Hızmalı Köprüsü Otelleri

En uygun Hızmalı Köprüsü otel fiyatlarını bulun.

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Hızmalı Köprüsü Otelleri

Genel Bilgi

Hızmalı Köprüsü,Karakoyun Deresi üzerinde yer almaktadır.Kitabesi olmadığından yapım zamanı ve kim tarafından yapıldığı belli olmamaktadır.Köprü 1843 tarihinde Muhammet Sait adında bir kişi tarafından onartılmıştır.Köprünün'Hızmalı'adını almasının sebebi ise;Karakoyunlu hükümdarının kızı Sakine Sultan, Hacca giderken, uğradığı Urfa'da bu köprüyü yaptı

Dedeman Şanlıurfa

Merkez / Şanliurfa
Tüm şehrin etkileyici bir manzarasını sunan bu prestijli 5 yıldızlı otel, modern konaklama birimleri ve olanaklara sahiptir. Otelin ısıtmalı kapalı yüzme havuzunda gevşeyebilir veya fitness merkezinde stres atabilirsiniz.

Aslan Konukevi

Merkez / Şanliurfa
1 avlu, 1 eyvanı ve 1 mutfağı olmak üzere 12 odasının olduğu Tarihi Urfa evi, Güneydoğu Anadolu mimarisinin en güzel örneklerinden biridir.

Serçe Konağı Butik Otel

Merkez / Merkez / Şanliurfa
Şanlıurfa'da, Balıklı Göl'e 800 metre mesafede faaliyet gösteren Serçe Konağı'nda barbekü olanakları, çocuk oyun alanı ve güneşlenme terası mevcuttur. Tesis bünyesinde ücretsiz özel otopark da bulunur. Bazı odalar bahçe veya şehir manzaralıdır.

Urhay Otel

Merkez / Şanliurfa
Kutsal bir mekan olan Balıklı Göl'e sadece 12 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan bu taş otel, geleneksel avlusuyla 17. yüzyıl mimarisini yansıtmaktadır.

Asil Otel

Merkez / Merkez / Şanliurfa
Değerli Konuğumuz, Asil Otelimiz'de konaklayacağınız sürenin gönlünüzce geçmesini dileriz. Bu süre boyunca ilk ve önemli hedefimiz, sizlere rahat ve dostça geçen günler yaşatmaktır.

Emir Sultan Otel

Merkez / Şanliurfa
Emir Sultan Otel, 28 odası ile misafirlerine kahvaltı dahil veya sadece oda konaklama seçenekleri sunar.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Hızmalı Köprüsü Hakkında

Hızmalı Köprüsü Otelleri Hızmalı Köprüsü,Karakoyun Deresi üzerinde yer almaktadır.Kitabesi olmadığından yapım zamanı ve kim tarafından yapıldığı belli olmamaktadır.Köprü 1843 tarihinde Muhammet Sait adında bir kişi tarafından onartılmıştır.Köprünün'Hızmalı'adını almasının sebebi ise;Karakoyunlu hükümdarının kızı Sakine Sultan, Hacca giderken, uğradığı Urfa'da bu köprüyü yaptırmış ve yıkıldığında tekrar yapılabilsin diye mücevherleri ile altın hızmasını köprünün temeline koydurmuştur. Bu nedenle köprü bugün Hızmalı Köprü olarak bilinmektedir.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır