Selimiye Otelleri

En uygun Selimiye otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Selimiye Otelleri

Genel Bilgi

Ege kıyılarında saklı kalmış Marmaris’e bağlı Selimiye Köyü, muhteşem doğası ve denizi ile son yıllardaki en gözde tatil noktalarından biridir. Sakin ve güvenli bir koy olan Selimiye yıllardan beri birçok tekne ve yat için de sığınak oluşturmuştur. Sıcak insanları ve köy yaşantısı ile Selimiye şehirden ka&c

Yarımada Tatil Evi

Selimiye / Marmaris / Muğla
Selimiye'nin merkezinde yeşilin içinde sakin ve huzurlu bir tatil geçirebileceğiniz Yarımada Tatil Evi'nde her biri farklı çiçek isimleriyle adlandırılmış 8 odamız bulunmaktadır.

Elia Selimiye

Selimiye / Marmaris / Muğla
Tesisimiz 2,5 dönüm arazi, toplam on odadan oluşmaktadır.

Alice Tatil Evi

Selimiye / Marmaris / Muğla
Tesisimizde iki adet aile, iki adet çocuklu, yedi adet standart olmak üzere onbir adet odamız bulunmaktadır. Odalarda; Wi-Fi, klima, minibar, banyo, duş, saç kurutma makinesi, buklet malzemeleri, 24 saat sıcak su mevcuttur.

Loft 167 Selimiye

Selimiye / Marmaris / Muğla
Kalite felsefesini kendisine model olarak benimseyen profesyonel yönetimi, yaratıcı fikirleri, disiplinli ve sistemli çalışması, genç ve dinamik kadrosu ile Türk misafirperverliğine uygun ve misafir odaklıyız.

Les Terrasses De Selimiye

Selimiye / Marmaris / Muğla
Selimiye’nin en güzel manzarasına sahip butik otelimiz Les Terrasses de Selimiye ile, Selimiye’deki eviniz olma anlayışı ile yola çıkan otelimiz; 12 odası, profesyonel personeli, kişiye özel hizmet anlayışı ile güzel anılar, yeni dostluklar biriktireceği

Palmira Bungalow

Selimiye / Marmaris / Muğla
Palmira Bungalow, 2021 yılında tamamen yenilenmiş şekilde hizmet vermeye başlamıştır. Doğanın bütünüyle uyumluluğu kaybetmeyen tesisin ahşap bungalowlardan oluşan birimleriyle oldukça konforludur.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Selimiye Hakkında

Selimiye Otelleri

Ege kıyılarında saklı kalmış Marmaris’e bağlı Selimiye Köyü, muhteşem doğası ve denizi ile son yıllardaki en gözde tatil noktalarından biridir. Sakin ve güvenli bir koy olan Selimiye yıllardan beri birçok tekne ve yat için de sığınak oluşturmuştur. Sıcak insanları ve köy yaşantısı ile Selimiye şehirden kaçmak için en güzel noktalardan biri.

Uzun uzadıya bir kumsal yapısı olmasa da berrak ve temiz denizi gidip görmeye değer. Aynı zamanda bir tekne veya yat tutkunuysanız da en çok uğramanız gereken yerlerin başında geliyor. Türkiye’de bulunan ve oldukça ünlü olan yat limanı Sığliman Koyu da Selimiye’de bulunuyor. Tatiliniz için Selimiye’de en güzel yeri ayarlamak isterseniz mutlaka Otelz.com’a bakmalısınız.

Otelz.com'da Marmaris'in eşsiz güzelliğindeki beldesi Göcek'te ve diğer tüm beldelerde, en uygun fiyatlar eşliğinde otel; daire & villa, pansiyon, motel, bungalov ve daha birçok tesis tipinde konaklayabilir, erken rezervasyon veya son dakika fırsatlarını bulabilir, dilerseniz ön ödemesiz otel rezervasyonu yapıp ödemenizi otelde yapma imkânına kavuşabilirsiniz.

Selimiye'ye Nasıl Gidilir?

Selimiye yaz turizmi için oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle özellikle yaz aylarında pek çok uçak ve otobüs seferi ile Selimiye’ye ulaşabilirisiniz. 

Hava Yolu ile Ulaşım

Selimiye’ye en yakın havalimanı Muğla Dalaman Havalimanı'dır. Yaklaşık 150 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanı çevredeki uzak illerin tercih noktası olabilir. Buraya direkt uçuş seferleri büyük şehirlerden oldukça sık gerçekleşir. Havalimanına vardıktan sonra servisler ile kolaylıkla Selimiye’ye ulaşmanız mümkündür.

Kara Yolu ile Ulaşım

Türkiye’nin pek çok noktasından Marmaris’e otobüs seferleri düzenlenmektedir. Özellikle yaz aylarında seferlerin sayısı da sıklığı da artmaktadır. Marmaris’e vardıktan sonra dolmuş, minibüs veya taksi gibi seçeneklerle Selimiye’ye ulaşabilirsiniz. Marmaris ve Selimiye arası yaklaşık 50 kilometredir. 

Özel aracınız ile tatil tercihi yaptığınızda ise Marmaris’e vardıktan sonra İçmeler yolu üzerinden Selimiye’ye ulaşabilirsiniz. İzmir’den yaklaşık 4 saat, İstanbul’dan 12 saat, Bursa’dan 8 saat ve Ankara’dan 9 buçuk saatte Selimiye’ye varmanız mümkündür. 

Selimiye’nin Popüler Unsurları

Selimiye'nin Tarihi Güzellikleri

Antik çağlardan günümüze ulaşan bir yerleşim yeri olan Selimiye’de pek çok tarihi kalıntıya da rastlamanız mümkündür. Hydas medeniyetinin içinde yer alan ilçe, Antik çağdan günümüze kadar uzanan bir tarihi geçmişe sahiptir. Oldukça berrak denizi, temiz havası ve yeşillikleri ile büyülendiğiniz kadar bu tarihi atmosferle de eşsiz bir tatil sizi bekliyor olacaktır.

Selimiye Kalesi

Kulenin yer aldığı alan oldukça eski zamanlardan kalma bir kalıntı niteliğindedir. İçerisinde denizcilere yol göstermek için deniz fenerinden, manastıra, gözetleme kulesinden tiyatroya kadar pek çok yapı bulunmaktadır. Kalıntıların arasından en çok seçilen şekilde ortaya çıkarılmış olan ise kalenin surlarıdır. 

Geriye kalan tarihi kalıntılar arasında pek fazla göze çarpan nitelikte bir yapı ortaya çıkamamış olsa da kalenin bulunduğu yerin manzarası oldukça güzeldir. Bu eşsiz manzaranın tadını çıkarmak ve yüzyıllık kalıntıyı görmek isterseniz mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Aşar Kaya ve Sarıkaya 

Köyde bulunan 3 yüksek tepeden ikisi olan Aşar kaya ve Sarıkaya Selimiye’nin antik dönemden kalma kalıntı yapılarını üzerinde barındırıyor. Selimiye Kalesi’nin bulunduğu bir tepe, diğer kalıntıların bulunduğu yapılar ise bu iki tepeye aittir. 

Helenistik dönemde inşa edilmiş olan yapılar tarihi buram buram hissettiren niteliktedir. Aynı zamanda her birinin bulunduğu yerler oldukça büyüleyici manzaralara da sahiptir. Bu yapılardaki antik tiyatroyu, fenerleri ve kiliseleri ziyaret edebilir. Manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. 

Selimiye’nin Doğal Güzellikleri

Oldukça temiz ve el değmeden bugünlere ulaşabilmiş bir belde olan Selimiye’de köylü halkın da desteği ile oldukça sakin bir tatil beldesi oluşturulmuş. Henüz pek fazla büyük yapının giremediği bu tatil beldesinde her yer doğallığını korumaktadır. Selimiye’nin en gözde aktivitesi olan tekne turu ile bu güzelliklerinden bazılarına ulaşabilirsiniz. 

Kamelya Adası 

Hisarönü Körfezi’nden tekne turuna katıldığınızda ilk uğramanız gereken noktalardan biri şüphesiz ki Kamelya Adasıdır. Kamelya Adası sahilinin oldukça berrak deniz suyu ile içme suyunuzu karıştırabilirsiniz. O denli temiz bir suyu bulunan sahil genellikle yat sürücülerinin tercih ettiği bir noktadır. Yaklaşık 30 metreye kadar bir dip görüşe sahip olduğunuz duru bir denizi bulunur. 

Genel olarak her yaştan insanın kolaylıkla ulaşabileceği seviyede bir manastır vardır. Kamelya Adasının berrak suyunun yanında en çok ilgi gören noktası bu sahip olduğu manastırdır. Siyah, beyaz ve gri renkteki deniz taşlarından yapılmış olan manastır oldukça büyüleyici bir güzelliği ile adada sizi karşılıyor. 

Dişlice Adası

Marmaris’in büyüleyici koylarının arasından uzanan Dişlice Adası, tam bir doğa harikası denecek niteliktedir. Üzerinde herhangi bir yerleşim yeri bulunmamaktadır. Adanın böylesine el değmemiş güzellikte olması sizi daha da büyüleyecek ve hayran bırakacaktır. Dişlice, Aşk adası olarak adlandırılır.

Turgut Şelalesi

Selimiye Köyü’ne yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta yer alan Turgut Şelalesi’ni mutlaka görmelisiniz. Şelalenin olduğu alan öylesine temiz ve huzur dolu bir atmosfer size sunacak ki ciğerlerinize bol miktarda temiz hava solumuş olacaksınız. Şelalenin bulunduğu noktadaki gölde de yüzme fırsatını yakalayabilirsiniz. Suyunun buz gibi olması sizi geri çekse de o büyülü alanda yüzme keyfi de bambaşkadır. 

Şelalenin etrafında pek çok gözleme evi de bulunmaktadır. Doğa ile iç içe olduğunuz bu saatlerde mis gibi gözlemeleri de yiyebilir etrafta bolca fotoğraf çekilebilirsiniz. 

Sığ Liman Koyu

Doğa ile iç içe olan bu koyda muhteşem denizin tadını mutlaka çıkarmalısınız. İsminden de anlaşılacağı üzere büyük çoğunlukla sığ bir alandan oluşan denizinde çocuklarınızla da oldukça keyifli zaman geçirebilirsiniz.  Yaz sezonundaki kalabalıktan kendini ulaşım zorluğu ile kurtaran Sığ Liman’da sessiz ve sakin bir deniz deneyimini yaşayabilirsiniz. 

Cennet Koyu

Sığ Liman’a ulaştıktan sonra patikayı takip ederek isminden de anlaşılacağı üzere bu cennet gibi koya ulaşmanız mümkündür. Pırıl pırıl denizi ve etrafındaki manzaranın güzelliği ile cenneti andıran bu koyda oldukça keyifli zaman geçirebilirsiniz. Berrak olan bu turkuaz rengindeki suyunda yüzerken bir akvaryumun içerisinde gibi hissedebilirsiniz. 

Cennet Koyu’nun bir diğer güzelliği ise herhangi bir tesise bağlı olmamasıdır. Dilediğiniz saat dilediğiniz şekilde zaman geçirme imkanını da size sunan bu koyda yüzmeden dönmemelisiniz. 

Selimiye Yakınında Bulunan Yerler

Orhaniye

Selimiye ile arasında yalnızca 18 kilometre olan bu tatil yerini mutlaka görmelisiniz. Oldukça temiz ve berrak suyu, havası ve atmosferi ile bu şirin belde de tam bir tatil yeri olarak seçilecek nitelikte. Bir koy olan bu yer aslında Orhaniye Koyu olarak bilinir. Selimiye’den hareket halinde olan tekne turu ile buraya ulaşmanız mümkündür. 

Orhaniye’nin doğal güzelliklerinin yanı sıra sahip olduğu tarihi evlere ait sokak da tarihi mimariyi sevenlerin mutlaka görmesi gereken niteliktedir. Kızılkum Plajı’na sahip olan Orhaniye’de bir gün geçirmenizi mutlaka öneririz. 

İçmeler

Adını sahip olduğu şifalı sulardan alan İçmeler Marmaris merkezine 8 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Küçük bir balıkçı köyü olarak bilinen İçmeler zamanla gelişmiş ve deniz turizmi merkez noktalarından biri haline gelmiştir. 

Selimiye’ye vardıktan 40 dakika sonra İçmeler’e ulaşmış olursunuz. Meşhur İçmeler Plajı’nda bir gün geçirmelisiniz. 

İçmeler'de bulunan biribirinden güzel tesislerde en uygun fiyatlarla konaklamak için İçmeler Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirisiniz.

Akyaka

Doğası ve tarihi güzellikleri ile ziyaretçilerini hayran bırakan Akyaka Selimiye’ye 1 saatlik uzaklıkta bulunmaktadır. Oldukça eski çağlara dayanan bir tarihi olduğundan üzerinde pek çok antik çağdan kalıntıyı barındırmaktadır. Köklü bir antik kent görmek isterseniz Akyaka mutlaka uğramanız gereken yerlerden biridir. 

Tarihi değerlerinin yanı sıra oldukça güzel plajlara ve doğal güzelliklere de sahip olan Akyaka uğramanız gereken bir diğer cennet noktalardan biridir. h

Akyaka'nın eşsiz doğası eşliğinde konaklamak isterseniz Akyaka Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Selimiye’de Ailenizle Birlikte Yapabileceğiniz Aktiviteler

Selimiye Dalış Merkezi

Dalış merkezi aslında dalış eğitimi veren bir okuldur. Mavi turlar ve dalış turları gibi pek çok etkinlik düzenlenmektedir. Selimiye’nin berrak sularının altında tecrübeli eğitmenler ile birlikte dalış yapmak mutlaka denemeniz gereken şeylerden biridir.

Hali hazırda cam gibi bir suya sahip olan Selimiye’de dalış yapmak oldukça keyifli ve muhteşem bir deneyime dönüşecektir. Selimiye’yi bir de su altı görmeden dönmemelisiniz. 

Tekne Turları

Tekne turları ile pek çok doğa harikası yeri yakından keşfedebilir, sakin denizin tadını suyun üzerinden de çıkarabilirsiniz. Pek çok koya ve başka yerleşim yerlerine tekne turu kolaylığı ile ulaşabilirsiniz.

Selimiye'de Nerede Ne Yenir?

S.U.P Restoran

Güzel bir günbatımı eşliğinde akşam yemeğinizi yemek isterseniz tercihinizi bu restorandan yana kullanabilirsiniz. İşletme içerisinde oldukça geniş ve zengin bir menü bulunmasının yanı sıra restoran ahtapotu ile meşhurdur.

Sardunya Restoran

Tekne gezintinizin bitiminde mutlaka uğramanız gereken her çeşit deniz ürününe ulaşabileceğiniz bir restorandır. 

Mavi Pide

Mavi Pide işletmesi içerisinde birbirinden farklı çeşitte menüyü barındırmaktadır. Daha çok alternatif tarzda menüler oluşturan Mavi Pide de fast food veya daha alternatif yiyecekler istediğinizde mutlaka gidebilirsiniz. 

Badem Mantı

Köy yerinde yiyebileceğiniz en lezzetli mantılardan biri olan Badem Mantı, mis gibi ev lezzetinde bir mantı sunuyor. Ev lezzetinde çeşit çeşit mantıya doymak isterseniz mutlaka ziyaret etmelisiniz. 

Losta Tatlısı

Mekana ismini vermiş olan özel tatlı ile birlikte içerisinde çeşit çeşit tatlı bulunan bu işletmeyi çok seveceksiniz. Losta tatlısının özelliği ise keçi peyniri  ve yufkadan yapılması ve bol fıstık veya tarçınla süslenmesidir. Selimiye’nin en ünlü tatlısı olan Losta tatlısını denemeden dönmeyin.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır