Galata Mevlevihanesi Otelleri

Bu yerdeki 613 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

En Uygun Galata Mevlevihanesi Otelleri

Genel Bilgi

Galata Mevlevihanesi, İstanbul,Beyoğlu'nda Tünel tarafında Galip Dede Caddesi'nde bulunan eski bir mevlevihane olup şu anda müze olarak faaliyet göstermektedir. Kuruluşu II.Bayezid dönemine 1491 yılına kadar uzanan Galata Mevlevihanesi 27 Aralık 1975 den itibaren Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze olarak faaliyet göstermektedir. II. Mustafa dö

Lazz City Hotel

Taksim / Beyoglu / Istanbul
Göz alıcı mimarisi ferah ve şık odalarıyla İstanbul’un en merkezi noktası Beyoğlu’nda hizmet veren Lazz City Hotel, ulaşıma elverişli konumu ve modern olanakları ile hem iş hem de eğlence odaklı konaklamalara hitap ediyor.

Hotel Devman

Taksim / Beyoğlu / Istanbul
Odalarda klima ve banyo bulunmaktadır. Oda standart olan balkon, konaklama sırasında dinlenmek ve rahatlamak için ekstra alan sağlar. Misafirler çift kişilik yatak üzerinde rahatça uyuyacaklardır. Bunların dışında, odalarda mini bar mevcuttur.

Hotel Pera Capitol

Beyoğlu / İstanbul
Taksim Meydanı’na sadece 10 dakikalık yürüme mesafesindeki Hotel Pera Capitol bünyesinde restoran vardır. Açık büfe kahvaltı ev yapımı ekmek, peynir ve zeytin gibi ürünlerden oluşur.

GYTHA Hotel

Taksim / Beyoglu / Istanbul
Gytha Hotel, Istanbul'da yer almakta olup bir teras ve bara sahiptir. Tesisteki tesisler arasinda restoran, 24 saat açik resepsiyon ve konsiyerj hizmeti ile birlikte otel genelinde ücretsiz Wi-Fi bulunmaktadir.

No11 Hotel & Apartments

Taksim / Beyoğlu / Istanbul
No11 Hotel, 20 adet mutfaklı odası bulunan butik bir işletmedir. Çalışanların güler yüzü ve harika lokasyonu ile 2013' ten beri sürdürülebilir bir otelcilik anlayışıyla misafirlerine hizmet vermektedir.

Pera Arya Hotel

Taksim / Beyoğlu / Istanbul
Pera Arya Hotel’in modern odalarında düz ekran TV ve minibar mevcuttur. Oteldeki olanaklar arasında 24 saat açık resepsiyon ve tur masası bulunmaktadır. Hotel Arya’nın klimalı odalarında ahşap mobilyalar vardır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Galata Mevlevihanesi Çevresindeki Popüler Destinasyonlar

Galata Mevlevihanesi Hakkında

Galata Mevlevihanesi Otelleri Galata Mevlevihanesi, İstanbul,Beyoğlu'nda Tünel tarafında Galip Dede Caddesi'nde bulunan eski bir mevlevihane olup şu anda müze olarak faaliyet göstermektedir. Kuruluşu II.Bayezid dönemine 1491 yılına kadar uzanan Galata Mevlevihanesi 27 Aralık 1975 den itibaren Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze olarak faaliyet göstermektedir. II. Mustafa döneminde 1765 de Tophane yangınıyla harap olan Mevlevihane bir yıl içinde inşa edilerek yeniden faaliyete geçmiştir. Sırasıyla Sultan III. Selim zamanında Şeyh Galib’in meşihat döneminde, II. Mahmud döneminde 1819 da Halet Efendi tarafından ve 1835 de ve Sultan Abdulmecid döneminde 1855 de büyük onarımlar geçirmiştir. 1925 yılında tekkeler kapatıldıktan sonra bir süre ilkokul ve lojman olarak kullanıldıktan sonra 1967-1975 yıllarında gerçekleşen onarım ve düzenlemeyle müze olarak kullanılmaya başlamıştır

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır