeşitli firmaların uçuşları bulunmaktadır. Seçtiğiniz şehirden Çankırı’ya özel araç ya da otobüs seferleri ile Ilgaz’a ulaşabilirsiniz

Ilgaz’da Şehir İçi Ulaşım

Ilgaz’da çok gelişmiş bir şehir içi ulaşım bulunmamaktadır. Minibüs ve taksiler ile şehir içi ulaşımı sağlayabilirsiniz. Ancak kayak merkezine çıkarken araç kiralamanız daha karlı bir seçenek olacaktır.

Ilgaz’a Ne Zaman Gidilir?

Ilgaz kış turizmi için çok önemli bir noktadır. Özellikle kış sporlarını sevenler ve daha sakin, tenha tatili isteyenler için çok uygunudur. Kış tatilinin yanı sıra özellikle bahar aylarında kamp yapmak ve fotoğraf çekek için ideal doğaya sahip olan Ilgaz, harika manzaralarını dört mevsim sunuyor.

Ilgaz’da Gezilecek Yerler

Ilgaz Dağı Kayak Merkezi

Kış mevsiminde, kış sporları sevenlerin tercihleri arasında yer alan Ilgaz Dağı Kayak Merkezi 6 ay kar altındadır. Kayak Merkezinde teleski ve telesiyej bulunmaktadır ayrıca ekipmanınız yoksa hiç sorun değil 120 Türk lirası gibi makul fiyatlara tüm ekipmanları kiralayabilirsiniz. 3 pist bulunan kayak merkezindeki, pistlerin ölçüleri:

  • 300-400 metre(çocuklar için)
  • 800-900 metre(ana pist)
  • 750 metre(2.pist)

Ilgaz Doğal Güzellikler

Ilgaz Dağı Milli Parkı

İnanılmaz yeşil doğası ile Ilgaz Dağı Milli Parkı dört mevsim ziyaretçilerini bekliyor. Özellikle bahar aylarında sararan veya yeşeren yapraklar eşliğinde kamp yapmak eşsiz fotoğraflar çekmek ve muhteşem manzaranın tadını çıkarmak için en iyi rotalardan biridir. Park içerisinde bulunan yürüyüş parkuru ile de doğa severlerin ilgisini çekiyor.

Ilgaz Kırkpınar Yaylası

40 adet kaynaktan beslenen büyük bir göle ev sahipliği yapan yemyeşil yayla, özellikle bahar mevsimlerinde yeşilin her tonuna ev sahipliği yapar. Gölette balık avlamak serbesttir.

Ilgaz Osman Gölü Yaylası

Sadece doğa ile baş başa kalmak isteyenler için en doğru rotalardan olan Osman Gölü Yaylası pek çok bitki çeşidine ve Osman Gölüne ve sahipliği yapmaktadır.

Ilgaz Doruk Mevkii

Yaz mevsiminde doğa sporlarına ev sahipliği yapan Doruk Mevkii, kış aylarında kayak yapmak isteyenlere ev sahipliği yapar. Ilgaz Doruk Mevkiinde halen yaban hayatı devam etmekte heyecan ve macera arayan ziyaretçiler için en uygun yerlerden biridir.

Ilgaz Tuz Mağarası

Türkiye’nin en büyük tuz rezervlerinin bulunduğu bu mağaraların içerisinde tuzdan sarkıt ve dikitler bulunmaktadır. Mağaralar ziyarete açıktır. Mağaraların içerisinde yemek yiyebilir, bir şeyler içebilirsiniz. Tuzun şifasına ve enerjiyi temizlediğine inanlar içinde tuz lambası gibi çeşitli tuzdan yapılmış objeler satın alabilirsiniz.

Tuz Mağarası'nda yer alan otellerde konaklamak için Tuz Mağarası Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ilgaz’da Tarihi Yerler

Ilgaz İndağı Kaya Mezarları

Oyularak yapılmış bu mezarların tam olarak yapılış yılı bilinmemektedir. Kaya Mezarlarının Roma, Bizans dönemlerinde ev, kilise gibi amaçlarla da kullanıldığı düşünülmektedir.

Ilgaz Çankırı Kalesi

Çankırı Kalesi, Roma, Bizans,  Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinden sağlam bir şekilde günümüze kadar ulaşmıştır. Kale içerisinde Roma Dönemi’nden bir kaya mezarı, Çankırı Fatihi Emir Karatekin Bey'in türbesi bulunmaktadır. 

Ilgaz’da Bulunan Müzeler

Ilgaz Müzesi

Ilgaz çevresinde yapılan kazılar sonucu çıkan tarihi eserlerin sergilendiği bu müzede. Çankırı'nın tarihine de inebilirsiniz.

Ilgaz'da Ne Yapılır?

Ilgaz'da Kayak

Ilgaz kış turizmi için önemli bir noktadır ve yüksek tepeleri sayesinde kayak ve çeşitli kış sporları için eşsiz bir alandır.

Ilgaz Trekking

Ilgaz dört mevsim de gelmek için bir neden olan trekking, ılgaz’ın her mevsim eşsiz olan doğasını keşfetmek için harika bir aktivitedir. Özellikle fotoğrafçılık ile ilgisi olanlar için eşsiz manzaralar sunar.

Ilgaz'da Kamp

Ilga da kamp yapmak için pek çok alan vardır. Kamp severler için dört mevsimi ayrı bir güzellik olan Ilgaz kamp severleri de ziyarete bekliyor.

Ilgaz’da Ne Yenir?Ilgaz’da genellikle tahıl ürünleri tüketilmektedir. Burasının geleneksel yemekleri şöyledir:

Keşkek: İlçenin yöresel yemeklerinden biridir. Genellikle özel günlerde yapılan bu Anadolu yemeği, buğday ve et kullanılarak hazırlanır.

Perişka: Ilgaz'ın en meşhur yemeklerinden biri olan Perişka'da. Mantı hamuru kullanılarak hazırlanır. Pazı ve tereyağlı sos ile sunulur.

Bu lezzetli yemekleri şurada yiyebilirsiniz:

  • Durlanik Tesisleri
  • Ilgaz Doğru yol Tesisleri 
  • Akbak Tesisleri
  • 416 Cafe

Ilgaz’da Gece Hayatı

Ilgaz’da gece hayatı çok canlıdır dememiz doğru olmaz, etrafta çok fazla bar, disko gibi eğlence mekânı bulunmamaktadır ancak konaklayacağınız otellerde bar gibi eğlence alanları bulunabilir. Gece hayatı için otelinizi de yeterli bulmuyorsanız yakınlarda ki ilçeleri tercih edebilirsiniz.

Uygulamada devam et
Seyahatlerinizi rezerve edip yönetmenin en kolay yolu
otelz-loader
Yükleniyor